Ja mensen van Porsche. Dat MOETEN jullie doen. Geen discussie, maken dat ding.
Dat de nieuwe Panamera is gelanceerd, mag geen nieuws meer heten. Volgens velen een stuk mooier dan de oude, als is er op het eerste gezicht niet zo heel veel veranderd. Maar voorlopig is hij er in maar 1 carrosserievariant, een vijfdeurs die het in het midden houdt tussen hatchback en sedan. Geen coupé en helemaal jammer, geen versie met extra ruimte in de vorm van een stationcar. En dat zouden ze wel moeten doen.
Van de vorige Panamera was het ook een zekerheidje dat er een stationversie van zou komen. De Sport Turismo heette die. Maar helaas, dat is toch nooit gebeurd. En dat is jammer, want ook dat model miste alle minpunten van de ‘gewone’. Met als grootste voordeel, het was geen ‘kakkende hond’ meer.
Onze vrienden van theophiluschin hebben een beetje lopen te fotoshoppen en als het aan mij ligt, gaat die render meteen in productie. Zo moet de Panamera zijn, vind ik. het enige nadeel, die vette uitschuifspoiler, is daar nog wel plaats voor?
Voor de liefhebbers, hierbij een gallery met de Sport Turismo Concept uit 2012.
Geen markt voor. Niemand zit te wachten op dit ding, behalve enkele landen west-Europa, een klein deel van de markt. USA, Rusland, China en UAE houden helemaal niet van stations…
@e550: moet jij eens opletten hoeveel er hievan verkocht gaan worden. Zeker icm hybride motortechniek en dus lagere bijtelling wordt dit een verkoophit voor porsche.
@mickkok: dat ding krijgt gewoon 22% volgend jaar, net als alle andere auto’s.
@mickkok: Ja joh in Nederland, 17 miljoen mensen op 7 miljard, extreme verkoopcijfers daaro, niet normaal. Amerika en China zijn er niks bij.
@mickkok: Hoe veel dikke (530+, E350+ of A6 3.2+, dus geen 518, 520 etc.) stations zie je op de weg? Weinig. Daarbij is de Panamera nog een stukje duurder en is het een klasse hoger. De Mercedes is CLS Shooting Brake is ook compleet geflopt.
@e550: want voor BMW, Mercedes en Audi loont het zich ook niet om stations te maken voor die kleine West-Europese markt.
@ettie: de stations van de premium merken die in Europa verkocht worden zijn over het algemeen 518, 520d. 530+, E350+ en andere 6 cilinder+ stations zie je heel weinig. En de Panamera positioneert zich nog hoger dan de stations die ik net genoemd heb.
@e550: geen markt voor? Er is een reden dat Audi alleen maar de RS6 als avant heeft
@jamesbond007: ik denk dat er in het Porsche segment idd geen markt voor is. RS6 is gewoon een dikke Avant die normaal verkrijgbaar is vanaf 45K en geen speciaal apart ontwikkeld model vanaf 100K plus.
@jbkleyn: Ferarri verkoopt toch ook de FF / GTC4lusso vanaf 300k. Ze zullen ongetwijfeld hun redenen hebben. Ik zeg alleen dat ik die panamera sport turismo echt stukken mooier en beter vind dan de standaard panamera! Ik zou zeggen: doen!
@jamesbond007: en er is een reden dat er geen M3 Touring en M5 Touring (meer) is…
@cupsport: klopt bij BMW niet nee maar bij Audi verkopen ze meer station RS modellen dan sedans. Dus het is echt per merk verschillend
@jamesbond007: De enige reden is dat ze de RS7 hebben als je geen station wil.
De vorige RS6 was er ‘gewoon’ als sedan, net als de 4.
@JamesBond007:
Alsof die als zoete broodjes over de toonbank gaan..
Is ook gewoon een niche product waarvan er wereldwijd een paar 1000 P/J van worden verhuurd..
@jamesbond007: Mercedes probeerde het ook met de cls shooting brake. Prachtig model, helaas amper verkocht.
@e550: geen markt voor??
Als dit model er was geweest zou ik nooit en Cayenne gekocht hebben ivm meer bagage ruimte etc
@e550: Mercedes-Benz is de enige Duitser die een station verkoopt op het Amerikaanse vasteland. Alleen de E-klasse T-modell, weet ook niet hoe goed die daar verkocht worden maar voor de merk als Porsche misschien interessant..
@e550: dat dachten ze ook bij de Ferrari FF……..
@e550: IK zit hier op te wachten.
Komt dit uit, bestel ik m gelijk (wel de Diesel versie overigens).
@e550: Porsche ziet er wel degelijk wat in, sterker nog: er rijden al gecamoufleerde exemplaren rond
Ziet er beter uit dan de nieuwe Panamera naar mijn mening.
Net deels van dat lelijke gehalte dat de Panamera 8 jaar had af, krijg je dit. Ik zeg nee.
Ja, porsche is bij uitstek het merk dat geschikt is voor suv’s, hatchbacks en stations!
Manmanman
@bartteeuwen: de legendarische RS2 was toch een beetje een Porsche :P
@Alexke: mijn oom heeft er een naast nog wat ander leuk spul. Keer een weekend meegenomen toen mijn TT bij hem stond vanwege een reparatie waar we samen mee bezig waren. Hij zei: “Neem die andere Audi maar mee.”
