Aston Martin V8 S3 uit 1977
De V8 uit zijn te verdelen in 5 series. De S1 is een DBS met een V8 motor. Deze kwam in 1969 uit. De S2 kwam in 1972 uit en kreeg een facelift. Daarmee kreeg de V8 min of meer het uiterlijk dat ze tot 1989 zou houden. Echter, Aston Martin kreeg het injectiesysteem niet goed werkend en in 1973 stapten ze over op Weber carburateurs. Dit werd de S3. Deze V8's zijn te herkennen aan de luchtinlaat op de motorkap. In 1978 komt de vierde generatie uit, de Oscar India. Dit is OI in het Engelse spellingsalfabet en dat staat voor Oktober Introductie. De luchthapper wordt een power bulge, het vermogen verdwijnt als water voor de zon om aan Amerikaanse emissie eisen te voldoen, maar te compensatie wordt het dashboard met hout bekleed. Ook wordt er in 1978 een cabriolet geïntroduceerd. In 1986 komt de injectie terug, deze keer van Weber/Marelli. Dit is de laatste serie, de S5. De motorkap is dan zo goed als plat geworden.
De gele platen op deze Aston zijn zeer waarschijnlijk origineel geleverd. De gele plaat weer in '76 of '77 geïntroduceerd en men kon bij aanschaf van een nieuwe auto voor blauwe of gele platen kiezen. De meeste mensen kozen voor geel. Dat zag er tenslotte nieuw uit.
De foto's zijn gemaakt in augustus 1988.
Voor het George Lazenby gevoel! ?
@hhitalia: James Bond reed in OHMSS in een DBS (6 cilinder). In The Living Daylights reed hij in een vierde generatie Volante met een Q by Aston Martin hardtop ;-)