
Eindelijk, ein-de-lijk, zet de Toyota GT86 in productietrim voet op Europese bodem. En om de voorselectie alvast te kunnen maken hebben ze hem in allerlei kleurtjes op de stand gezet.
Het mag duidelijk zijn, de GT86 is één van de belangrijkste auto’s die Toyota meegenomen heeft naar Genève. Niet omdat hij nou zo nieuw is, hij stond al in Tokyo, maar omdat het toch eindelijk de terugkeer van wat sportievers in het gamma van het Japanse merk inluidt.
Op de stand staan een witte, een blauwe, een zwarte én een oranje GT86, en natuurlijk zijn oervader, de 2000GT. Heritage kan je maar beter extra onderstrepen per slot van rekening. Ook kan het publiek proeven aan een racer van Gazoo. Al met al potentieel een erg leuke auto, alleen weten we nog steeds niet hoe veel hij nou gaat kosten in Nederland. Importeur, kom eens door met die prijs!
UPDATE – Toyota meldt op hun website een verwachte vanafprijs van om en nabij de 40.000 euro.
In het blauw graag, met leuke velgjes :) Op de website van Toyota staat trouwens een prijs vermeld van € 40.000,- http://www.toyota.nl/cars/coming_soon/gt86/index.tmex
@V-Power:
Vind ik nog meevallen, aangezien overal gesuggereerd wordt dat de standaarduitrusting redelijk compleet is! Hete hatchback (golf R etc) of deze?
@wouteraerox: Golf R? Waarom ? Dat is toch een hele andere auto. Deze 2.0 atmosferisch RWD 2 deurs coupé van 40 mille, de Golf een 2.0 Turbo 4WD 2 óf 4 Deurs Hatch van rond de van 47 mille. Een vegelijk met de Scirocco 1.4TSI (160Pk) zou meer spijkers met koppen slaan. Die is trouwens vanaf 31mille. Voor ca. 10 Mille kan je zelfs bij VW redelijk wat extra uitrusting kopen. Zeker als je met de pakketten puzzeld. Ik Vind 40 Mille, ondanks dat ik het een mooie wagen vind, redelijk stijf. Zeker als je de andere alternatieven bekijkt, zowel de Europese (Mégane Coupé / Scirocco) Als andere Aziaten (Veloster etc.). De enige voordelen wat deze heeft is een Boxermotor en achterwielaandrijving. Ik had gehoopt op een gunstiger prijs. Misschien straks van Subaru… :P
@TSI-tje: maar qua uiterlijk zijn deze hothatches natuurlijk totaal niet te vergelijken met deze GT-86. Het blijft een niche in mijn ogen.
@deuxani: De Mégane Coupé, Scirocco, Veloster geen echte coupés ? Ow.. okay… en door welke bril kijk jij precies?En zelfs de nieuwe Astra OPC. (wat misschien nog het meeste weg heeft van een coupé-achtige-hatch) Nogmaals het enige wat deze uniek heeft ten opzichte van de anderen is een ongeblazen boxer motor en RWD. En dan vind ik dat een hoop duiten neer moet tellen voor slechts die twee unieke features.
@TSI-tje: Dat is als een Opel Tigra vergelijken met een MX-5. En de auto’s die je noemt zijn allemaal een tandje kleiner, zeker de Flosser. Bovendien rijdt dit vast een stuk leuker dan een normale personenwagen met een gekietelde motor.
@robinio: Het succes van Subaru (face it, dit is ‘slechts’ een re-badgede Subaru) was ook een gekietelde boxer motor én All-wheel-drive. Dus waar concludeer jij uit dat deze ‘zoveel’ beter zal rijden dan de mij gegeven sugesties ? Ik heb liever 4WD (gelijk welke soort) dan RWD.
RWD zal best ‘leuker’ zijn voor op het circuit, maar voor dagelijks gebruik, doe mij maar AWD.
@TSI-tje: Welke van de door jouw genoemde bakken is AWD? En ik weet gewoon zeker dat deze leuker gaat rijden, betere gewichtsverdeling, leukere besturing en voldoende pk’s. Deze auto is ontwikkeld voor Fun, een Scirocco is gewoon een sportief ogende kind-van-school-haler.
@robinio: Dus komt het weer terug op wat je verwacht van een auto. Ik heb ik het verleden een Golf IV V5 170Pk 4Motion gehad, en die verkies ik boven een achterwiel aandrijver. Nu rij ik zakelijk met een 2009 Passat 1.8TSI Highline (FWD) Maar prefereer toch mijn ‘hobby’ 2001 Passat W8 4motion. Zeker voor het ‘bochtenwerk’. Dit is niet zo zeer de mijn ’09 dit zo slecht doet, maar meer omdat de W8 het vele male beter doet. Daarentegen doet mijn TSI-tje het weer vele malen beter met z’n FWD dan b.v. een Insignia 1.6T 180Pk. Dat is pas echt een drama in de bochten, zeker bij nat weer. En dan zijn we weer terug bij af. Het is net wat je van een auto verwacht en wat er binnen je budget past.
@TSI-tje: dan hebben wij een andere mening :) Ik vind een auto als een GT-86 een coupé en een Scirocco, Veloster, Astra OPC, etc een hatchback met 3 deuren. Ik ken gezinnen die in een Scirocce of Megane Coupe rijden (met bijna volwassen kinderen achterin), die zullen niet gauw een GT-86 kopen lijkt mij.
Vind jij dit echt te vergelijken qua model?
