2003 belde.
Neon, dikke bumperts en een spoilert. Deze “Ole Yeller” lijkt een eerbetoon aan Need for Speed: Underground en de vroege Fast & Furious films, maar dat is ‘ie niet. De afgebeelde GT350 Mustang is door Ford zelf gebouwd. Speciaal voor de Experimental Aircraft Association’s AirVenture (EAA) dat zich afspeelt in Oshkosh, Wisconsin. De Mustang is een eerbetoon aan de P-51D Mustang. Een voormalig gevechtsvliegtuig van Amerika.
Ford doneerde de GT350 aan het luchtvaartevenement, waar het apparaat zou worden geveild. De opbrengst ging naar het goede doel. Dit is dan ook de reden waarom er gretig werd geboden op de speciale ‘Stang. Met een eindbod van 295.000 dollar kunnen Ford en de EAA tevreden terug kijken.
De relatie tussen de EAA en Ford gaat al jaren terug. Het is de negende keer dat de Amerikaanse autofabrikant een auto doneert aan de organisatie. Vorig jaar leverde de Apollo Edition Mustang 230.000 dollar op. De meest succesvolle veiling stamt uit 2008. De Mustang AV8R leverde toen 500.000 dollar op. Het negenjarige samenwerkingsverband heeft tot nu toe meer dan drie miljoen dollar voor het goede doel opgeleverd.
Kill it with fire
@jesse_rutjes: woo, waarom gelijk zo vijandig. gewoon de neon slopen en verpatsen
Opzich, als die gekke lichtjes uitstaan.. Is die nog best te pruimen
@jordydeknecht: zoals op foto 2
Zie eigenlijk geen enkele vergelijking met de p51 mustang. Had dat ding dan dezelfde kleur gegeven als dat vliegtuig, dit lijkt werkelijk nergens op.
@tmenges: er zat geel op de tips van de propellerbladen! ;)
@tmenges: Omdat het een eerbetoon is aan de ‘Ole Yeller’ van R.A. Bob Hoover:
https://i.ytimg.com/vi/Jd9S3nP-w6s/maxresdefault.jpg
Als het een eerbetoon is aan de P51, waarom dan niet deze kleurstelling? http://pwencycl.kgbudge.com/images/P/-/P-51_Mustang__side_full.jpg
Lijkt me veel cooler dan deze Transformer meets Green Lantern…
@e34m5touring: kijk eens naar die kleuren van de staart, wat is dat? Geel en zwart ja
@bramvl: kijk eens naar de rest. Wat is dat? Niet geel en zwart he…
@E34M5Touring:
Check anders even ‘Ole Yeller’ op Google:
https://theshopmag.com/sites/default/files/features/bob_hoover_0702024_17.jpg
@sjaakjwt: http://img.lum.dolimg.com/v1/images/open-uri20150422-12561-1plzyv7_a194ba80.jpeg?region=0%2C0%2C1000%2C1500
Done.
@e34m5touring: hoe gaaf zou dit ding geweest zijn in blank alu, met rode neus en geel/zwarte spoilert?
@ohoogeveen: Precies dat!! Sick ding heb je dan!
@ohoogeveen: jamaar het is allemaal kunststof…
@rolov: touché ?
Geinig kleurtje zo, dat geel.
Mooi dat Ford zo iets voor het goede doel doet!
De Apollo edition van vorig jaar is wel een stukje fraaier.
Zonder die neon ziet hij er best dik uit
Voor het goede doel maakt weinig uit en de afwerking is wel gewoon top dus iemand is goed bezig en een speciaaltje rijker
Ik zou hiermee wel over de Nederlandse snelweg willen scheuren en lekker mensen shockeren!
@f40racer: Scheelt je ook nog brandstof, want daarvoor hoef je niet eens te rijden ;-)
In Murica zijn dit toch meestal grote bedrijven die jaarlijks een bedrag hebben gereserveerd hebben voor charity. Ze houden daar wel van wat show off. Bijkomend voordeel is de reclame en de bijzondere auto.
2001 begon de fast en furieus franchise trouwens . Ik was toen in LA en daar was het al een hit toen hij na de zomer naar Nederland kwam .
@rolov: Jep. Daarom ook “beginjaren”. 2 fast en NFS: U kwamen in 2003 uit :)
Ik vind het een dik ding, muscle cars mogen wat mij betreft “over the top” zijn
Die neon is echt om te huilen…..
ik vind het best gaaf, terwijl ik in dat hok dat jullie een gave suv noemen nog niet betaald in wil zitten.
Ik vind m mooi
Spoiler verwisselen met de spoiler van de GT350R en dan wil ik m wel hoor! De neon hoeft tenslotte niet altijd aan te staan :p
Vind hem niet eens zo lelijk.