







Eeuwenlang bestond er geen woord voor de kleur blauw. De kleur van de lucht, de oceaan en de bevallige ogen van iemand die je kende, had geen naam. Maar nu is er Structural Blue.
Na een proces van 15 jaar is het eindelijk zo ver. Lexus is er in geslaagd blauwe verf te ontwikkelen. De lange ontwikkelingsperiode heeft volgens de Japanners echter zijn vruchten afgeworpen. Blauwer was blauwe verf nog nooit.
Lexus zelf noemt de tint Structural Blue en je kan ‘m nu krijgen op de LC Structural Blue Edition. Los van de lange ontwikkelingstijd heeft de lakkleur nog wat eigenaardigheden. Het maken van de verf zelf neemt acht maanden in beslag, beslaat twaalf productiestappen en twintig kwaliteitscontroles. Per dag kunnen er hooguit twee LC’s (rijtest) de verf aangemeten krijgen in de fabriek in Motomachi.
De verf wordt aangebracht in een laag van 15 micrometer dik tussen de grondverf en de clearcoat. Lexus claimt dat nano-structuren in de verf zorgen dat de verf bijna honderd procent van het licht dat erop valt weerkaatst. Bij een reguliere verf is dat maar vijftig procent. Lexus heeft zich voor de kleur laten inspireren op de Morpho vlinder. Mochten je entomologie-kennis een beetje roestig zijn: dat is deze jongen (m/v).
Kortom, ze zijn weer ouderwets losgegaan die Japanners. De LC Structural Blue Edition heeft trouwens ook nog wat andere goodies zoals hier en daar @wouter’s favoriete kleur leder (ja, blauw inderdaad) in het interieur, wat carbon ditjes en datjes en 21″ porno jetsers. Maar eigenlijk gaat het vooral om de lak. Helaas geeft Lexus zelf al aan dat foto’s de kleur geen recht toe doen, maar voor de vorm hebben we ze toch maar toegevoegd aan de gallery. Wie wil de kleur in het echt zien?
Interieur is echt wel porn00
Niks meer aan doen, mag zo voor de deur gezet worden. Als de sleutel kan worden afgegeven zou ik dat ook zeer op prijs stellen.
Hoe lang zou Porsche er nu over gedaan hebben om hun mega dure lak te ontwikkelen? Als ik het geld had zou ik hem met gerust hart bestellen, wetende dat ze er hun best op hebben gedaan bij Lexus.
Heerlijke wagen zo.
Nu nog een mooie auto om de kleur op te doen. Dan komt het wel goed bij Toyota….oh nee Lexus.
Benieuwd hoe ernstig de Aufpreis voor deze – inderdaad fraaie – kleur is, krijgt een Porsche er de hik van ?
@amghans: vast niet, die zijn zo blauw als een tientje.
Ik betwijfel ten zeerste dat dit door Lexus is ontwikkeld… Sinds wanneer maken autofabrikanten verf…
Enne, 100% weerkaatsing van licht, noemen we dat niet een spiegel?
@davelepeef: Nee, gerichte reflectie (oppervlakte is ‘glad’ ten opzichte van de golflengte) komt voor bij een spiegel. Diffuse reflectie (onregelmatig opvlak), of combinatie van beide, komt voor bij de weerkaatsing van licht op verf. Maar ik snap de tekst ook niet, volgens mij bedoelen ze volledig de kleur blauw in het kleurenspectrum die weerkaatst wordt. Maar 100% lijkt mij erg sterk..
@davelepeef: Kan, of in dit geval een volledig wit vlak dat al het inkomende licht weerkaatst. Ik vermoed dat ze bedoelen dat al het inkomende licht van een bepaald golflengtebereik (blauw) weerkaatst wordt.
@davelepeef: tja, sinds wanneer maken motorfabrikanten o.a. piano’s/keyboards (Yahama).
En sinds wanneer worden er kippen gefokt door Mitsubishi (Heavy Industries)?
