• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Video: we gaan dit jaar inhalen in de Formule1

Auteur: Alwood, gepost 20 maart 2011 om 15:55 – 31 Reacties

Dikke rooie uitlaat jonge!


Er is weer een hele zwik wijzigingen doorgevoerd in de Formule 1 voor het nieuwe seizoen. KERS mag het nog een keer proberen en de heren coureurs krijgen verstelbare spoilers. Mark Webber legt het even uit.

De man die in zijn vrije tijd het liefst in een ‘rustige en comfortabele’ Porsche GT2 RS rond toert legt het namens het Red Bull team uit. In de animatie is schematisch te zien hoe ze remenergie terugwinnen en wat de spoiler precies doet. De remenergie komt terug via de achterwielen. Anders dan bij Porsche’s hybride racer het geval is. De spoiler kan op specifieke ‘inhaalstukken’ inklappen om luchtweerstand te reduceren.

Wellicht dat we dit jaar dus niet enkel op hoop van crashen hoeven te kijken. De coureurs krijgen hulpmiddelen die te weinig winst geven om ronden te winnen maar hulp bieden in de milliseconden waarbinnen een coureur over een inhaalactie beslist. Tenzij er plotseling een burgeroorlog in Australië losbarst kunnen we volgende week zien of het werkt. Bekijk de video op autojunk.nl.

80pk onder 1 KERS-knopje

Ook interessant!

  • Video: Hamilton pakt Verstappen
  • Video: Leclerc doet Verstappen na
  • Video: ook de herstart is foutloos
  • Video: bizarre herstart, Hamilton achteraan!

Nieuwste artikelen

  • Autonoom blijft een droom
  • Dieven al vooraf in de kraag gevat
  • Waarom rijdt deze kerstboom met 315 per uur door de straten?
  • Zo loods jij je auto door deze ijskoude kerst!
FacebookTweetPinLinkedIn

Formule 1, kers, Mark Webber, Racing, Red Bull Racing, Techniek, Video

Vorig bericht: « 4 miljoenste Dacia is een feit!
Volgend bericht: Jay Leno leert hogere burnout-kunde van Dodge CEO »

Lees Interacties

Reacties

  1. RuVi zegt

    20 maart 2011 om 16:03

    wel leuk…. knap dat die gasten daar ook nog aan kunnen denken terwijl ze met die ontzettend hoge snelheden over het circuit knallen!

    Login om te reageren
  2. flatsix zegt

    20 maart 2011 om 16:08

    Gaaf filmpje

    Login om te reageren
  3. lemster zegt

    20 maart 2011 om 16:11

    Hoop regels voor die vleugel. Ik voorzie of een hoop diskwalificaties of mensen die de hele optie niet gebruiken.

    Login om te reageren
    • ascari15 zegt

      20 maart 2011 om 16:26

      @lemster: inderdaad hoop regels.

      Login om te reageren
    • mrB zegt

      20 maart 2011 om 16:26

      @lemster: Vind ik ook ja. Ik voorzie al momenten dat de achterstand een paar honderdste te veel is waardoor het een vervelende straf gaat opleveren. ik vind het jammer dat de wing alleen voor het inhalen is. Anders zou het een extra defence kunnen zijn waar mee de voorste auto de inhalende auto extra luchtweerstand kan geven. Wat me dan leuk lijkt waardoor er meer tactiek in moet zitten.

      Login om te reageren
    • Dimglor zegt

      20 maart 2011 om 16:46

      @lemster: Inderdaad… Er beginnen iets te veel regeltjes te komen… Straks mag je nog blij zijn als je een race uit kan rijden zonder een tik op de vingers van de officials…

      Login om te reageren
  4. ascari15 zegt

    20 maart 2011 om 16:23

    Afgelopen seizoen was echt EPIC.
    Er gebeurde zoveel, en er zal met deze vleugels nog meer gebeuren. Kan niet wachten tot volgende week.
    Want dan gaat niet alleen F1 van start, maar ook de FIA GT1.

    Login om te reageren
  5. youri509 zegt

    20 maart 2011 om 16:28

    gaap

    Login om te reageren
    • vale46 zegt

      20 maart 2011 om 16:59

      @youri509: reageer dan helemaal niet hé. Zo een domme, nutteloze commentaar draagt niks bij!

      Login om te reageren
  6. the-budel-guy zegt

    20 maart 2011 om 16:30

    sins vorig jaar kijk ik geen F1 meer al die regels maken het er niet meer leuker op

    Login om te reageren
    • ascari15 zegt

      20 maart 2011 om 16:48

      @the-budel-guy: die van het niet meer tanken regel is juist de beste sinds lange tijd.

