• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Stand 2024
    • Stand Coureurs
    • Stand Teams
    • Alle Coureurs
    • Alle Teams
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Shop
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Vers op Marktplaats: de ex van Coronel

Auteur: willeme, gepost 19 mei 2017 om 10:00 – 32 Reacties

Afbeelding Vers op Marktplaats: de ex van CoronelAfbeelding Vers op Marktplaats: de ex van CoronelAfbeelding Vers op Marktplaats: de ex van CoronelAfbeelding Vers op Marktplaats: de ex van CoronelAfbeelding Vers op Marktplaats: de ex van CoronelAfbeelding Vers op Marktplaats: de ex van CoronelAfbeelding Vers op Marktplaats: de ex van CoronelAfbeelding Vers op Marktplaats: de ex van Coronel

Mitsubishi Carisma
Voornamelijk binnen gestaan, beurtjes op tijd gehad en altijd rustig mee gereden…

Van alle raceklasse zijn er twee die bij uw scribent bijzonder tot de verbeelding spreken: rally auto’s en toerwagens. Formule auto’s zijn leuk en aardig, maar hebben natuurlijk niets van doen met straatauto’s. Ondanks dat er levensgroot ‘RENAULT’ op hun F1 auto staat, heeft de auto weinig te maken met een Clio, Mégane of Talisman. Kortom, circuitracers zijn vooral leuk als het aangepaste straatauto’s zijn. Vergis je niet, de toerwagenracerij heeft enorme pareltjes voortgebracht als de BMW M3, Mercedes-Benz 190 E 2.5 – 16 Evolution en Ford Sierra RS Cosworth.

In de jaren ’90 werden de regels van ter homologatie (helaas) soepeler waardoor het eenvoudiger was om een raceauto te maken van een bestaande auto. Dat gold ook voor deze Mitsubishi Carisma, waarvan nooit een écht snelle variant is geweest. Dat maakte niet zoveel uit, want de DTCC (Dutch Touring Car Championship) was sowieso niet een echt snelle klasse. Dat betekende overigens niet dat er geen spektakel was, want alle deelnemers waren niet snel in een rechte lijn. Resultaat: een raceveld dat dicht bij elkaar zat.

Deze Mitsubishi Carisma is geweest van Tim Alfa Coronel, de broer van Tom Romeo Coronel. Met zulke namen moet het racen natuurlijk wel in je bloed zitten. Deze Carisma komt uit 1998 en daarmee wist Tom Coronel de 11e plaats in het eindklassement te behalen. De motor is een 1.800 cc met ongespecificeerd vermogen, maar dat scheen destijds rond de 185 pk te liggen.

Maar waar je een auto als deze voor koopt is de hardware: full-slicks, een ultralaag (instelbaar) onderstel en een bizar omvangrijke rolkooi. Veel Nederlandser dan dit wordt het niet. Een Hollandse coureur in een voor een Nederlandse klasse bestemde auto die in Nederland gebouwd werd. De prijs is ook heel Nederlands, want voor slechts € 4.850 staat deze ware raceauto bij jou op de trailer. Interesse? De advertentie vind je hier.

Met dank aan Rolov voor de tip!

Ook interessant!

  • Porsche Taycan RWD rijtest video
    Porsche Taycan RWD rijtest video
  • Mercedes-Benz EQA 250 rijtest video
    Mercedes-Benz EQA 250 rijtest video
  • Autoblog video: Marktplaats Top 10
  • Hyundai IONIQ 5 rijtest video
    Hyundai IONIQ 5 rijtest video

Nieuwste artikelen

  • Hyundai IONIQ 5N – 650 pk
  • Klimaatclubje: ”Elektrisch rijden wordt goedkoper dan benzineauto”
  • EU vindt dat je te weinig verkeersboetes uit het buitenland betaalt
  • Carlos Sainz onthult nieuwe Ferrari na afscheid
FacebookTweetPinLinkedIn

carisma, marktplaats, Mitsubishi, occasion, tim-coronel

Vorig bericht: « Red Bull dreigt wederom uit de F1 te stappen
Volgend bericht: Dit is de Volkswagen up! GTI »

Lees Interacties

Reacties

  1. Jochempie zegt

    19 mei 2017 om 10:21

    Ik vind het een goeie deal. Volgens mij mag je niet bij alle trackdays met een niet-straatlegale auto aan komen zetten, maar je kunt hier vast genoeg lol mee hebben. Alleen de aanpassingen al zijn de prijs meer dan waard.

    Log in om te reageren
    • misschienjemoeder zegt

      19 mei 2017 om 12:49

      Mocht je er mee willen racen (toer-klasse DNRT bijvoorbeeld) zul je minimaal stoel, gordels en brandblusser vervangen gezien die te oud zijn. Motorrevisie lijkt me ook handig, setje slicks gaat er op een dag ook doorheen dus voordat je de eerste race rijdt ben je al 3k verder..

      Log in om te reageren
      • futse zegt

        19 mei 2017 om 16:48

        @misschienjemoeder: Tsja, wie zei ook dat racen goedkoop is?

