Nu Porsche overstapt op turbotechnologie voor de Carrera en de Carrera S, betekent dit een lagere CO2-uitstoot, wat we terug gaan zien in een lagere BPM alsook een lagere consumentenprijs. Toch, Porsche?
Vanaf 113.300 euro
Ja, maar veel is het niet. Als we enkel naar de Carrera met handbak kijken, dan is de CO2-winst 4 gram (190 vs 194). Iets dat Porsche gelukkig doorzet naar een lichte prijsdaling. De instap-Carrera kost namelijk 116.320 euro. 2.653 euro goedkoper dan het pre-facelift model. Zoals bekend stoot de versie met PDK-bak in de cyclus minder CO2 uit (169 gram) waardoor deze goedkoper kan worden aangeboden. Deze heb je vanaf 113.300, een ‘korting’ van 700 euro op het uitlopende model.
Cabrio begint bij 127.300 euro
De Carrera S’jes doen 128.800 en 134.641 euro voor de versies met respectievelijk een PDK- en handbak. De cabrio’s beginnen bij 127.300 en 131.839 euro. Wil de dakloze variant als S-model (420 pk ipv 370 pk), dan ben je voor de PDK-variant 143.000 kwijt, en voor het manuele model 149.275 euro.
Porsche brengt de nieuwe 911’jes eind dit jaar op de markt.
Ik koop wel een F-type ?
@pikkie: Geen van beide denk ik…
@crackdavid: auw haha
@crackdavid: Als Jort Kelder het kan, kan ik het ook
@pikkie: i seriously doubt that pikkie
190 gram uitstoot. Niet te geloven
@s62b50: Op papier he ?
@clarkson: dus hij heeft gelijk, je kan dat beter niet geloven.
Ik zou nog snel een voorraadmodel op de kop tikken.
@phaeton: die konden nog wel ns geld waard worden. Laatste atmosferische enzo….
@dutchdriftking: Over 30 jaar ja. Mochten dit soort auto’s dan nog toegelaten worden op de wegen.
Dat rooster onder de achterruit is een leuke verwijzing naar de oer 911 maar ik ga daar geen dikke 110k voor betalen.
Zit ik nog met een watergekoeld obesitas hok, ik ben toch niet gek.
Voor dat geld koop ik wel een nette 993.
@kylian: ik heb op mijn oermodel toch echt horizontale slats..
@madvillain:
Heb jij een kever dan?
@kylian: Nee, een ’68er Porsche. MET horizontale slats. Zoals elk oermodel.
http://www.356-911.com/modelinfo/911s68rear400.jpg
@kylian: Ohja, en natuurlijk nog over dat kever-grapje:
http://i.ytimg.com/vi/A6VUFv2YHrE/maxresdefault.jpg
@kylian: afgezaagde porsche/kever grappen door gefrustreerde mensen die nooit Porsche zullen rijden. BOOORING
@9114life:
To bad, jammer dat je geen gevoel voor humor hebt, daar heeft deze Porsche rijder dan weer helemaal geen last van.
Ik vraag me wel af hoelang ik nog met dergelijke humorloze mensen geassocieerd wil worden, misschien maar eens iets Engels kopen. Die kunnen tenminste wel tegen een beetje spot op zijn tijd.
15.000 euro voor 50 pk extra, dat is wel erg veel geld. Ik zou zelf voor een Carrera S gaan, de extra performance van de duurdere modellen vind ik zelf een beetje onzin. Tenzij je natuurlijk al een daily met 300+ PK hebt staan.
Phoe, 134.000 voor de Carrera S met handbak, t.o.v. 116.000 voor de Carrera met handbak…
@Jochempie: da’s een hele dure Sinterklaasletter, inderdaad.
@RRRobert: nu je dit zegt, wie heeft er zin in de zwarte pieten discussie?
@888natan: wil je stoppen?
Meeste voordeel zal wel in de zak van Pon verdwijnen.
169 gram is wel bizar laag. Ik stoot met mijn 2.0 150pk vierpitter een gezonde 215 g/km uit ;)
@trustmeiamanengineer: Ziek he eigenlijk, hoe flikken ze dat met een 6-cilinder-boxer :P
@MLTB: tuuuurrrrrrbbbooooooo
@sr20det: ik heb ook een boxer en een turbo maar zit dik boven de 200 gram. Porsche kan toveren denk ik. Geloof er geen zak van.
Ontopic: Doe mij maat een amg gts,
Offtopic: GROOT PROBLEEM, die ouwe van me wil een BMW 2-serie Grand tourer hybride gaan rijden (7%….) wie o wie weet hoe ik dit van hem ga aflullen?
@henkhupelschoten: adviseer hem de nieuwe Outlander! Of een elektrische fiets.
elektrische fiets zal er snel genoeg komen, niet alleen voor hem maar ook voor mij, al die oudjes rijden mij voortaan op een zondag voorbij. echt gekke werk. @trustmeiamanengineer:
@trustmeiamanengineer: outlander… Kots
@henkhupelschoten: 330e als alternatief?
