• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Tesla Model Y enorm succes onder de Noren

Auteur: RubenPriest, gepost 3 januari 2023 om 10:58 – 13 Reacties

Tesla Model Y enorm succes onder de Noren

Het beeld van de autoverkoop in Noorwegen lijkt een voorbode op de rest van een deel van Europa straks.

Nieuwe autoverkopen, waarvan het grootste gedeelte een volledig elektrische auto. Het toekomstbeeld van diverse Europese landen, echter al de realiteit in Noorwegen. Van alle autoverkopen in 2022 was bijna 80 procent een elektrische auto. Het Scandinavische land timmert voort op een reputatie dat de EV, mede door maatregelen vanuit de overheid, omarmt. In 2021 betrof 65 procent van de verkochte auto’s in Noorwegen een EV.

In totaal werden er 174.000 auto’s in 2022 verkocht. Van die 174k hebben we het over 138.000 elektrische auto’s. De best verkochte auto van Noorwegen was dan ook een EV, namelijk de Tesla Model Y. De Tesla was goed voor 12,2 procent van de verkopen. Op nummer twee staat Volkswagen met de ID.4 en op plaats drie Skoda met de Enyaq.

Subsidies hebben een belangrijk aandeel. Autonews maakt een mooie vergelijking in het geval van de Porsche Taycan Turbo S. Dankzij de subsidies hangt er een prijskaartje van 1,7 miljoen Noorse kronen aan de auto. Zonder subsidie kost diezelfde auto 2,1 miljoen Noorse kronen. In euro’s heb je het dan over 162.266 en 200.000 euro. Een fors verschil. Heb je nog wat restgeld om er een elektrische MINI naast te kopen.

Of Noorwegen ook de komende jaren een hit blijft voor enorme EV-verkopen hangt er van af. De Norwegian Automobile Federation (NAF) vreest voor een nieuw wetsvoorstel vanuit de overheid. In het wetsvoorstel wordt gesproken over autobelastingen op basis van gewicht (goh, daar kunnen we over meepraten). Een dergelijke wet pakt slecht uit voor de loodzware elektrische auto’s. De vraag is echter of die wet er ook echt gaat komen.

Ook interessant!

  • 'Vernieuwde Tesla Model 3 wordt meer basic'
  • Video: Tesla Model Y politieauto achtervolgt Mustang
    Video: Tesla Model Y politieauto achtervolgt Mustang
  • Tesla Model X
    Marktaandeel Tesla gaat extreem kelderen
  • Forse prijsverhoging Tesla Model 3 in Duitsland
    Forse prijsverhoging Tesla Model 3 in Duitsland

Nieuwste artikelen

  • Dikste Porsche Cayman ter wereld staat gewoon te koop op Marktplaats
  • Gespot – De gloednieuwe GLC aan de lader in 010
  • Volvo verzint bijzondere reden voor nieuwigheidje
  • Dit verandert er in 2026 voor de zakelijke rijder
FacebookTweetPinLinkedIn

autoverkoop, model-y, noorwegen, Tesla

Vorig bericht: « Verkeersdoden 2022 schetsen dramatische uitdaging voor overheid
Volgend bericht: Deze toffe EV heeft een range van 1.032 km »

Lees Interacties

Reacties

  1. rwdftw zegt

    3 januari 2023 om 11:46

    Niet verwonderlijk. 98% van de door Noorwegen opgewekte stroom is groen, waarbij ze vooral baat hebben bij de 1500 waterkrachtcentrales. Stroom is ontzettend goedkoop en ruim beschikbaar.

    Stel je eens voor dat ze met een auto komen die rijdt op water. Dan gaat dat hier ook een hit worden.

    Login om te reageren
    • Vehicle zegt

      3 januari 2023 om 12:54

      Correctie: stroom was ontzettend goedkoop om af te nemen, maar door de gasprijs (waar de stroom toch ineens aan bleek te zijn gekoppeld) is het toch héél duur geworden voor de Noren (bron: redelijk wat collega’s in Noorwegen) en niemand heeft daar een langetermijn contract, want dat kennen ze niet omdat het idd zo ruim voorhanden is.
      Je zou verwachten dat de Noorse overheid wel zou bijspringen, want itt wat in NL is gebeurd met de gasopbrengsten, hebben ze daar de inkomsten in een enorm fonds zitten en is omgerekend elke Noor een milijonair (in Euro’s, want in NOK ben je dat al vrij snel 😉). Aan de andere kant is het natuurlijk heel vreemd dat die stroomprijs aan de gasprijs is gekoppeld, want het is natuurlijk niet duurder geworden om waterkrachtcentrales te laten draaien.

