
Grote baas Akio Toyoda heeft een eigen mening over het toekomstige verbod op benzine- en dieselauto’s, maar dat wordt hem niet in dank afgenomen.
Zo vroeg als Toyota met hybrides was, zo laat zijn ze met volledig elektrische auto’s. Terwijl veel merken al meerdere EV’s in het gamma hebben, moet de eerste elektrische Toyota nog komen. Die staat waarschijnlijk pas volgend jaar zomer bij de dealer.
Het heeft even geduurd, maar nu is toch ook Toyota om. De bZ4X moet namelijk het startschot zijn voor een reeks elektrische Toyota’s. Dit is niet alleen goed nieuws voor de consumenten, maar ook voor de investeerders. Zij zien natuurlijk niet graag dat Toyota achter de feiten aan loopt.
Vorige maand gaf Toyota nog aan dat ze meer duidelijkheid zullen verschaffen in de manier waarop ze aan hun doel werken om CO2-neutraal te worden. Daar heb je als consument waarschijnlijk totaal geen boodschap aan, maar bij de aandeelhouders (daar ging het om) viel deze mededeling in goede aarde.
Wat niet in goede aarde viel bij de aandeelhouders waren latere uitspraken van grote baas Akio Toyoda. De kleinzoon van de oprichter – die toevallig bekendstaat als een petrolhead – liet zich kritisch uit over het plan van de Japanse overheid om auto’s met een verbrandingsmotor vanaf 2035 te verbannen.
Volgens Toyoda moet Japan eerst de mogelijkheden voor technologieën uitbreiden en daarna pas gaan reguleren. Dat klinkt misschien nog vaag, maar hij voegt er iets concreter aan toe: “Beleid dat benzine- en dieselauto’s verbied beperkt deze mogelijkheden en kan ervoor zorgen dat Japan zijn sterkte punten verliest.”
Toyoda laat dus op bescheiden wijze merken dat hij geen fan is van het beleid van de Japanse overheid. Toyota’s investeerders zijn hier niet over te spreken. “Meneer Toyoda schijnt niet te begrijpen wat hier op het spel staat,” zegt een van hen tegenover Reuters. Ook andere investeerders uitten hun ongenoegen.
De aandeelhouders zien dus graag dat Toyota zich volledig gaat richten op het uitfaseren van de verbrandingsmotor. En kritiek van Akio Toyoda op het Japanse overheidsbeleid is daarbij niet welkom.
Bron: Reuters
En terecht, de hele ICE ban (in alle landen) slaat ook nergens op
Toyoda wil wel dat er ja-knikkers blijven maar zelf geen ja-knikker zijn.
Als petrolhead zijnde een man naar mijn hart.
Ik heb in een docu op Netflix gezien dat er jaarlijks zoveel walvissen worden gedood die het equivalent zijn van het schrappen van 97 miljoen ICE auto’s. Gaan we dus de wereld redden met het verbannen van ICE’s? Nee. Als we stoppen met walvissen doden? Ja.
@ghost: Dat lijkt me een machtig interessante documentaire…!
@vaakbenjetebang: seaspiracy heet het. Moet erbij zeggen, kan ook zijn dat je helemaal geen vis meer eet erna 🙈
@ghost: Ik ben Netflix-loos, maar ik zal het eens opzoeken. Vast wel ergens te zien. En mij maak je eten niet zo snel vies hoor… Maar ik laat me graag verbazen.
Seaspiracy, behoorlijk shockerende documentaire vond ik.
Walvissen, schrappen verbrandingsmotoren, dat klinkt allemaal heel erg als een documentaire over de Tesla Model X…
@ghost: en laten die Japanners nu grote walvisvaarders zijn…
@ghost: probleem is juist dat iedereen/alles naar elkaar wijst.
Ik ga niet veranderen want die ander is nog slechter bezig en gaat ook door. Als een ieder nou eens een beetje verantwoording neemt zijn we al een stuk verder.
Als in een land met een volkomen doorgeslagen respectcultuur er openlijk kritiek geuit wordt op een man als Toyoda dan zit hij er wel heel erg ver naast.
“We’re genuinely concerned that Mr. Toyoda does not seem to realize what is at stake here,” said Jens Munch Holst, CEO of AkademikerPension, The Danish fund….”
“The five investors who spoke about Toyoda’s comments – also including Norway’s Storebrand Asset Management, Nordic investor Nordea Asset Management, the Church of England Pensions Board and KLP, Norway’s biggest pension fund – said Toyota was in danger of blunting its competitiveness.”
