• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Zweden voelt hete bami-adem: Volvo krijgt bankgarantie

Auteur: RubenBaeten, gepost 24 februari 2009 om 20:43 – 17 Reacties

Geld voor Volvo

Big momma Ford heeft Volvo al een tijdje in de etalage staan voor de Buy It Now-prijs van $6 miljard. Enige tijd geleden lieten we jullie al weten dat de Chinezen wel oren hebben naar deze aanbieding, en vorige week werd bekend dat Chery nu serieus aan het shoppen is. De Zweedse overheid ziet hun ultraveilige blokkendozen al als Landwinds uit elkaar vallen en heeft nu besloten om Volvo bankgarantie te verlenen. Wellicht om het merk iets steviger in haar schoenen te zetten voor de Chinezen er hun ding mee doen? Hoe dan ook opmerkelijk, aangezien ze die andere nationale trots Saab eerder keihard lieten vallen.

Goed nieuws voor Volvo natuurlijk, want die mogen nu zo’n 5 miljard Zweedse kroon (€442,2 miljoen) lenen van de European Investment Bank. 90% hiervan wordt gegarandeerd door de overheid. Staatssecretaris Joran Hagglund legt de beslissing uit:

“Unlike GM, Ford has clearly stated they will take full ownership responsibility and guarantee capital flows to Volvo Cars until they have found a new owner for Volvo Cars.”

Bijkomend detail is dat Volvo bij zo’n 17.000 Zweden brood op de plank brengt; Saab slechts bij 4.000. Desondanks gaat het lobby’en in Trollhättan gewoon door, dus wellicht dat Saab op den duur alsnog wat sympathie mag verwachten. (via monstersandcritics)

Ook interessant!

  • Volvo Concept Recharge
    Krijgt de opvolger van de Volvo XC90 deze naam?
  • Volvo C40 Recharge rijtest
    Volvo C40 Recharge rijtest
  • Minimale facelift Volvo XC60
    Dit kost de vernieuwde Volvo XC60
  • Deze Volvo C40 Recharge staat gewoon in de winkel
    Deze Volvo C40 Recharge staat gewoon in de winkel

Nieuwste artikelen

  • Max Verstappen heeft het weer voor elkaar
  • Deze Hummer is van een Bekende Nederlander geweest
  • Dit moet wel de allerleukste auto ter wereld zijn
  • Checklist: zo maak je je auto vuurwerk-proof
FacebookTweetPinLinkedIn

Carmageddon, chery, China, Volvo

Vorig bericht: « Ook de Hyundai Equus houdt kogels tegen
Volgend bericht: Ford gaat gewoon door met muscle cars »

Lees Interacties

Reacties

  1. Victortje. zegt

    24 februari 2009 om 20:49

    nationale trots saab??, saab’s zijn verkapte opels dus.. echt nationaal zweeds is het niet meer :(

    ontopic, veder wel mooi voor volvo want ze maken , vind ik , heel mooie auto’s en als die chinezen er aan komen gaat dat fout vrees ik!

    Login om te reageren
  2. KamerOlifant zegt

    24 februari 2009 om 20:51

    Goed dat ze steun krijgen. Saab zou dat ook moeten krijgen, met als voorwaarde een paar nieuwe (zuinige) modellen.

    Login om te reageren
  3. Autojunkje zegt

    24 februari 2009 om 20:55

    bmw had een tijdje geleden ook nog intresse in volvo of heb ik dat verkeerd ?

    Login om te reageren
  4. Laue zegt

    24 februari 2009 om 21:02

    saab + volvo fuseren of saab + opel…. ik roep het al dagen!

    Login om te reageren
  5. The Apple zegt

    24 februari 2009 om 21:04

    “De Zweedse overheid ziet hun ultraveilige blokkendozen al als Landwinds uit elkaar vallen en heeft nu besloten om Volvo bankgarantie te verlenen”

    Voel jij je nu echt stoer om steeds Volvo af te kraken of blokkendozen te gaan noemen?
    Iedereen heeft zijn eigen smaak naar auto’s toe.
    Ik ga ook geen Ford of Lada zitten af te kraken.
    Maar blijkbaar vind jij het stoer om steeds dat afgezaagde ‘blokkendoos’ woord te zeggen.
    Wat kunnen “autojournalisten” toch stoer zijn achter hun 20inch schermen.

    Login om te reageren
  6. Victortje. zegt

    24 februari 2009 om 21:16

    @laue, maar goed dat niemand luistert, saab en opel zijn totaal iets anders, opel is niet echt primium, en saab wil daar wel naar toe, en volvo en saab vind ik qua uitstraling toch ook iets anders, saab is voor rijke mensen die geen opel willen hebben en volvo voor rijke mensen die geen duitse (lelijke premium hokken) willen hebben. en volvo vind ik zelf een modernere chiquere leukere uitstraling hebben dan saab.
    overigens zal het eerder saab+volvo zijn want daar heeft zweden meer belang bij..

    @the apple, ze kraken ook andere dingen af, soms moet je ze negeren en zijn ze even kinds, dat heeft iedereen wel is ;)

    Login om te reageren
  7. lincoln zegt

    24 februari 2009 om 21:28

    ha ha ha .. wat een stunt ..

