
Dat krijg je met al die student-slopers.
Maar serieus, niet alleen Lamborghini noteerde in 2010 een enorme verkoopstijging (officiële cijfers volgen), ook Rolls-Royce wist maar liefst 171 procent meer peperdure wagens te slijten, en heeft hiermee zijn eigen doelstelling ruimschoots overtroffen. Het merk heeft dit overigens grotendeels aan de Ghost te danken, die het afgelopen jaar voor het eerst in de verkoop ging. De drie-en-een-halve ton kostende ‘kleine’ Roller valt nogal in de smaak op de mondiale automarkt. Om het een verkooptopper te laten blijven heeft het concern grootse plannen voor meerdere Ghost-varianten.
Volgens mij is het in deze huidige tijden geen slechte baan om aan het hoofd te staan van een puissant duur automerk. Terwijl jij je rustig achter je bureau door de secretaresse laat vermaken blijven de orders gewoon binnenstromen, ideaal! Wereldwijd werden er 2,711 Rollsen afgezet, ten opzichte van 1.002 in 2009. In het voormalige topjaar 2008 leverde Rolls-Royce overigens 1.212 auto’s af.
De gemiddelde Ghostkoper is 10 jaar jonger dan het heerschap dat zich een Phantom aanschaft, en voor maar liefst 80% van de klanten is de aankoop hun eerste introductie met het merk. Wat meer statistieken: de meest belangrijke markt blijft de VS, op de voet gevolgd door China. De top-5 wordt voltooid door respectievelijk het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Arabische Emiraten, en Japan. De Phantom bleef goed verkopen, en de ‘Bespoke-divisie‘ boekte een recordaandeel. Ook voor 2011 wordt verwacht dat de Bespoke-divisie verder groeit.
Bovenstaande cijfers zijn alle reden voor CEO Torsten Müller-Ötvös om in een jubelstemming te verkeren. Laten we zien of Rolls-Royce ook dit jaar weer een goed resultaat neer kan zetten.
ag, kan de kopers geen ongelijk geven om een rr te kopen, toch?:P
@goudvis: vind je ze zo bijzonder dan voor dat geld?
Terwijl jij je rustig achter je bureau door de secretaresse laat vermaken blijven de orders gewoon binnenstromen, ideaal!
Nou, dat spelletje pim-pam-petten begint op de duur ook te vervelen hoor.
@Rick-dos: Ga dan SETten, gewoon even scoren tijdens de lunchpauze en je hebt de rest van de maand weer wat te doen met je secretaresse.
Ik schrijf een offerte in m’n badjas, heerlijk, thuiswerken.
Zelfs al had ik het geld te besteden dan zou ik nog niet zo’n ding kopen. Is toch geen gezicht zo’n carnavalswagen.
Vindt het niet zo gek, die ghost trekt ook veel mensen naar het merk toe, zeker geen slechte auto om te zien. Hoogpolig tapijt onder de voeten en je laten rijden. (zelf zou ik gewoon achter het stuur gaan zitten, maar goed). Mooi voor Rolls-Royce, vind ook niet dat zo’n merk failliet moet gaan door lage verkoop en veel investering in een nieuwe auto.
Vooral die op en top afwerking doet het hem, en ze zien er prachtig uit.
Meerdere Ghost varianten? Ze gaan toch niet de Mini toer op? Het imago van super-exclusief voor de happy-few zal zo heel vlug verdwijnen.
@petervdb: super exclusief voor de happy few blijft het sowieso. Die Drophead, Coupé, Shooting (?), e.d. zullen niet goedkoper worden dan het ‘Standaard’ modelletje.
Bij welk concern hoort RR? Of bestaat op zichzelf?
ik hoop dat ze nog veel meer van die dingen gaan verkopen echt prachtige auto’s, allen jammer dat ze zo duur zijn
@xilver: BMW-Group geloof ik
@xilver: Shame on you, Rolls Royce hoort bij de BMW-groep.
En niet “geloof ik”, W115!
Dat zijn zaken die horen er nu wel ingebakken te zitten!
OT: Knap dat het zo goed gaat met Rolls Royce, maar is het bedrijfsresultaat ook zo goed, anders moeten wij ons alsnog zorgen gaan maken.
Maar wat heeft die man een “Creepy kind of face”, zo’n valse glimlach, van een hele slechte amerikaanse acteur. Het is waarschijnlijk echt, maar het staat mij niet echt aan.
@Orichy: Dacht dat Bentley van BMW was…
@xilver: bentley is van audi…en nu goed onthouden ! :lol:
@Megakix: Zal ik doen, ligt wat gevoelig om tgn een RR-eigenaar te zeggen dat ie met een Bimmer rijdt :D
@xilver: *fail* RR door Bentley vervangen :?
@Orichy: Ik zei toch ook BMW? ;)
@w115
Is van BMW.
BMW heeft van dit merk weer een merk van topklasse gemaakt
en hoeveel waren en dit jaar op nederlands kenteken gezet?
Een Rolls heeft mij binnenin echt nooit kunnen bekoren.. Maar ik ben dan ook een sjonnie.. :D
@Stino:
haha lekker eerlijk
daar hou ik van ;)
( zouden meerdere mensen hier eigenlijk moeten hebben )
Wel triestig dat RR zich bezig houd met zoiets aards en plebejerigs als verkoopscijfers.
@Hupke: De klanten van RR houden zich ook allemaal bezig met verkoopcijfers…
Was toch de bedoeling dat de Ghost voor meer verkopen ging zorgen..
Missie geslaagd dus zou ik zeggen :-)
Weet iemand trouwens waar je een deftig exemplaar van de eerste foto kan vinden?
GEWELDIG toch,,…….
zou heeeeel graag nog een keer in de fabriek in engeland een rondleiding willen krijgen.
wat een GEWELDIG werk verrichten deze mensen.
het samenstellen en bestellen natuurlijk van een rr is toch wel een van mijn levensdoelen.haha
als ik een rolls royce voorbij zie rijden sta je toch wel even stil.
met de gedachten:
WTF!!!!!!!!!!!!!!!!
ik vind alleen de dhc echt helemaal geweldig.
verdient ook , nu bentley in mijn ogen nog maar een schaduw van zichzelf is heeft rr geen echte concurente meer en hij is ook de beste in zijn klasse lijkt me, wat heel lang niet zo geweest is !
En terecht!