@erik2907: Yamaha zat eerst in de instrumenten, motoren kwamen later. En Mitsubishi is niet altijd Mitsubishi ;) Kippen fokken geen idee, maar de coöperatie met KFC was een andere holding.
Fijne uitvoering zeg!
Doe mij maar mclaren verf
@kannito: Akzo Nobel bedoel je?
@ettie: ja indirect wel natuurlijk, akzo maakt de verf maar voor t gemak mclaren noemen, dazza towns op insta volgen is de moeite waard
Mooi verkoop praatje….?
@fordje: dat is het, maar wel bi-zar hoe doorontwikkeld dit is… Ik zal nog gekker maken: elke individuele ‘metal flake’ word op zijn plek gezet voor een 100% egale verdeling. Vervolgens wordt de hoek van elke flake zo aangepast dat ze elkaar versterken… BI-ZAR! #nano porno
@svenska_aeroplan_ab: Ben wel benieuwd hoe dat gaat als je een keer schade hebt, een ‘normale’ schadehersteller kan daar natuurlijk niets mee.
Mooi verhaal. Maar goed ik ben altijd wel fan van zo’n lekker kleurtje blauw. Staat goed op de LC, vrijwel alle Ferrari’s en ook zeer goed op bijvoorbeeld een Alfa Giulia. Cognac/tan interieur erin en je hebt een droomspec.
Mooie bak zo! Estoril blau van BMW is ook prachtig.
Ik ben benieuwd
Mooie kleur alleen jammer dat ze het dan niet op zo veel mogelijk auto’s spuiten. Nu zie je de fantastische kleur eigenlijk nooit, beetje zonde van de moeite lijkt mij.
Kleur komt niet echt over de foto.
Aan het kwijlen;)
Wat een beauty die LC500v8
Zag er laatst 1 in het zwart rijden, als concept vond ik het zo/zo, in het echt is het een geweldige auto …
@autodrome: in t echt inderdaad verrassend mooi. Gisteren voor t eerst een paar exemplaren op de Zoute Grand Prix gezien, moet zeggen dat ik heel aangenaam verrast was :-)
De kleur komt niet goed tot zijn recht op de foto’s. Dan heeft me toch wel heel benieuwd gemaakt naar deze auto in de kleur in het echt.
Wat een onwijs ge*le auto!!
@autodrop: hij is blauw ?
@fouadski: en jij bent blond….
@autodrop: alleen de uitgroei is blond bij mij
Doe mij toch maar die oude Alfa Romeo ‘Azzurro Le Mans’ blauw..
https://www.alfaholics.com/cars-for-sale/sold-cars-archive/1975-alfa-romeo-2000-gt-veloce-136/
Vader Abraham?
Helemaal eens met @twentsediesel: niks mooier dan zo’n blauwe Bertone GT. Best mooi overigens hoor, die Lexus. Maar het chromeblauw op die Tesla S van een paar berichten eronder is veel heftiger om te zien.
De dag dat ze International Klein Blue toepassen op auto’s, zal ik eens komen kijken. Tot dan…
Al zat er linksdraaiende nano-Alien technologie in, de foto’s overtuigen niet… doe eens wat fatsoenljk materiaal schieten, is vast niet zo moeilijk als de verf ontwikkelen.
Fantastisch!
Fantastisch marketinggezwets, welteverstaan. “Lexus heeft zich voor de kleur laten inspireren op de Morpho vlinder” maar geeft “aan dat foto’s de kleur geen recht” doen. Wat het bedrijf er niet van weerhoudt om een hele zwik foto’s te publiceren. En inderdaad is de kleur op de foto’s niet bijzonder. Maar waarom lukt dat met één enkele foto van Lexus’ muze (meneer of) mevrouw Morpho dan wel?
Als je alleen de tekst leest ga je bijna geloven dat het bijzonders is
Blauw is geen kleur, het is een toestand.
Foto’s zien er beroerd uit voor zo’n speciale verf. Dan ziet een Volvo Laserblue er toch 10x beter uit op een foto.
*naar buiten naar zijn blauwe auto kijken doet*
Mooi kleurtje lijkt veel op die van mijn accord.