        Log in om te reageren
  2. isleofman zegt

    19 mei 2017 om 10:26

    Goeie deal zeg!

    Log in om te reageren
  3. Haatto zegt

    19 mei 2017 om 10:35

    Ik meende ooit ergens gelezen te hebben dat deze ex van Coronel de gewone 1.8GDI 16v van de carsima onder de kap liggen had. Iemand die dit kan bevestigen? Of me ongelijk bewijzen !

    Log in om te reageren
    • stephane8200 zegt

      19 mei 2017 om 11:34

      @haatto: op YouTube zoeken naar deze auto en er zit inderdaad een normale 1.8GDI motor in. Dit is een auto uit 1998. Met de techniek en ondersteltechniek uit 1998 en een motor van een auto die niet echt snel is.

      Al is het de ex van Ayrton Senna, dan blijft het nog een prutsauto en zonde van je geld. Bovendien durf ik te wedden dat je door een willekeurige hot hatch van tegenwoordig (Golf/Megane/Civic) op straatbanden finaal zoek gereden wordt in dit ding.

      Log in om te reageren
      • willeme zegt

        19 mei 2017 om 12:25

        @stephane8200: door wie werden deze racers eigenlijk geprepareerd?? Carly Motors deed de BMW’s en volgens mij had Renault zowaar een eigen dealerteam vanuit de importeur. Privateers zwoeren bij de Integra Type-R, meen ik mij te herinneren.

        Log in om te reageren
        • verral zegt

          19 mei 2017 om 13:50

          @willeme: Was dat niet Peter van Erp (Cavallino)

          Log in om te reageren
          • stephane8200 zegt

            19 mei 2017 om 13:59

            @verral: correct. Die deed ook de IS200s. Peter werkte samen met MMSN, Mitsubishi Motor Sales Nederland. Ze waren best succesvol er mee, met overwinningen van Allard Kalff en de Coronels, in tegenstelling tot wat ik me herinnerde.

            Log in om te reageren
            • verral zegt

              19 mei 2017 om 14:33

              @stephane8200: Kalff en Coronel, ze duiken ook overal op. Maar eerlijk is eerlijk, ze waren met snel met deze auto

              Log in om te reageren
              • stephane8200 zegt

                19 mei 2017 om 15:08

                @verral: artikel wat ik via Google vond stond dat Kalff al sinds 1981 (!!) actief was. Net Wiki nagekeken en dat klopt: Formule Ford Euroseries. Hij is al vanaf zijn 19e actief in de autosport, want hij is van 1962. Als ik zijn Wiki lees nooit echt succesvol, hooguit middelmatig. Toch best bijzonder dat hij dat zijn hele leven vol heeft kunnen houden. Hij kan echt wel autorijden trouwens, dat heb ik wel gezien.

  4. Loek zegt

    19 mei 2017 om 10:37

    Bijna 5000 voor het constant uitleggen waarom je een kale Mitsubishi Zaaddooding hebt gekocht waar je niet eens de weg mee op mag… nee ik sla over.

    Log in om te reageren
    • desjonnies zegt

      19 mei 2017 om 10:48

      @720s:
      Dan zou ik per direct van vriendenkring veranderen !
      Mijn vrienden zouden het begrijpen en zullen het met me eens zijn dat dit een koopje is om los te gaan op het circuit. Ok, er staat dan ook het één en ander aan monsterlijks in onze sleutelloods, waar deze Mits niet zal misstaan !
      Hoe ouder deze wordt, hoe meer’ie straks geschikt zal zijn voor deelname aan young- en old timer races, hij heeft een aantoonbare race geschiedenis en is van een bekend Nederlandse rijder geweest.
      Komt voor in de boeken, wat zeer belangrijk is.
      Je bent niet eens een vriend van me en ik leg het je al uit!

      Log in om te reageren
      • niek80 zegt

        19 mei 2017 om 11:48

        @desjonnies: Dit is helaas alleen een DTCC reserve carosserie met straat(tuning) spullen er op.

        Log in om te reageren
        • desjonnies zegt

          20 mei 2017 om 07:57

          @niek80:
          Misleidende advertentie dus.

          Log in om te reageren
          • niek80 zegt

            20 mei 2017 om 19:57

            @desjonnies: yes, maar denk wel door onkennis

            Log in om te reageren
      • Loek zegt

        19 mei 2017 om 14:14

        @desjonnies: dat begrijp ik op zich wel maar als ik 5k te besteden hebt is er zoveel meer om te kopen. Doe ik veel liever.

        Log in om te reageren
  5. rossi46audi zegt

    19 mei 2017 om 10:37

    Laten keuren zodat ie op kenteken komt(misschien met een paar aanpassingen) en je hebt een hoop lol en een leuke trackday car

    Log in om te reageren
    • futse zegt

      19 mei 2017 om 16:51

      @rossi46audi: als je een trackday car wil… hoef je hem niet eens te keuren he ;-)

      Log in om te reageren
  6. mout zegt

    19 mei 2017 om 10:43

    ‘de ex van…’ vond ik de eerste drie keer best leuk gevonden. Ergens in 1980 was dat, als ik me goed herinner.