@deuxani: Okay, je hebt een punt. Al heb ik medelij met die volwassen kinderen. Mijn vrouw rijd met (de vorige generatie) Mégane CC en onze kinderen van 11 en 6 zitten daar al redellijk krap in. Toch blijf ik vinden dat deze auto’s in hetzelfde segement zitten qua Cliëntelle. En dan vind ik de GT duur. Ondanks dat ik het nog steeds een hele geslaagde auto en een mooi concept vind. Heel “on-Toyota’s”
@TSI-tje: Houd er rekening mee dat de laatste generatie celica (even uitgaande vd T-Sport met gelijk vermogen) ook bijna € 40.000,- kostte. (Die staat trouwens hoog op mn verlanglijstje). En die machine stuurt zo lekker door alle bochten heen. Nadeel is echter dat met de huidige benzine prijzen de waarde van de Celica’s keldert, maar ook waarschijnlijk de verkopen van dit nieuwe monster. Ik ben heel erg benieuwd wat het gaat worden, kan niet wachten om hem proef te rijden en over een paar jaar te gaan struinen naar jong gebruikten :)
@V-Power: Doe je goed. Nogmaals ik vind dit ook een heel geslaagde auto van Toyota/Subaru. En vooral heel gedurfd van Toyota. Alleen daarom al moeten we allemaal deze auto toejuichen. Gewoon als autoliefhebbers ! ;)
@TSI-tje: die kids zitten ook niet mega comfortabel nee :) Maar het kan wel… en in een GT-86 zie je dat volgens mij helemaal niet gebeuren. Wat ik bedoelde was dat ik een GT-86 meer in het rijtje Peugeot RCZ, Audi TT, Nissan 370Z zie zitten dan tussen hatch coupés, aangezien je doelgroep toch wat anders is met zo’n auto met een sportwagenachtig comfort en uiterlijk. Het is echt een hele mooie auto, maar de prijs inderdaad is too much (de RCZ is er al vanaf € 32.700).
woei! een F-label! Gaat Toyota toch nog meehelpen met wat CO2 uitstoot, ik dacht dat ze vergeten waren hoe dat moest
Hell yes! Doe maar doorkomen, snel! :D
Ik zal maar vast wat reacties plaatsen zodat deze mensen dat zelf niet meer hoeven doen:
– @G-ammo: VET! COOL! GAAF! TOF!
– @Norge: Geslaagde auto, premium rijden voor een zacht prijsje, en spannender dan elke Audi.
– @Rechercheur: Weer een veel te duur Aziatisch prul, wat elke 15.000 Km nieuwe olie lust.
@desoper: Hahaha :D
@desoper: ROFFL !!! Goed werk :D
Leuk die foto’s van de GT86, maar waar is de 2000GT eigenlijk?
Ik zie daar helemaal geen foto’s van.
@bullgod76:
Ben je blind zeker?
Wat gaat de Subaru kosten? Indien evenveel , kies ik toch voor de Sub-badge op m’n auto!
Niet goedkoop, maar dat had ook niemand verwacht van Toyota denk ik. Een MX-5 RC 2.0 kost een vergelijkbaar bedrag. Een kale 120i is iets goedkoper, maar met een beetje uitrusting ook gauw 40k. En beide zijn trager dan deze 86.
Leuke auto, maar 40k is erg veel geld voor een “budget” sportauto. Als ik dan toch iets vergelijkbaars wil koop ik liever een 370z van een jaar oud.
@GT4Ever: ik denk niet dat een 370Z 25.000,- euro goedkoper wordt in 1 jaar tijd.
En voor het geld van een 1 jaar oude 370Z kan je misschien ook wel een eerste generatie GT-R kopen…zo kan je uren doorgaan en heb uit eindelijk meer dan 40.000,- euro uitgegeven aan een 2de hands auto.
Mooizo, hoop hem nog vaak te zien rijden, tis een gave wagen alleen jammer dat hij zo weinig motorvermogen heeft voor dit uiterlijk.
@syliaca: idd jammer dat het vermogen nietecht hoog is ( voor dit soort auto’s dan ). Maar toch zeker wel een hebbedingetje!
@kevinRS6: Jaja, zou me er niet voor schamen ;)
bij een prijs van 40k zal dit een flop worden in nederland. Kwa prestaties ligt hij op het niveau van een Clio RS en die is er al voor 27k. Okee je krijgt RWD en een meganisch sper achter maar dat kost ook geen 13 ruggen.
Bovendien geloof ik er ook niks van aangezien de basis prijs in Duitsland al bekend is, namelijk net geen 30k
Schijnt geweldig te rijden, check de test die Chris Harris ermee gedaan heeft.
Hoeveel BPM zou er op zitten? Dirk Adorf (BMW fabrieksrijder en Toyotadealert in Duitsland) biedt hem aan voor € 26.990,-
Und das zum Frühorder “Hammer-Preis” ab 26.990.– Euro (Listenpreis: 29.990.–) zzgl. Überführung und Zulassung!!! Dieses Angebot gibt es nur bei Auto-Adorf GmbH und ist begrenzt bis zum 31.03.2012!
Kan niet wachten tot ik hem in het echt zie rijden…
Ik ga sowieso even stilstaan en kijken :’)
40k vind ik een hoop geld…
Geslaagde auto, premium rijden voor een zacht prijsje, en spannender dan elke Audi…….dejavu?
@norge: Mocht je een keer geen tijd hebben, dan zal ik je reacties wel overnemen. Kan ik ook een keer mijn eigen automerk afzeiken
@desoper:Zal niet moeilijk zijn ,somebody has got to do the dirty laundry you know.
Ik vind de prijs nogal mee vallen dacht dat ie veel duurder uit zou vallen. maar vind het een erg leuke auto om te zien
Ik wil er een!!!