    Ford zet Volvo te koop .. en Zweden trekt zijn portomonee ??
    wat een schijters ..

    lijken wel nederlanders ..

    Login om te reageren
  8. Laue zegt

    24 februari 2009 om 21:53

    @victortje

    saab en opel zijn beide GM en delen de zelfde platformen. Saab kan de “Premium” lijn van opel vormen. persoonlijk vind ik dat geen slecht idee.

    waaorm saab en volvo samen? gewoon omdat ze beide prima Zweedse merken zijn die beter af zijn zonder amerikaans management.

    ohja saab voor rijke mensen? hihi… saab is een wat hogere klasse.. maar niet een auto voor rijke mensen.

    Login om te reageren
  9. Thom zegt

    24 februari 2009 om 22:38

    “Unlike GM, Ford has clearly stated etc”

    En Ford heeft tot nu toe nog geen staatssteun en ze willen de SVT snelle moddellen blijven maken. Denk dat Ford GM zuur gaat maken met reclames hierover :) , of iig dat ze zelf de zaken goed geregeld hebben. Als je zag wat voor reclames ze hadden voor de pick up’s, daar maakten ze elkaar ook al zwart.

    Login om te reageren
  10. r0el zegt

    25 februari 2009 om 01:21

    uh… niet om t een of ander maar een bankgarantie is niet hetzelfde als een lening; zie http://nl.wikipedia.org/wiki/Bankgarantie vs een feitelijk geleend bedrag, niet helemaal t zelfde dus

    Login om te reageren
  11. markieanta zegt

    25 februari 2009 om 08:10

    Overwegingen, overwegingen, lastig hoor ;)
    Ik geloof trouwens nog steeds dat Ford daadwerkelijk Volvo wil verkopen, alleen als ze er daadwerkelijk voor krijgen wat ze voor ogen hebben zullen ze het denk ik verkopen. Het is tenslotte niet zo dat ze er last van hebben, ze maken dan wel verlies, maar het is niet schrikbarend. Daarnaast heeft het eigendom van Volvo ook voordelen, hun motoren en veiligheidssystemen zijn tenslotte niet de minste.
    Ik denk dat ze de boel alleen voor de hoofdprijs(in deze tijden dus 6 milj.) willen verkopen en geen genoegen nemen met minder.

    Login om te reageren
  12. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    25 februari 2009 om 09:57

    De reden dat Volvo wel een bankgarantie krijgt en Saab niet is er maar 1: Ford garandeerde dat de centjes in Zweden blijven en volledig ten goede zullen komen aan Volvo. Bij GM zou het in de bodemloze Amerikaanse GM put verdwijnen…

    Geloof me: zodra Saab losgeweekt is van GM, komt die bankgarantie er wel!

    @ Victortje: jij snapt er echt geen hout van.

    Login om te reageren
  13. arokh zegt

    25 februari 2009 om 10:59

    Audi is ook het luxe (premium?) merk van Volkswagen, en Seat de onderkant samen met Skoda van datzelfde merk, dus waarom zou Saab niet met volvo het premium deel van Opel kunnen worden, maar ik weet niet of Opel zo goed ervoor staat dat het helemaal mis gaat met allemaal…

    ik heb het niet zo op staatsgaranties, maar voor die 6 miljard, kun je ook de ING opkopen…. het zijn nogal bedragen om een paar duizend banen te behouden. het komt neer op 350.000 euro per baan! dat is 10 jaar lang een uitkering van 35.000 euro! ik denk niet dat je dat moet doen. Nu scheelt het dat het slechts een garantie is, dus de Zweden hoeven het niet 100% zeker op tafel te leggen, maar toch….

    Login om te reageren
  14. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    25 februari 2009 om 11:09

    Wat niemand hier schijnt te begrijpen is dat Saab en Volvo maar 1 ding gemeen hebben: ze komen uit Zweden. Verder HE-LE-MAAL NIKS!

    Het bijt elkaar eerder dan dat ze elkaar lief vinden…
    Beetje BMW/Mercedes idee in Duitsland. Maal 10…

    Login om te reageren
  15. arokh zegt

    25 februari 2009 om 11:39

    klopt, maar ook Mercedes en BMW werken tegenwoordig samen hier en daar. Citroen en Peugeot waren ook 2 losse bedrijven, Fiat en Alfo Romeo ook, noem maar op. al die merken gaan samen OMDAT ze uit hetzelfde land, komen, niets meer, niets minder. Waarom denk je dat GM zoveel Amerikaanse merken onder zijn hoede heeft, komt ook mede door 1 land, ik gok dat Mercedes/BMW liever samen vechten tegen 1 vijand (lexus bijvoorbeeld) dan dat ze elkaar kapot concurreren.

    Login om te reageren
  16. johan zegt

    25 februari 2009 om 17:29

    hopelijk komt er schot in de zaak….. zou beide zweedse merken goed doen!!

    @ victortje…… wat ben jij een ongelofelijke idioot!

    Login om te reageren
  17. lincoln zegt

    25 februari 2009 om 17:48

    @SAAB .. je weet het he .. op het moment komen beide uit Amerika ..

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North