• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Prijs DS 3 bekend, zou je nog wel de benzineversie moeten kopen?

Auteur: willeme, gepost 7 oktober 2022 om 12:33 – 4 Reacties

prijs DS 3

Nu de prijs van de DS 3 bekend is, kunnen we concluderen dat de EV de beste koop is.

Een paar jaar geleden waren elektrische auto’s in het B- en C-segment niet écht een reële optie. Behoorlijk prijzig in vergelijking met de versie met verbrandingsmotor, weinig range en matige prestaties.

Maar er is een omslag gaande. Het zal jullie zijn opgevallen tijdens de EV10daagse, maar ook daarvoor. Een EV is telkens interessanter. Dat viel ons op bij het horen van de prijs van de DS 3. Dit is de auto die voorheen nog als DS 3 Crossback door het leven ging. De compacte crossover van DS Automobiles is inmiddels gefacelift en heet nu gewoon DS 3. Alle wijzigingen ten opzichte van het oude model bespreekt @machielvdd graag in dit artikel met je.

prijs DS 3

En wat kost het?

In dit geval gaat het om de prijs van de DS 3. Die is namelijk 35.540 euro. Daarvoor krijg je een 1.2 PureTech driecilinder motor met 100 briesende pk’s op de vooras. Voor dat geld krijg je het ‘Bastille’-uitrustingsniveau.

Dat houdt in dat items als Apple CarPlay, lederen stuurwiel, climate control, DAB+ radio en 10,3 inch groot infotainmentscherm standaard aanwezig zijn. Op zich een prima uitrusting, maar toen de DS 3 Crossback net op de markt kwam kostte de goedkoopste (met dezelfde motor) 28-29 mille.

prijs DS 3
prijs DS 3

Wil je de PureTech130 motor, die 130 stampende merries onder kap heeft, dan ben je 39.990 euro kwijt, wederom voor de Bastille. Tevens krijg je dan een achttraps automaat (van Aisin) in plaats van een handbak.

Het topmodel is de elektrische versie, de ‘E-Tense’. Deze heeft een verbeterde motor met 156 pk (was 136 pk) en je kan nu 402 km op een accu halen volgens de WLTP (dat was 320 km). Deze versie kost 41.640 euro. Relatief gezien is de elektrische versie telkens interessanter, de elektrische versie is nauwelijks duurder geworden, namelijk.

In alle gevallen gaat het om de Bastille. uiteraard is het ook mogelijk om te kiezen voor de Performance Line, Performance Line+, Rivoli en Opéra.

Prijs DS 3 in vergelijking met concurrentie

Kijken we naar de concurrentie, is het eventjes lastig. Want waar positioneert men de auto? Het is in volgens zijn makers een premium crossover, dus kijken we naar andere premium crossovers van dit formaat komen we hier op uit:

prijs DS 3
prijs DS 3
  • Opel Mokka 1.2 Turbo | € 30.999
  • Mazda CX-30 e-SkyActiv-G 122 | € 31.990
  • Volkswagen T-Roc 1.0 TSI Life | € 32.640
  • DS 3 PureTech100 Bastille | € 35.540
  • Audi Q2 30 TFSI | € 37.003
  • Lexus UX200 | € 39.995

Ja, de DS 3 is goedkoper dan de premium concurrenten, maar aanzienlijk duurder dan de Volkswagen, Mazda of Opel. Die laatste is technisch grotendeels dezelfde auto en stiekem ook een geinig apparaat. Enfin, het is niet de duurste of de goedkoopste.

Meer lezen? Dit verwachten we op de Salon van Parijs 2022!

Ook interessant!

  • Superstrak DS-concept kan in productie genomen worden
    Superstrak DS-concept kan in productie genomen worden
  • Nederlandse prijs Volkswagen Taigo is niet verkeerd
    Nederlandse prijs Volkswagen Taigo is niet verkeerd
  • Mazda 2 Hybrid
    Nieuwe Mazda 2 Hybrid komt heel bekend voor
  • Nederlandse prijs Kia Sportage bekend
    Nederlandse prijs Kia Sportage bekend

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Een lekker gekke TVR op Nederlands kenteken
  • Audi RS6 met 1.100 pk is hypercar voor het hele gezin
  • Video: je auto verliezen door een dom ongeluk
  • Nieuwe wankelmotor komt uit onverwachte hoek
FacebookTweetPinLinkedIn
Vorig bericht: « Autoblog Foto van de Maand – September 2022
Volgend bericht: Eindelijk: Tesla Semi in productie… zegt Elon Musk »

Lees Interacties

Reacties

  1. lecomte zegt

    7 oktober 2022 om 13:00

    Een EV is telkens interessanter. Maar waarom wordt niet echt duidelijk in het stuk. Is dat de prijs, het aantal pk’s, de range of wat anders?

    Login om te reageren
    • willeme zegt

      7 oktober 2022 om 13:35

      @lecomte:

      De benzineversie is in de tussentijd ietsje duurder geworden, de EV-versie is min of meer gelijk gebleven. De EV heeft in de tussentijd meer power en range gekregen. Ik meende dat dat in de tekst stond ;-).

      Login om te reageren
  2. Richmond zegt

    7 oktober 2022 om 13:46

    Opel mokka premium? Is die niet tussen citroen en Peugeot in gepositioneerd? Zou de concurrentie dan niet de 2008? Moeten zijn? En de 500x, mini Countryman?

    Login om te reageren
    • willeme zegt

      7 oktober 2022 om 14:11

      De Opel Mokka is erbij gezet omdat het een soortgelijke auto is (niet premium). Countryman is een half maatje groter en fors duurder. 500X zou eventueel kunnen. Alhoewel Fiat in de Stellantis-familie dan nog onder Citroen valt ;-).

      Alles dat een beetje hip, hoog en 35 mille kost, mag je van mij als concurrent rekenen ;-).

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North