Er zullen niet zo snel Japanners zijn met commentaar op Toyoda, maar vooral buitenlandse investeerders die bang zijn dat hun aandeeltjes straks in waarde dalen, en te laat op de bandwagon van Tesla zijn gestapt.
Al met al heeft Toyoda natuurlijk gelijk, als we in een klap allemaal omschakelen op EV’s dan gaat het wereldwijde electriciteitsnet er volledig aan.
Langzaam maar zeker doelgericht uitfaseren is gewoon de beste optie voor iedereen.
Voor de producenten om toch nog de kosten te kunnen verdelen over verschillende EV / ICE modellen, voor de netbeheerders om het net aan te passen en eventueel meer energie-opwekkers te bouwen (zon/wind/water) en voor de consument om toch nog even in de 5e handse Corolla te rijden voordat ze een enorme investering moeten doen.
Toyota moet eens begrijpen dat zij niet het centrum van de wereld vormt.
Terwijl de héle autoindustrie inmiddels gewoon massaal BEV’s aan het produceren is, denkt Toyota dat de wereld nog zit te wachten op de Mirai.
Niet dus.
Toyota heeft al 2x een elektrische Rav4 gemaakt, al in jaren 90. En later nog een elektrische IQ.
Maar serieus is het niet nee voor zo’n groot merk.
@fanboy: IQ wist ik niet, zelf ook IQ gehad, leuke auto.
RAV4 was toch een Tesla project, waar Toyota zijn medewerking aan gaf?
IQ was alleen in Japan.
in de jaren 90 hadden ze zelf al een Rav4 elektrisch gemaakt voor Californië. Later nog een keer met Tesla.
Volledig gelijk! Op dit moment beleven we een doorgeslagen situatie aangevoerd door V AG, om met hun diesel-handen in het reine te komen, gelijktijdig wordt de co2 uitstoot flink verhoogd door de bouw de auto’s, accu’s en de voor stroom zorgende centrales. Een wassen neus…
Misschien toch even de moeite nemen wat wel onderbouwde artikelen te lezen. Want benzine komt ook niet zo maar uit de lucht vallen. Voordat er 3 liter benzine beschikbaar is na productie, zijn er al (in equivalent) 2 liters verbrand gedurende oppompen, transport en raffinage. Bij schalie olie is dat zelfs nog slechter.
@doublechevron65: precies dit, als we dat hele dieselgate niet hadden zaten we nu niet met die stapels aan zaaddodende duracell dingen…
Denk binnenkort toch eens een Toyota te kopen, man naar mijn hart.
En zo wordt ieder bedrijf met een eigen visie naar de kloten geholpen door aandeelhouders e.d. die alleen maar uit zijn op snel geld, niet op het daadwerkelijk oplossen van een probleem wat dhr Toyoda dus probeerde uit te leggen.
Het verbaast me steeds weer dat veel reageerders denken dat de wereld er uit ziet zoals in Nederland.
Het overgrote deel van onze bol heeft een beperkte infrastructuur en daar zijn diesel en benzine de beste energie dragers.
Er zijn legio landen waar nieuwe auto’s ook nu nog geen EGR, CAT of DPF hebben.
Wel een gerealiseerd waarom het Euro 6 of Euro 7 heet ?
Dat is dus geen mondiale norm.
Zo lang een Hilux het beste vervoersmiddel is moeten ze die mooi blijven produceren.
En omdat die investeerders hoog en droog vanuit hun kantoor enkel oog hebben voor hun centjes, missen die de werkelijkheid.
Een beetje zoals als het kabinet het contact verliest met de realiteit.
@drrossi: exact dit!
Sowieso is het verbieden van ICEs dwaze symboolpolitiek. Dat de CO2 uitstoot omlaag moet is hartstikke duidelijk, maar dan moet je als overheid eisen stellen aan CO2 uitstoot en niet bepaalde techniek voorschrijven of verbieden. Dat hindert innovatie.
Europa heeft het slim gedaan: de EU stelt steeds strengere eisen aan de gemiddelde CO2 uitstoot van de auto’s die een autofabrikant produceert. Dat betekent dat er veel meer plug-in hybrids en EVs komen, maar ook auto’s op LPG, waterstof en Porsche werkt aan synthetische brandstoffen die CO2 neutraal zijn. Er zijn meer wegen naar Rome en zo kunnen bedrijven zelf innoveren. Uiteindelijk is het het resultaat dat telt.