      Login om te reageren
      • b00m3rang zegt

        4 januari 2023 om 12:19

        Klopt, maar je kan meerdere dingen doen met die opgewekte stroom, waaronder naar het buitenland exporteren. Als die meer willen betalen want de gasprijs is daar omhoog dan doe je dat toch als bedrijf? Dan gaat de consument gewoon mee helaas.

        Login om te reageren
    • minimoke1984 zegt

      3 januari 2023 om 21:22

      Buiten het feit dat de Noren ongeveer 150% meer verdienen gemiddeld. Bijna een ton op jaar basis en hier nog geen 40k. Dan is de aanschaf van een (nieuwe) elektra ook wat makkelijker te doen…

      Login om te reageren
  2. mlo zegt

    3 januari 2023 om 12:16

    Dat kan je hier in NL echt vergeten. Met het afbouwen van de subsidieregelingen voor bedrijven en leaserijders verwacht ik dat veel Model 3 rijders met een G kenteken na afloop van de leasetermijn overstappen op iets veel kleiners en goedkopers. Dacia heeft toch iets waarmee we dit gat goed mee kunnen opvullen?

    Login om te reageren
  3. Dutchdriftking zegt

    3 januari 2023 om 12:16

    Dit beeld klopt niet. Een groot deel van de Noren heeft een groen kenteken. Dat is vergelijkbaar met ons grijze kenteken. Met name buiten de steden hebben heel veel Noren grote pick-ups op dit kenteken. Als je dit meeneemt in de berekeningen kom je lang niet op dit bizarre percentage.

    Login om te reageren
    • CYBRTRK zegt

      3 januari 2023 om 12:55

      Waarschijnlijk gaat dit over de verkoop van personenauto’s en worden net als bij ons de auto’s met groen/grijs kenteken onder de bedrijfsauto’s geplaatst

      Login om te reageren
  4. schuimbekje3 zegt

    3 januari 2023 om 12:24

    40.000 euro subsidie, gratis stroom of maximaal 11ct per kilowattuur, tja, dan krijg je zelfs de coronelbroers in een EV..
    bovendien heeft een BEV vele voordelen, afschrijving naar 0 in 1 jaar, busbaan toegang, gratis parkeren en laden in gemeenteparkeergarages enz..

    Login om te reageren
    • utregcity zegt

      3 januari 2023 om 14:14

      Dat laatste klopt vlgs mij niet (meer). Moest met m’n Hondaatje e gewoon betalen in (alle) parkeergarages en gratis laden was er ook niet (meer bij). Of ‘t is voor buutenlanders anders natuurlijk. Wel in ieder dorp snelladers! 🥳

      Login om te reageren
  5. pindakoning zegt

    3 januari 2023 om 12:30

    Ik ben wel nieuwsgierig wat de tweedehands prijzen doen van brandstof auto’s in Noorwegen. Blijven die hoog omdat er steeds minder nieuwe brandstof auto’s geleverd worden, of daalt het juist harder omdat bijna iedereen naar elektrisch wil overstappen.

    Login om te reageren
  6. imaginenl zegt

    3 januari 2023 om 12:39

    Ook wel wonderbaarlijk dat de Noren bijna 2x zoveel nieuwe auto’s koopt dan de Nederlander (omgerekend naar het aantal inwoners). Als je dan ook beseft dat die elektrische auto’s veel duurder zijn in aanschaf dan ICE auto’s zie je hoe godsgruwelijk rijk de Noren zijn. We kunnen het voorbeeld van Noorwegen wel willen volgen maar hebben daar helemaal het geld niet voor.

    Login om te reageren
    • steephh zegt

      3 januari 2023 om 13:32

      @imaginenl

      We hebben dan ook een gigantisch oud wagenpark:

      https://www.rtlnieuws.nl/editienl/artikel/5356945/autos-ouder-dan-tien-jaar-nederland-wagenpark

      Ik krijg eigenlijk vooral het idee dat autobezit gewoon veel minder belast wordt in andere landen en dat daardoor men veel nieuwere auto’s rijdt.

      Login om te reageren
  7. mashell zegt

    3 januari 2023 om 18:17

    Ik zal bidden voor de Noren, want al die Model Y zal pijn gaan doen aan hun ogen.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North