
Don’t worry, I got this..
Lichte track-tools van bijvoorbeeld Caterham of Westfield worden door negativo’s nog wel eens houtje-touwtje auto’s genoemd, en inderdaad: voor de afwerking of bouwkwaliteit koop je ze niet. Gelukkig wordt dat gecompenseerd door de lage prijs, strakke wegligging, en gunstige pk-gewichtsverhouding, wat deze auto’s ideaal maakt voor de in Engeland zo populaire track days.
De man in de volgende video tikte een goedkoop quick release-stuurtje op de kop en sloeg er mee aan het racen. Helaas vertaalde de lage prijs zich midden in een race in het los komen van het ding, en dan knijp je ‘m wel even! Blijkbaar heeft de beste man onze waarschuwing mbt prutstuurtjes nooit gelezen..
De coureur lost ’t echter op als een baas (en verliest niet eens een plek!), en dat onderscheidt de geoefende coureur met een kalm, rationeel handelingspatroon van Miep in haar Yaris, die al lang uit blinde paniek vol op de rem had gestampt, en in een grote vuurbal een klas blinde kinderen, een kennel donzige puppy’s en Gandhi, Moeder Theresa, en de Dalai Lama naar het hiernamaals had geholpen. Figuurlijk gesproken dan. FILMPJE!
Die had het al vaker meegemaakt.. Enneh, moet je dat pookje dan ook zien gaan, daar zou mijn vrouw erg blij mee zijn..
@kaasboerin: ja dat kan toch niet de bedoeling zijn die versnellingspook ? Hoe komt dat zo ?
@darkpluisje: Geen flauw idee, maar heb het wel een keer bij een WRX STI gezien. Bestuurder liet de koppelingspedaal schieten terwijl die in de toerenbegrenzer zat. Pookje schudde ook flink heen en weer toen.
@mierenneuker:
Het koppelingspedaal bedoel je.
@darkpluisje: ik DENK door een enkel massa-vliegwiel, die de schokken niet opvangt bij het lossen van het gaspedaal waardoor de motor en bak beginnen te schudden?
@darkpluisje: kijk maar eens onder je motorkap tijdens het rijden en schakelen e.d. Denk je dat je motor niet beweegt?
@kaasboerin: Kun je je vrouw dan niet datgene geven wat een losse pook wel kan?
Just kidding mate!
-edit: nutteloze bijdrage-
@jeffreym3:
Wooow, pilletje niet geslikt ?? :P
OT: Like a BOSS !! Dat heeft hij ongetwijfeld wel vaker meegemaakt :D
-edit: dank u, is inmiddels gefixt-
-edit: dank u, is inmiddels gefixt-
Dit zal je met een Toyota GT86 niet mee maken.
V geschikt
0 ongeschikt
Wat een eindbaas
Die blijft wel heel erg koel zeg.
Dat wil je niet op Donington, dat gaat daar knap hard zelfs met een Caterham.
En ik maar denken dat je met de pedalen stuurt in zo’n caterham. Dat ronde ding is toch om je aan vast te houden?
Die was denk ik zelfs niet gestopt als hij het stuur er niet meer op zou krijgen, dan draait ie wel gewoon aan de stuurkolom.
Want remmen terwijl je stuur loskomt is TOTAAL overbodig…
Ik zou t zeker niet doen, alleen gas loslaten
@Carreza: remmen is het laatste wat ik zal doen in zo’n situatie.
fail? baas juist! “oow, stuur er af. zetten we er weer even op.” heeft ie niets van
Trust me… I’m an engineer…
Voor de goede orde: dit is geen Caterham. Dit lijkt meer op een Westfield.
De bouwkwaliteit hangt bij dit soort projecten overigens voornamelijk af van degene die hem in elkaar zet.
@JanJansen: Zo’n versnellingsbak wordt toch compleet geleverd?
@BmwMPower: Als je em netjes uit een Ford Sierra haalt wel.
Nieuw zijn ze ook te krijgen, maar ook daar moet je nog het een en ander op schroeven. Denk aan achteruitrij-schakelaar, versnellingspook, connector voor de aandrijfassen, bellhouse enz enz.
Wel leuk werk overigens, je leert een hoop bij tijdens zo’n project.
@JanJansen: Danku voor de info.
Heeft ie gezien van de formule 1 !
http://www.youtube.com/watch?v=8FjAcD3gOd0&feature=related
Doet het beter dan Petrov
@mclarenmercedes: ook de waarschuwing niet gelezen
@mclarenmercedes: goedkoop after market stuurtje..
“(en verliest niet eens een plek!)”
Als ik het tafereel in de binnenspiegel aanschouw, ziet het eruit als of hij met zijn inhaalactie die andere coureur over de curbs dwingt, het gras in.
Dat kan, maar dan verliest ie nog steeds geen plek :)
@rotarypowah:
idd, was nipt en de andere chauffeur moest van het gaspedaal :)
Koning!
Haha 8-ball pook.
Hoezo remmen? Remmen is angst!
Dat van dat klasje kinderen is er weer net over, zonder dat was het ook wel even grappig.
Ofwel komt dat omdat ik uit een land kom wat onlangs meer dan 20 kinderen verloor bij een busongeval.
@luxaeterna: Niet dat laatste, want ik had de link niet gelegd. Ik zie eerder New-Kids style een overstekend klasje in de bosjes springen :D
Oke, maar waarom ga je niet even driften zonder stuur
Pfff; had ‘m niet 5s eerder moeten overkomen, dan was het heel anders afgelopen …
Check z’n rearviewmirror, hij rijdt voor z’n stuur loskomt die andere gozer op van de baan..