    Log in om te reageren
    • willeme zegt

      19 mei 2017 om 10:56

      @mout: het was niet grappig bedoeld. Dit is namelijk ook de ex-racer van Tim Coronel. Titel wordt altijd iets ingekort.

      Log in om te reageren
  7. varln1991 zegt

    19 mei 2017 om 10:48

    Reden ze niet in altijd in het rood, zwart, wit? Best leuke klasse was dat, werd uitgezonden voor de formule 1, had je een hele middag autosport op rtl. Mooie tijden.

    Log in om te reageren
  8. niek80 zegt

    19 mei 2017 om 11:34

    Dit is alleen een DTCC boddy aangevuld met straat carisma spullen en een beetje straat tuning. In deze auto heeft Tim nooit geraced. 20%race 80%straat

    Log in om te reageren
    • willeme zegt

      19 mei 2017 om 20:55

      @niek80: volgens mij is het precies andersom. De auto heeft een race-spec onderstel en FIA approved rolkooi. Maar wel een saaie body (dat hadden al die DTCC auto’s, trouwens).

      Log in om te reageren
      • niek80 zegt

        19 mei 2017 om 21:02

        @willeme: ik heb deze auto zo ooit opgebouwd. Ik had een reserve carosserie van deze mk1. De latere eigenaar heeft er wel een beter onderstel opgezet, maar niet het niveau van de orginele race auto’s die ik heb staan

        Log in om te reageren
  9. niek80 zegt

    19 mei 2017 om 11:36

    Dit is een race carosserie met straat onderdelen en straat tuning delen. 20 % race 80 % straat.

    Log in om te reageren
  10. rob5nismo zegt

    19 mei 2017 om 12:35

    Leuk speelgoed voor een redelijke prijs.
    Al zou ik wel de motor een opknapbeurt geven

    Log in om te reageren
  11. ramshoek zegt

    19 mei 2017 om 12:36

    Leuk ding! Uit de tijd dat we in Nederland ineens een leuk en hoogstaand toerwagen kampioenschap hadden.
    Werd overigens wel gedomineerd door de BMW’s van Carly Motors die daarna ontwikkelingswerk is gaan doen voor BMW Motorsport. De Renault Clio’s van het dealerteam waren ook erg goed.
    De Carisma’s, die destijds in Born van de band rolden, waren de derde macht. Pré was een goed chassis met onafhankelijke wielophanging. Nadeel was 10% minder motorinhoud, waarvoor men nog vergeefs geprobeerd heeft om met een lager wagengewicht te mogen starten.
    Peter van Erp was de technische man van dat team. Werd later de technische man van Spyker.
    Mitsubishi was de pionier van de directe inspuiting en Peter van Erp had dus ook het een en ander te pionieren met de raceversie daarvan. Dankzij meerdere inspuitmomenten tijdens inlaat en compressie slag, bleek er meer uit het blok te halen dan initieel gedacht, waardoor de Carisma’s uiteindelijk berucht werden om hun hoge topsnelheid. Destijds ging overigens het gerucht dat de motorbazen van enkele grote bedrijven bij Van Erp op de koffie kwamen om achter zijn expertise betreffende DI motoren te komen.
    Aan het eind van de ontwikkeling draaiden de 2 liter 6-cilinders 240 pk bij heel veel toeren (boring groter dan slag, 6 cilinders en een blok dat in de basis ook geschikt was om de klappen van de 3 liter te verdragen, maakte 9000 rpm mogelijk. De Clio’s met hun lange slag 4-cilinders gingen, als ik het me goed herinner, richting de 220 pk. Dus vraag me af of de Carisma’s werkelijk op 185 pk bleven steken. Of was dat het vermogen aan het begin van zijn ontwikkeling?

    Log in om te reageren
    • stephane8200 zegt

      19 mei 2017 om 17:21

      @ramshoek: weet je zeker dat je niet de Lexus IS200 bedoelt met 2l 6 cilinder motoren? Die deed van Erp ook.

      Log in om te reageren
    • niek80 zegt

      19 mei 2017 om 20:59

      @ramshoek: deze heeft een straatblok. Ik heb de echte race GDI’s staan en deze 4 cylinders hebben 220pk.

      Log in om te reageren
  12. Edge zegt

    19 mei 2017 om 12:40

    Mag je hiermee ook meedoen aan de Junkyard Race? Hij is weliswaar duurder dan de maximaal toegestane prijs, maar als je een gewone Carisma van Marktplaats plukt en hem JYR-klaar wilt hebben ben je evenveel kwijt.

    Log in om te reageren
  13. madmarky zegt

    19 mei 2017 om 12:53

    Zelfs in DTCC uitvoering ziet zo’n Carisma er nog saai en bedaagd uit.

    Log in om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2024 Autoblog · Powered by Truer than North