
Toyota wil toch niet compleet afscheid nemen van de Aygo en daar is nu de X. Het model leeft voort op een nieuwe manier.
Hallo, weet iemand waar de X van de Opel Grandland is gebleven? Oh, Toyota heeft de X van de straat opgeraapt hoor ik net. En inderdaad, de Aygo krijgt er een X opgeplakt. Want blijkbaar is dit een uitstekende benaming om aan te geven dat je hier met een crossover te maken hebt.
Het uitspreken van de naam Toyota Aygo X
Zo weet je nu dus dat de nieuwe Toyota Aygo X de naam gaat zijn van de aankomende crossover in het A-segment. Mocht je straks in de showroom nu vragen naar dit model, vraag dan niet naar de “Aygo Iks”. Nee, je spreekt het uit als cross. Gratis tip van ons.
De keuze van Toyota is niet zo gek. De Aygo is een begrip van het merk, zeker hier in Nederland. Iedereen begrijpt dat Aygo staat voor het goedkoopste model van Toyota. Ze zouden dan ook gek zijn om zo’n succesvolle naam in de prullenbak te gooien. De tweede generatie Aygo is sinds 2014 op de markt en krijgt straks een opvolger in vorm van een crossover genaamd Aygo X. Even een korte test, las je dit nu als ‘iks’ of als ‘cross’ in je hoofd? Duim omhoog als dit laatste het geval is.
De nieuwe Toyota Aygo X is getekend door het Europese designstudio van het merk in Frankrijk. Net als het kleine gebakje nu, zal de productie van de toekomstige crossover plaatsvinden in fabriek in Tsjechië.
Aygo Iks natuurlijk. Wel een fijn model voor de lokale bezorgdienst om nog nét even iets harder over drempels te kunnen X-en.
@karhengst: Dan moeten ze wél het dak wat hoger maken. Anders krijg je er van die X-en in….
Tuurlijk, ook de autootjes met de allerkleinste wielbasis gaan we flink omhoog krikken en een groteske SUV-achtige neus geven omdat tante Toos het dan zo’n ‘lekker stoer en eigenwijs’ karretje vindt.. mijn god.. ik kijk nu al uit naar de elandtest van dit gedrocht..
@Variomatic: Het wachten is op de Smart Cross.
je bent aardig triggered. Tante Toos bent u dat?
@heckblende: shit, ze hebben me door.. :-(
De Aygo tweede generatie alweer zeven jaar op de markt? Voor mijn gevoel is hij nog kakelvers. Goed design dus. Is het al rendabel om de nieuwe elektrisch te doen? Lange afstanden doe je tenslotte niet met zo’n hok, en die driepitter zullen we echt niet missen.
Ja, dat is de Dacia Spring.
Je bent vast in de war door de 2018 facelift, de basis van die auto is gewoon gelijk aan de 2014, onderdelenlijst is nagenoeg identiek.
Dat is een erg knappe facelift. Omdat dit soort gebakjes veel minder goed verkoopt dan vroeger en je ze dus ook veel minder vaak ziet blijft het design ook langer vers.
Dit wordt een soort van Ignis dus. Denk dat dat de verkopen in NL niet veel goeds zal doen. Nu is het ook een populair model bij de jongere medemens.
Op het moment dat de paarse broeken moeten gaan uitleggen hoe je een benaming moet gaan uitspreken, gaat het meestal mis met de marketing van een product…
Lekker crossen met een Aygo! Maar een Opel Crossland X is daar natuurlijk nog veel meer geschikt voor…
Hoi Toyota,
Je hebt nogal wat Aygo’s verkocht. Het unique selling point is de prijs. Crossovers zijn een ding nooit: de voordelige keus in hun segment. Dus verlies je zijn unique selling point.
Strak plan.
Deze nieuwe Aygo X is al een tijdje in ontwikkeling, en is al vele malen als test mule betrap in velen test situaties.
is er zo weinig nieuws dat het nieuws van maart wordt gerehashed?