
Zes wielen, bijna zes meter lang, en inclusief BPM gaat de prijs in Nederland rap richting de zes ton. Dit is de meest fantastische auto die Mercedes in lange tijd heeft gebouwd. Tijd om te kijken of het ook werkt.
Hiervoor liet MotorTrend de zeswielige G-Klasse opdraven in een dubbeltest met de normale G63 AMG, voorzien van dezelfde 5,5 liter achtcilinder met 544 pk en 760 Nm aan koppel. Het verschil met die auto komt naast de compleet gewijzigde aandrijflijn (drie assen, vijf diff locks) en de carrosserie ook in het interieur naar boven. Wel alle luxe & leder, maar tegelijkertijd een bedieningspaneel voor het luchtaflaatsysteem om de druk in de banden te laten fluctueren. Handig als je er vaak mee in het mulle zand van, laten we zeggen, Dubai rijdt. Zou Mercedes zich soms op dergelijke markten richten met dit 3,7 ton wegende apparaat?
Afijn, hieronder de vergelijkingsvideo, waarin de auto’s ook op het testterrein van Magna Steyr door de mangel worden gehaald. Belangrijkste conclusie: een G63 6X6 is in staat om te vliegen. Geen grap.
Super gaaf! Sinterklaas deze graag misschien met beetje brabus power erbij. iets voor Amerikaanse leger ter vervanging van de hummer.
6 ton met een kentekenplaat scheef gemonteerd…..
Beetje laat AB. Maar motortrend is wel een heel vet kanaal. Vooral Roadkill is echt vet.
@ferrari94tr: het staat je natuurlijk vrij om eerder tips te geven aan AutoBlog
Met de G voor genot.
@rob68: Ik dacht dat er stond met de G van G-spot. Ghehe
Ik heb 3 dingen onthouden:
1: hij vliegt?!
2: ik wil eentje!
3:hij vliegt?!
Heel gaaf ding dit!
The ultimate G-spot??
Ik ben benieuwd wanneer Cor Millenaar er eentje in de Showroom heeft staan :)
Alleen jammer dat het starre assen zijn.. Een concept zoals de Tatra vrachtwagens hebben zou absoluut de top zijn geweest..
Desondanks een heel apart systeem met die naven/naafreducie
@fj272: Ik neem mijn woorden terug.. Want zie nu dat de achterwielen ondanks de starre achteras toch onafhankelijk veren..
En nu de G65 versie hiervan graag
Als ik me niet vergis is dit een pick-up, dus grij skenteken, dus geen BPM?!? Of voldoet de bak niet aan de minimum eisen.
@stevenpoal: interessante stelling! Ik denk dat je gelijk hebt… een suzuki carry pickup is ook grijs kenteken…
@stevenpoal: doet alsnog aardig financiële schade, haha.
Ben ik te veeleisend als ik zeg dat ik ze beiden wil? :-) De ‘gewone’ G63 vind ik het mooiste, maar die 6×6 is simpel awesomeness on wheels! :-D
Ook te krijgen op grijs kenteken?
3,7ton. Hmm vrachtwagen dus en rijden met een c rijbewijs. En o ja Max. speed dus 80km/h in Nederland.
@Kvgorp: klopt niet. Je hebt weliswaar minimaal rijbewijs C1 nodig vanwege z’n gewicht, maar voor de verkeersregels blijft het een personenauto en gelden de regels voor personenauto’s. Dus Max snelheid 130, geen inhaalverbod, geen tachograaf etc.
Gelijk aan de regels voor campers dus. De Hummer H1 mag onder dezelfde voorwaarden de weg op.
Geen cruisecontrol en achteruitrij camera… geef mijn portie maar aan vicky. Koop wel een macan!
Oke nee f*ck that. Ik wil deze en wel nu!!
@jweelden: geen cruisecontrol?? Hoe kom je daar bij?
@406_v6: zei de besteman ook nog in dat filmpje.
@jweelden: je hebt gelijk, ik dacht dat er geen Distronic op zat, maar dus ook geen gewone cruisecontrol…
@406_v6: ow zo nee ik had t begrepen zoals ik zei :p dus je mag m hebben.
Heh, nice. Vond de T-Rex uit 1997 ook al superdupervetjes :D
Wat zou ik hier in hemelsnaam mee moeten doen?
Danliever het echte werruk, een Tatra 813 of 815, te koop voor een fractie van de prijs en met een Ton Euro’s ( we zijn nu toch allemaal geld aan het uitgeven he) ; helemaal up-to-dat maken en rijd je gewoon nonchalant over de G heen :
http://www.youtube.com/watch?v=JDynVAv8-MU
Prachtauto’s met geweldige techniek, maar ik prefereer een range rover met 5 liter v8
Als ik ooit nood heb voor zulk extreem spul ga ik gewoon voor die hummer met rupsbanden. 6 wielen is een beetje te veel van het goede.
Ik zie hem graag head 2 head met de Ford F650 !
Ik begrijp niet waarom deze minder opties heeft dan de gewone versie… Deze zou net 4 camera’s moeten hebben.
@Jantje_555: Bij zo’n exclusief ding als dit zul je het vast wel kunnen bestellen denk ik.
Dakar 2014, iemand?
ultiem wintersport vervoer ; ) (onder andere)