      Login om te reageren
      • the-budel-guy zegt

        20 maart 2011 om 17:36

        @ascari15: dat was juist de druppel die de emmer bij mij dee overlopen maar ik zal het begin van dit jaar wel weer is kijken

        Login om te reageren
  7. tripple zegt

    20 maart 2011 om 16:33

    de wing is er niet alleen voor het inhalen..

    Login om te reageren
  8. dennisberkhout zegt

    20 maart 2011 om 16:54

    Jeremy Clarkson zei ooit eens, dat de huidige F1 te veel technisch is geworden. Dat het F1 “unplugged” moet worden:
    Zoveel mogelijk techniek eruit, laat de coureurs weer racen.

    Helaas zal dit nooit gebeuren, veiligheidseisen en technologische ontwikkelingen zijn de norm.
    Men heeft hierboven al gezegd dat F1 er niet leuker op is geworden met al die regels. Ik denk dat de F1 pas echt bagger wordt, wanneer die 4cilinder turbo blokken hun opmars doen.

    Login om te reageren
    • vale46 zegt

      20 maart 2011 om 17:10

      @dennisberkhout:
      F1 is gewoon de meest technisch hoogstaande sport in de wereld, Punt.
      Gooi de techniek uit de F1, en je krijgt iets anders.
      Jeremy heeft het niet altijd bij het rechte eind;)

      Ik vrees ook voor die 4pitters. Niks tegen 4 cilinders, maar plots de huidige motor halveren vind ik nogal ingrijpend!

      Login om te reageren
    • Hupke zegt

      20 maart 2011 om 23:05

      @dennisberkhout:

      F1 unplugged is een leuk concept. Echte mannen die hun leven wagen in doodskisten zonder bescherming. Ja het spreekt ook mij wel wat aan *droomt 5 min. weg over Lancia’s, Brabhams, Mercedesen,… en kan de olie al ruiken en het rood leer al zien* maar dat is nietmeer F1.

      F1 is waar de dingen ontworpen en ontwikkeld worden. Vroeger had je een oorlog nodig om nieuwe dingen uit te vinden tegenwoordig vervult F1 die functie in de auto wereld. En laat dat zo maar blijven, als je helden wilt vrees ik dat je naar legend-races moet gaan kijken.

      Login om te reageren
  9. DeltaCycles zegt

    20 maart 2011 om 17:01

    Ik doe hierbij het verzoek van de eindcompilatie op RTL4 net. Die was de shit!

    Login om te reageren
  10. vale46 zegt

    20 maart 2011 om 17:05

    Ik vind het wel goed deze nieuwe regels.
    Alleen zullen de piloten nu 2 extra parameters in het ook moeten houden.
    Ik vind dat ze de systemen best wel een beetje mogen automatiseren, neem nu de motorinstellingen, deze worden altijd via de teamradio meegedeeld. Verander ze gewoon vanuit de pitbox, en als de rijder het er niet mee akkoord is, kan hij op zijn stuur nog doen wat hij wil.

    Ik kan echt niet meer wachten tot volgende week :)
    Vandaag is het Motopg, al een goede opwarmer voor de F1 volgende week.

    Login om te reageren
    • Koenigsegg zegt

      20 maart 2011 om 22:47

      @vale46: nee met dat laatste ben ik niet akkoord. Toelaten dat instellingen van de auto vanop afstand veranderd worden is weer een stap verder in de richting om piloten robots te laten worden. Het verschil lijkt miniem maar het is een barrière die overschreden wordt, die van het feit dat de coureur de wagen bestuurt.

      Login om te reageren
      • vale46 zegt

        21 maart 2011 om 16:32

        @Koenigsegg:
        Ik had het anders bekeken; zo zou de rijder meer kunnen rijden, en zich bezighouden met wat hij moet doen: racen.
        Maar ik snap jou wel, een rijder moet de bediening van zijn wagen compleet kunnen bedienen, en alleen hij. Anders lijkt hij de marionet van het team.

        Daarom dat ik ook zei: de rijder kan degsnoods(als hij niet akkoord is met zijn team) nog zelf alles aanpassen. Zodat hij het laatste woord heeft.

        Login om te reageren
  11. lemster zegt

    20 maart 2011 om 17:07

    Waarom is er niet een klasse zoals Group B rally meer? Is het omdat de organisatoren aangeklaagd worden voor doodslag ofzo als ze iemand tijdens zo’n race overlijdt? Ik mis het echte rijden ernstig op tv. Doe mij de NW200 of Isle of Man maar. Daar wordt nog gewoon gereden door mannen. Moge de grootste ballen winnen.

