
De superluxe Volkswagen limo heeft even een opfrisbeurt gekregen.
Grote superluxe Volkswagen limo’s lijken altijd een vrij lastig verhaal te zijn. 18 jaar geleden probeerde Volkswagen voet aan de grond te krijgen met de Phaeton. Het was een prestige-strijd tussen Duitse automerken. Mercedes-Benz had de A-Klasse gelanceerd in het C-segment (waar de Golf regeerde) en als reactie daarop kwam Volkswagen met een S-Klasse concurrent. Daarbij kunnen we twee dingen concluderen.

Badge upgraden
Ten eerste: een dure badge kun je makkelijker downgraden dan een middenklasse-badge upgraden. Ten tweede: Volkswagen was te eigenwijs en te ambitieus. De Phaeton (afbeelding boven) is een meesterwerk, maar sloeg een compleet segment over. Tussen de Passat en Phaeton zat immers niets. Had Volkswagen dat niet beter anders kunnen doen?
Volkswagen Phideon
Uiteindelijk heeft Volkswagen dat dus wel gedaan met de Phideon. De Phideon is een superluxe Volkswagen limo, maar dan een klasse lager dan de Phaeton. Zoals je in bovenstaande reclame kunt zien, vond George Clooney de auto erg gaaf. Het schijnt een grappige commercial te zijn, maar ik snap de clou niet.
Facelift
Vandaar kreeg de Phaeton alleen in China wél een opvolger, de Phideon dus. En het is de Phideon die vernieuwd is. Volkswagen is kennelijk erg in zijn nopjes met de Phideon, want de auto is subtiel aangepakt ten opzichte van de oude Phideon (gallery boven, de grijze auto).
De grille, koplampen en achterlichten zijn vernieuwd. Ook zijn de bumpers een stuk dikker dan voorheen. Dat is geen overbodige luxe, wan het uitgaande model was wel erg bescheiden en ingetogen. Maar in grote lijnen is het ontwerp gelijk gebleven.

MLB-platform
De auto staat nog altijd op het MLB-platform, net als diverse Audi’s. De Phideon heeft zijn motor dan ook vóór de vooras. Inderdaad, net zoals bij een Audi A6. De Phideon vertoont vrij veel gelijkenissen met de A6 van de C7-generatie.
In het interieur zijn de verschillen wat subtieler. Er is een nieuw scherm en er is het een en ander strakgetrokken. Nog altijd ligt de nadruk bij de achterpassagiers, met het koelkastje in het middel als pièce de résistance.

Motoren
Ten slotte de motoren. De Phideon was aanvankelijk leverbaar met een 3.0 V6, maar deze werd na het eerste jaar al geschrapt, vanwege ongunstige belastingregels in China. Vorig jaar lanceerde Volkswagen nog een GTE-variant, maar daar die was zeldzaam impopulair.
De enige motor die is overgebleven is de 2.0 TSI viercilinder (EA888) met 224 pk. Deze is gekoppeld aan een zeventraps DSG automaat met dubbele koppeling en drijft enkel de voorwielen aan.
Beschikbaarheid superluxe VW limo
Of de auto in China een lang leven beschoren is, valt nog te bezien. Volkswagen heeft er vorig jaar (2019) slechts 14.000 van weten te slijten. De gefacelifte Volkswagen Phideon staat volgende maand bij de betere Volkswagen showroom in China te shinen.
Best een fraai ding. Als er nu eens een station met de motor van de S4 naar Europa zou komen….
En staat die in de showroom mooi te wezen en gaat iedereen toch met een Audi A6 avant naar huis.
Ik heb ze idd maar heel zelden zien rijden daar.
En wat betreft die clou………ik vraag me af of George hem zelf doorheeft……
@ttr6: ook George snapt de Clou nie
@pignon: oh, jullie leggen de grap van Willeme even uit..
Zit niet eens een nespresso is voor George.
Dus laat maar.
Mooie wagen, maar helaas is het in deze klasse voor een ‘gewoon” merk bijna niet te doen om succesvol te zijn. Hoe goed de auto ook is. Merken als Opel, Peugeot, Ford en Citroën hebben helaas lang geleden het ook al op moeten geven in het hogere segment.
Voor de chinese markt?
Wat ik altijd zo jammer vind aan die dure VW’s is dat ze precies hetzelfde stuur hebben als een VW polo 1.0 uit 2010…
Of dat zo is weet ik niet, maar ik neem het graag aan. In de Phaeton, die ik jaren geleden had, zaten wel precies dezelfde knopjes en navi-scherm als in de Bentley Continental. Bij de VW-groep is dit dus geen onbekend verschijnsel.
Logisch dat je de clue niet snapt er is (g)een woord chinees bij
Het blijft een stomme naam :-)
Zag hem net nog en dacht, oei die wordt slecht oud. Maar nu ik lees dat ie alweer 18 jaar mee gaat valt dat eigenlijk wel mee. Alleen “meesterwerk”… het bleek vooral een tegenvaller, vanwege de badge zeggen velen, maar wat mij betreft ook technisch. Vergelijk het gewicht maar eens met een a8 uit die tijd bijvoorbeeld.
@lolikbenbol: de A8 was juist relatief licht vanwege het aluminium space frame. De Pheaton was zwaar maar niet extreem voor de topklasse.
Volgens mij was het Piech die zei dat als ze door de Phaeton €500 meer zouden kunnen vragen voor een polo het een daverend succes is.. En toegeven ik vond het wel een imago booster.. En het zou mijn keuze geweest zijn (als ik voor de keuze stond) Nu veel te duur in NL vanwege wegenbelasting maar anders nog steeds interessant.. Bijzondere creatie..
De Phaeton was een behoorlijk succes. Niet alleen verkochten de Bentley afgeleiden goed maar de wagen zelf was in China flink gevraagd, juist toen de vraag in Europa afnam wilden de Chinezen de wagen en moest de productie zelfs verhoogd worden.