Het is soms heel lastig voor sommigen om in de spiegel te kijken.
Van rijbaan wisselen betekent in je spiegels kijken. Dat moet de automobilist in deze Porsche Macan nog leren, blijkbaar.
Auteur: RubenPriest, gepost om – 17 Reacties
Het is soms heel lastig voor sommigen om in de spiegel te kijken.
Van rijbaan wisselen betekent in je spiegels kijken. Dat moet de automobilist in deze Porsche Macan nog leren, blijkbaar.
Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.
Nu rijden de motorrijders ook wel flink door. Met name de laatste deed een aardige kamikaze actie.
De fout ligt m.i. ook bij de motorrijder. Die was duidelijk aan het tripleren over de middenstreep, en reed daarbij ook nog eens aanzienlijk sneller dan het overige verkeer. Natuurlijk moet die Macan bestuurder ook in de spiegels kijken, maar als automobilist is hier zeer lastig op te anticiperen.
Een ja, ingegeven door dertigplus jaar aan rijervaring, heb ik een bovenmatige hekel ontwikkeld aan motorrijders die zich dit soort ‘vrijheden’ permitteren.
Wie is hier de schuldige?
nou gewoon de motorrijders natuurlijk. Ik ben er zelf ook wel eens afgetikt in een file door iemand die van rijstrook wisselde maar toen gaf de (les) auto geen richting aan en ging alles op veel lagere snelheid dan dit. De schade aan motor en lijf was dus ook minimaal.
Dit is andere koek, te hard en onnozel gereden, dit kan in Parijs ook elke 5 sec gebeuren overigens.
Ik moet zeggen dat ik de schuld toch vooral bij beide motorrijders vind liggen. Ze rijden veel te hard door langzaamrijdend verkeer. De Macan kijkt overduidelijk in zijn spiegel want voegt netjes in na de andere auto.
Als je als motorrijden met hoge snelheid tussen het verkeer door komt ben je ook gewoon niet zichtbaar in de spiegel
Het is voor sommige motorrijders ook best lastig om met een fatsoenlijke snelheid te rijden. Die auto heeft keurig z’n richtingaanwijzers aan, een beetje motorrijder anticipeert daarop – maar deze meneer blijft dus in volle vaart doorkachelen. Formeel mag die motorrijder daar helemaal niet rijden, maar dat wordt gedoogd mits de motorrijder niet te hard rijdt.
Ik neem aan dat hier wel jurisprudentie over is, voor mij is het nog geen uitgemaakte zaak dat de Porsche-rijder hier de schuldige is.
De motorrijder had ook wel een beetje kunnen anticiperen.
Als motorrijder zou ik nooit zo door het verkeer vliegen. Zelfs al keken de Macan-inzittenden wél door hun spiegels, konden ze ze wellicht niet zien aankomen door de snelheid. Mogelijks reden ze nog vele wagens achter hen en daardoor niet zichtbaar.
Sjonge, die motorrijders willen zichzelf wel graag te pletter rijden.
Je maakt gebruik van een “grijs gebied” door tussen het verkeer door te gaan, rijdt te hard, en de paar seconden indicatie die je krijgt mis je dus ook nog.
wat een snelheidsverschil heeft die moto!
https://www.facebook.com/motorentoerisme/videos/10150153113194448/
Lijkt wel of iedereen dat tweede accident tegen het einde miste.
Ook hier treft de scooter rijder schuld vind ik, snel langs rechts voorbij een auto die 4 pinkers op heeft staan.
Maleisische kamikazepiloten op de AYE in Singapore… Gezien iedereen daar met een dashcam rijdt zie je dit soort dingen vaak voorbij komen. De SG Road Vigilante groep op GezichtBoek staat er vol mee..
Als motorrijder vind ik dat de motorrijder hier schuldig is. Hij had gewoon z’n snelheid moeten aanpassen. Dan kan het overige verkeer ‘m ook (beter) zien aankomen.
In Nederland wordt je overigens geacht tussen de twee linker banen door de file te laveren met een klein snelheidsverschil. Uiteraard is dit niet in Nederland, maar dit is wel een overduidelijk gevalletje “eigen schuld, dikke bult”.
Dit maakt wel duidelijk waarom we in Nederland gedogen dat motorrijders stapvoets door stilstaande files rijden maar niet met 50 door bewegende files.
motorrijders zijn ook achterlijk bezig…..rij zelf ook motor maar inhalen vooral bij druk verkeer doe je iig niet met zo’n snelheidsverschil..,das vragen om problemen…..mensen verwachten niet dat jij met 50km/u harder ertussendoor zigzagt…als ze hun hersens gebruikt hadden was t niet gebeurt….hopenlijk niks ernstigs aan over gehouden en les geleerd….
Ik voel me er een beetje slecht over want stiekem vind ik dit grappig op de slapstick manier…