@jeroen13: dikke doei, never bmw… kreeg al tranen in mn ogen toen ik bmw blaadje zag liggen laat staan zo’n muesli 2 geval
@henkhupelschoten: de enige andere optie is de Outlander, en dan klinkt een Gran Tourer opeens zo slecht nog niet. De C350e en V60 plug in vallen fors duurder uit, dus dat is ook geen optie. Dan hebben we de hele 7%-scene al gehad (de 330e komt te laat), dus moet je kijken of er nog iets leuks met conventionele aandrijving is. Dan moet je aan het rekenen met verbruikscijfers om de bijtelling te compenseren, dat gaat bij een auto met een gelijkwaardig vermogen denk ik niet lukken. Een verloren zaak dus als de maandelijkse kosten van belang zijn bij de aankoop.
@knipperlichtje: komt ie binnen met een offerte kijk ik onderaan de streep 47000 euro dat er stond, Mercedes C350e zeg ik ook al heel de tijd tegen hem. hij mag hem rijden maar hij wil wat hoger (zo’n c-klasse zit al aardig hoog voor z’n klasse) maar zoveel geld voor zo’n gedrocht. achterlijk. er komen dit jaar nog 300 hybride 2 gevallen naar NL dus wie wil moet snel zijn?
@henkhupelschoten: als de leaseprijs (zoals in dit geval) niet uitmaakt is de c350e nog maar zo’n 50 euro per maand duurder (bijtelling). Ik weet wel wat ik dan zou doen, maar de ene persoon is de andere niet natuurlijk.
@knipperlichtje: precies, luchtvering had ik nog niet eens aan gedacht. ik zei al tegen hem dat je bij de c-klasse alleen comand online moet bestellen (en sfeerverlichting) de rest zit er allemaal al in en nog meer. en dan valt de prijs reuze mee.
@henkhupelschoten: als een hoge zit gewenst is, dan zou het enorme comfort van de luchtvering van de C ook nog wel een groot pluspunt zijn trouwens.
@henkhupelschoten: met de C-klasse plug-in ben je al veeeeeel te laat
@991gt3rs: onzin, er worden er nog genoeg aangeboden, je moet alleen snel zijn en alle aanbodsites goed in de gaten houden. Zelf Kopen op je eigen zaak althans, als je van die aardsluie leasemij’s afhankelijk bent dan wordt het natuurlijk niks of betaal je de hoofdprijs qua leasetarief ‘omdat schaarste’
@henkhupelschoten: qua prijs en bijtelling is de Outlander PHEV de enige andere optie. Satan of Lucifer. De Mitsubishi is meer auto, maar de BMW zal wel beter rijden. Het is een lastige keuze, maar dan toch de Outlander. Die is er met de facelift toch flink op vooruit gegaan.
@henkhupelschoten:
Je hebt toch ook een hybride Mercedes B-klasse?
Jij als die-hard Mercedes fanbo…., euh correctie, Mercedes liefhebber moet die ouwe van jou toch wel in een B-klasse kunnen praten ;-)
@Rob: je leert het goedzo! ga ik ook zeker doen, hij vindt die c350e een schitterende wagen maar iets in hem wil een 2 serie… krijg het er steeds niet uit. alles geprobeerd. (hij is ook trouwens verrekt eigenwijs, ik ook maar goed..) ik neem hem morgen mee naar de MB dealer voor de zoveelste keer… hopelijk de laatste keer voor de handtekening!
@henkhupelschoten: laat die ouwe gewoon nòg een keertje in je oude benz rijden. Dan gaat hij overstag, dat kan niet anders.
Werkt zelfs bij een w123, ik heb al meerde mensen diehard fanbo… Liefhebber gemaakt met mijn auto’s.
@lekbak: Leuke is dat hij vroeger van hem was! Hij staat hier nu al een jaar of 11 en nu van mij. Goed dat je liefhebber zei, je leert het! Ik hou hem wel eens vaker voor de gek maar vandaag was toch wel het diepte punt..
Wat een vreselijk saaie sportwagen, als ze goed zijn in een ding, dan is dat het wel
Ik herken hem niet meer terug.
En de targa dan? Wat gaat die kosten? De 10e is weer bijna namelijk.
Dus eigenlijk moet je gaan voor een Indisch rode standaard 911 Carrera met PDK, 19″ wielen, 110-120k is een leuk bedrag voor een 911. Loopt al hard zat, is elke dag te gebruiken en qua kosten is het te overzien.
Wat betreft de PDK: ja, ik heb veel liever een handbak. Maar om nu 6 mille uit te geven voor een bak die eigenlijk goedkoper is… Nee. Zelfde als met de nieuwe STI. Zou ik dolgraag willen hebben, maar je gaat niet een nieuwe STI kopen voor 80mille, terwijl je voor een paar duizend euro minder een S3 Limousine hebt met alle opties. Of CLA45 AMG. Dus als ik veel te veel geld had, zou ik de handbak doen.