    Login om te reageren
    • Hupke zegt

      20 maart 2011 om 23:08

      @lemster:

      Die dingen bestaan nog maar krijgen niet zo’n media aandacht.
      Pikes Peak bvb daar rijden nog echte mannen in. En de TT van Man is ook nog wel tof.

      Login om te reageren
  12. boygeorge zegt

    20 maart 2011 om 17:14

    Weg met al die flauwekul , veilgheid my a*e.
    Dat zijn geen kinderen die rondjes rijden , behalve Schumi.
    Regels weg , Schumi weg en gaan , geen pardon .

    Login om te reageren
  13. mortsel2640 zegt

    20 maart 2011 om 18:47

    @boygeorge ten eerste gij zijt ne klein kind. Schumi is een veel grotere man en heeft veel meer bereikt dan jij ooit zult bereiken in jouw simpele leventje. En jouw naam? Kan het nog gayer? Iets meer OT ik vind laat die vierpieters maar komen enkel en alleen als er meer dan 1400pk uit wordt gehaald. Zoals in de 80’s

    Login om te reageren
    • Koenigsegg zegt

      20 maart 2011 om 22:54

      @mortsel2640: verwijtens over iemand die je niet kent ? Argumenteer eens met échte argumenten ! Ik ben ook niet volledig akkoord, maar feit is wel dat schumi nog in de tijd van traction control geracet heeft, maar talent heeft hij zeker in overvloed !
      En informeer je eens beter 1400pk werd er nooit uit gehaald en dan zou je mss doelen op het begin van de jaren 80, wel ik kan je verzekeren dat dat over the top is.

      Btw: ik heb het volste vertrouwen in die vierpittertjes, kan nog spin-offs geven voor de dagelijkse wagen ;)

      Login om te reageren
      • vale46 zegt

        21 maart 2011 om 16:44

        @Koenigsegg: De exacte cijfers over het vermogen van turbo F1 motoren bestaan namelijk niet. wel zijn er schattingen tussen de 1200-1400 pk. Dus zeg niet dat ze niet bestaan hebben.
        Leuke site waarvan ik dat gehaald heb:
        http://www.wizzlermedia.nl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=2662&forum=31&post_id=34416

        & voor je dagelijkse wagen zou er ik maar niet te veel van verwachten: dry sump smering, pneumatische kleppen, behoorlijk wat toeren(12.000?),géén dempers,grote boring en kleine slag…

        Het enigste dat die motoren nog gemeen hebben is de inhoud en het aantal zuigers.

        Login om te reageren
    • boygeorge zegt

      20 maart 2011 om 23:39

      @mortsel2640: Ja, Mortsel, ik ben een klein kind.
      Als je nog beter leest dan je al doet bv. mijn naam, lees je eigenlijk dat ik George heet en een boy ben.
      Het kan gayer maar dan zou ik jouw om advies vragen.
      Ja, ik heb heel simpel iets bereikt door te werken.
      Schumi is een ukkie tov mij in gestalte en zeer beslist in mentaliteit en karakter.
      Schumi is de meest valse, achterbakse, F1-coureur die er helaas nu nog rondrijd.
      Daar zijn digtale bewijzen van.
      Nu mag je nog een keer proberen te lezen wat ik schrijf.
      Alle regels weg in F1 en Schumi weg.
      Schumi rijd jouw zoon hardstikke te pletter om te winnen.
      Dat doet hij als er regels zijn dus ook als er geen regels zijn.
      Is Schumi een goede F1-coureur ? Ja.
      Niet in mijn team, oprotten met zo`n gluiperige mentaliteit.
      Dus ik ben een klein kind ?
      Gij komt uit Belgie ?
      Je krijgt een herkansing omdat ik Belgen leuke mensen vind.
      Als je perongeluk toch een Hollander bent neem ik je het niet kwalijk.

      Login om te reageren
  14. midasracer zegt

    21 maart 2011 om 00:50

    Ik ben benieuwd. Volgende week zit ik voor de tv. De Aussie GP is zoiezo een van mijn favoriete circuits.

    Login om te reageren
  15. Megakix zegt

    21 maart 2011 om 09:21

    Wel te hopen dat de F1 iets meer onderlinge akties laat zien…zucht…het rondjesrijden is gewoon ‘langweilig!’…

    Login om te reageren
  16. Cantago zegt

    24 maart 2011 om 11:35

    Heey, dat is gaaf! 80pk extra onder een knopje én een verstelbare spoiler? Je zou bijna denken dat de F1 weer om het rijden gaat!

    Login om te reageren
  17. pegase zegt

    24 maart 2011 om 19:20

    er gaat juist niks ingehaald worden. en regels worden steeds ingewikkelder, de achtervleugel kan enkel bijgesteld worden in bepaalde zones EN dicht genoeg bij de wagen voor je. Belachelijk.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North