
Spyker is weer Spyker: een curator wil binnen een week 52K zien van Spyker NV, anders gaat hij een faillissement aanvragen.
Het leek ook te mooi om waar te zijn. Na de aankondiging van eind augustus dat Spyker volgend jaar weer auto’s wil gaan bouwen, is er nu alweer gedoe om geld. Volgens RTL Nieuws wacht een curator al ruim twee jaar op geld van Spyker-baas Victor Muller en is hij het nu zat. Komt Muller niet binnen één week met het geld, dan stapt curator Willem Jan van Andel naar de rechter.
Het zit zo. Spyker Events ging eind 2014 failliet, samen met moederbedrijf Spyker NV. Het faillissement van Spyker NV werd echter teruggedraaid, dankzij een akkoord tussen Muller en de schuldeisers. Events bleef failliet, de schuldeisers hiervan kregen nog twee miljoen euro tegoed. En Spyker NV zou daar (deels) verantwoordelijk voor zijn.
Om hoeveel geld het nog gaat wordt uit het faillissementsverslag niet duidelijk. Wel zouden er sinds maart 2019 gesprekken gaande zijn over een minnelijke regeling. Sinds die tijd zou de curator echter wachten op een betalingsvoorstel van Spyker en is er nog altijd geen geld gezien. Bij de laatste update van 23 september 2020 blijkt de curator het zat te zijn. ‘Aangezien Spyker NV wederom de gestelde betalingstermijn niet is nagekomen, zal de curator nadere rechtsmaatregelen tegen Spyker NV nemen’. Met andere woorden, ze vragen een faillissement aan bij de rechter.
Tegen RTL Nieuws zegt Van Andel echter dat hij Spyker NV tóch nog een beetje uitstel geeft. Hij zou vorige week vrijdag een e-mail hebben gekregen van Muller, waarin Muller zegt binnen een week alles te regelen. ‘Eerst zien, dan geloven’, zegt de curator, maar toch wacht hij de week nog even af. En anders vraagt hij alsnog het faillissement aan.
Het nieuwsmedium heeft Muller zelf ook benaderd, hij noemt het zelf een ‘klein dingetje’. Het zou om een bedrag gaan van 52.000 euro, die ‘binnenkort samen wordt opgelost’. Mocht het inderdaad slechts om een halve ton gaat, dan is het opvallend dat de curator met een faillissementsaanvraag moet dreigen om dat geld te zien. Met de overeenkomst van eind augustus waren volgens Muller zelf namelijk ‘vele tientallen miljoenen’ gemoeid. Het is dan ook te hopen dat het geldprobleem van 52K inderdaad snel is opgelost en dat de wederopstanding van Spyker niet van korte duur was.
Dat maakt Spyker absoluut uniek ..
Er is geen enkele autofabrikant met zo weinig schuld ..
@lincoln: Lincoln, je leeft weer kerel! Je fanclub, mij incluis, heeft je gemist!
@toyotafortuner: ? the man. the legend.
@lincoln: mag je weer op internet van je ouwe?
Pas op, als hij “ouwe” tegen z’n behandelend psychiater zegt worden z’n internet credits weer ingetrokken.
@lincoln: welkom back, missed you much
@lincoln: godsamme wat heb ik jou gemist zeg
kun je je mailbox checken? Daar ligt nog een vriendschapsverzoekje van mij…
@lincoln: wanneer ga je weer weg?
@lincoln: hier kom ik voor op autoblog.
Spyker’s core business is herfinancieren, in het verleden deden ze ook wat met auto’s dacht ik
@pindakoning: en iets met onroerend goed. Met name luchtkastelen.
@RRRobert: zoals Wim Kok ooit zei: “Vooral de onderhoudskosten van luchtkastelen zijn erg hoog” ?
Wim Kok quoten ??
Ik hoop niet dat je dat doet om een argument kracht bij te zetten ..
Dat doen ze dus heel goed.
Ze herfinancieren net zo lang totdat miljoenen schuld is gereduceerd tot 52000 euro.
Zouden we Victor dan geen minister van financiën moeten maken?
Hè? Spyker zou toch met nieuwe partners en financiers weer aan de slag gaan… Hoe zit dat dan?
Het houdt niet op, niet vanzelf… Gezwel van de (auto-)industrie, die luchtfietserij van Muller
Noem eens 3 voorbeelden dan ??
Victor Muller is europees-, wereld-, en olympisch kampioen in het altijd gezellige spel; Other People’s Money……..die €52k is vast al onderweg via een HSBC vestiging uit een klein dorpje in Alaska, Trumpistan.
Ik word zo misselijk van die gebakken Muller lucht.
Waarom redt Nederlandse overheid niet zijn eigen auto branche uit het vuur ?
Enig denkbare is dat NL bedrijven / overheden verplicht worden NL voertuigen te kopen.
Dus geen honderden electrische bussen uit China, een vloot Mercedessen / Audi’s voor de politie.
Maar gewoon een bus van VDL / Ebusco, militaire vrachtwagens van DAF en voertuigen van Nedcar (met de eis dat BMW nog minstens x-aantal jaar in Born blijft produceren)
Klinkt wel als een bijzondere regel in een Europese aanbestedingsprocedure. Maar je zou bij het beoordelen van de offertes wel de impact van het transport van het product en de bijdrage aan de Nederlandse economie kunnen meewegen.
Voor Nederlandse overheid zijn alleen de multinationals de moeite waard en daarvan zijn KLM, Unilever en Shell duidelijk de lievelingetjes. Die hebben gewoon de leukste baantjes voor uitgerangeerde politici.
Hoe graag ik het ook zou willen, ik geloof er niet meer in.
Tja, nieuws is dit al jaren lang niet meer. Muller heeft per saldo meer kwaad dan goed gedaan. Weer iemand in een lange rij mannen die met geaffecteerde maniertjes weten te verbergen dat ze onbetrouwbare flessentrekkers zijn.
Was Spyker laatst niet opgekocht door Duitsers?
Nein, dass gibts doch nicht. Immer mit der Ruhe, ja? Dort is die Bahnhof.
Kan Spyker a.u.b. voor eens en altijd failliet worden verklaard? Het was niks, het is niks en het zal nooit iets worden met Victor Muller en zijn praatjes. Die Spykers waren bovendien stuk voor stuk amateuristische creaties. Ze moesten doorgaan voor exotische supercars, maar het was het allemaal net niet.
Geef mij dan maar liever een Donkervoort, een concept dat al vele jaren succesvol is en steeds beter wordt. Een auto waar alles om het pure autorijden draait en niet alleen maar om kitscherige show.
Some say that he almost immediately goes bunkrupt when playing monopoly but in the end he always wins the game.
All we know is, he’s called The Vic!