Alles richting en boven de anderhalve ton vind ik wat gortig voor zo’n Edelkever, de GT3 daargelaten. Waar ik benieuwd naar ben: krijgt de GTS ook een turbo (zoals de Cayenne GTS) of blijft dat een atmosferische motor (zoals bij de Panamera GTS)?
Tweede waar ik benieuwd naar ben: wat zijn de reserves? Dus hoeveel kan een beetje tunert eruit halen?
Derde: hoe zit het met de centrale uitlaten. De gewone Carrera heeft de twee platte uitlaten (vind ik verreweg het mooist), de S heeft twee dubbele en de sportuitlaat is dan de dubbele in het midden?
@gtwillem: over reserves gesproken :
Ik denk dat in basis hetzelfde blok wordt gebruikt als de turbo en GT2, maar gezien de ‘normale’ Carrera’s gewoon atmosferisch zijn zul je zonder deze kunstmatige-beademing niet denderend veel winst kunnen behalen. Hoger als 400PK en wat newtonmetertjes extra door re-mappen/aangepast uitlaat traject zal het echt niet snel worden denk ik ( net als de S en GTS dus eigenlijk ).
De GT3 varianten hebben natuurlijk wat meer aanpassingen maar daar heb je het direct over lichtere vliegwielen, aangepaste drijfstangen en andere aangepaste mechanica ( waardoor hogere toeren mogelijk worden, = vertaald meer vermogen enz. )
Samengevat; het zal net als met andere normale atmosferische blokken zo werken, marge is er altijd, maar ook bij Porsche verwacht ik niet dat het denderend veel is ( dus niet easy-peasy tientallen procenten meer eruit kunnen halen ).
@MLTB: je bent op de hoogte dat deze facelift versie een 3.0 6-cilinder twin turbo boxer heeft? Porsche hanteert over het algemeen behoorlijke marges, dus daar is denk zo 20-30 procent te wennen. Tenminste: daar ben ik dus benieuwd naar.
De GT2 had een Mezger achterin liggen, en heeft niet zo veel met de huidige Turbo en GT3 blokken te maken.
@gtwillem: ik kan me een heel eind in je redenering vinden, en heb de zelfde vragen. Rest er nog een punt, wat gaan ze doen met de 911 Turbo?
@dutchdriftking: die behoudt die dikke 3.6 Twin Turbo. Zal ook wel meer power krijgen.
@gtwillem: oke, maar de naam wordt wel een beetje raar.
@dutchdriftking: de Macan S Cayenne S en Panamera S hebben een ook turbo, terwijl er ook een ‘Turbo’ versie van is.
@gtwillem: klopt, de sportuitlaat is ook op de normale carrera te bestellen.
Ik vind het toch weer wat mooier geworden! Chapeau Porsche!
Belgische prijzen zijn misschien ook interessant ;-)
Bij deze:
Porsche Carrera: 99 825 euro
Porsche Carrera S: 114 224 euro
Porsche Carrera Cabrio: 113 135 euro
Porsche Carrera S Cabrio: 127 534 euro
(Prijzen gevonden op de Belgische Porsche Car Configurator)
Op zich is het wel grappig dat iedereen een 911 dodelijk saai vind. Terwijl ze toch wel aardig uniek zijn…. Want:
Welk merk heeft nu de motor achter de achterwielen zitten?
Welk merk doet er nu aan boxer motoren?
Welk merk heeft er nu nog ronde koplampen?
Welk merk doet voor ieder wat wils (met hun ziljoen verschillende varianten)?
En welk merk doet dat allemaal tegelijk?
Juist, Porsjah en niemand anders. In dat opzicht is een Porsche 911 eigenlijk best uniek….
Dat gezegd hebbende: doe mij maar gewoon een Jaguar F-type cabriolet. Een truukje wat ook Mercedes, Aston Martin, BMW, Ferrari, Corvette en Maserati wel kunnen en ook doen ;-)
@Rob: en welk merk vraagt overal de hoofdprijs voor?
@dutchdriftking:
Elk automerk dat duurder is als Dacia.
@Rob: dan
@mikkeloentje:
Dat dus. Sorry.
@Autoblogger, mag ik een edit-knop? Alsjeblieft?
@dutchdriftking: rijden tegenwoordig meer 911s rond dan suzuki swifts lijkt wel. Te duur issie dus sowieso al niet
Omdat het er weer niet bij word vermeld. De versie met de 2 centrale uitlaatpijpen heeft een sportuitlaatsysteem en dat is optioneel.
@991gt3rs: thanks!
@991gt3rs:
Zat het mij ook al af te vragen sinds de presentatie!
Heb het dan vandaag ook gezien in de Porsche Car Configurator ;)
Jammer van die grille op de achterkant. Dat was bij de pre-facelift toch mooier.