Daar had ik geen moeite mee ;)
@stephane8200: ben echt geen Audi fan , maar een RS2 staat toch dik bij mij in de top10!
een E500 W124 om dezelfde reden.
@Alexke: ik ben ook geen Audi fan, TT was een inruiler, maar dit maakte wel indruk. Heel leuk om een keer meegemaakt te hebben.
@Alexke: Jep, maar de koetsvorm zorgde ervoor dat er 4 ringen op de neus staan.
@Alexke:
Ja, net als de Lada Samara en de eerste Seat Ibiza een beetje Porsche waren..
Echt iets om trots op te zijn..
@alibombali: en Opel Zafira van de 1e generatie. Het onderstel mede door Porsche ontwikkeld.
@alibombali: nu is het andersom. Iedere Porsche is een beetje een seat. XD
Geniaal!
Stamt die sport turismo alweer uit 2012(!) *zucht* wat gaat de tijd snel.
De gecamoufleerde versie rijdt toch al rond?
@leaper035t: ja, ik had eigenlijk ook verwacht dat er bij debut een stationvariant zou zijn. Maar wellicht komt ie nog
@wachtmaartotmijnvtecinkicktyo: die prototype van 2012 is volledig productiewaardig. Design komt volledig overeen met huidige Porsche-stijl; doorlopende band op koffer, 3D achterlichten, … Oh ja enkel nog zijspiegels ophangen en verkopen maar!
@leaper035t:
Ja, want 3D achterlichten zijn zo vernieuwend..
Mercedes had dat in 1976 al op de W123..
40 jaar oude wijn in een nieuwe kartonnendoos dus..
@alibombali: En waar precies schrijf ik dat 3D-achterlichten vernieuwend zijn? PS: in 1976 gebruikten ze ook al een punt, of drie punten (indien je ruimte laat voor suggestie/ interpretatie/ aanvulling) om een zin mee te beëindigen.
@leaper035t:
Waarom het dan benadrukken, alsof het een geniale nieuwe vinding is?
Het is gewoon het zoveelste stukje jatwerk van VAG dat door hun marketingmachine als “premium en revolutionair” wordt neergezet en al die vage fanboys trappen daar in.
Ik, met mijn kennis van de automobiele geschiedenis, trap daar dus niet in.
@alibombali: jij leest echt wat je wilt lezen, hij roept alleen maar dat dit overeenkomt met de huidige stijl van Porsche.
Ik vind het maar niets. Net nu de achterkant van de Panamera opgeknapt is toveren ze zoiets tevoorschijn.
Geweldig! Als die bak er zal komen zal ik toch serieus gaan kijken.
Watch and learn porshe. Ik vind de nieuwe panamera er goed uitzien, maar deze is nog wel weer beter
Nu ik terug kijk valt het me pas ip hoeveel van dat concept is terug gekomen in de nieuwe panamera. Gaaf!
Ik koop deze onmiddellijk. Because deze meer koffer dan sedan.
Ik snap echt niet dat Je dit mooi noemt !
Die voorkant ziet er nog steeds zo belabberd uit. Achterkant is wel weer wat beter.
Van mij mogen ze hem bouwen maar het interesseert me eerlijk gezegd vrij weinig.
Gewoon maar doen dan, een extra variant kan nooit kwaad. Hoe meer verschillen hoe beter!
serieus goed idee, wat een plaatje!
Ik vind dit meer een hatchback dan een station. Geef dat ding dan tenminste ook echt een langere kont.
@autodrop: ik zei het eerder vandaag al, volgens mij is het echt gewenning voor de meeste mensen, want dit hok is nog altijd zo lelijk als bij de introductie
@autodrop: Check, dit lijkt eerder op een Sportback des Audi A3. Dus niet de Sportback van de A5. Weet je… mijn verklaring maakt het er ook niet duidelijker van eerlijk gezegd. ?
Die zijn ze allang aan het testen, en wordt volgend jaar geintroduceerd; aldus de lokale porschedealer.
Én er is een kleine spoiler die uit de dakspoiler komt. Want awesome.
Ik vind dit mooi. Ga me niet daarvoor verantwoorden :P
Mooie auto! +1 als je het ermee eens bent!
Nu de poepende hond weg is, is de Panamera echt een mooie wagen geworden. Ik weet niet of ik deze versie mooie vind dan de echt, maar als er vraag naar is moeten ze hem gewoon op de markt brengen. Hoe meer auto’s met dikke motoren op de weg, hoe beter!
@Edge:
Door hem op de markt te brengen komen er echt niet meer mensen die een dikke bak kunnen betalen…
Hooguit meer verschillende modellen op straat maar aan diversiteit mankeerd het in dat segment al niet..
Het probleem voor het straatbeeld is de inspiratieloze leasebrigade die blind voor VAAG grijs gaat en het verdomd om verder te kijken dan de neus lang is..
Ik ga waarschijnlijk voor gek verklaard worden, maar de Hyundai i40 Tourer vind ik mooier. https://www.netcarshow.com/hyundai/2015-i40_tourer/1024×768/wallpaper_1b.htm
Dus nee als het aan mij ligt moet Porsche hem niet maken.
Best mooi ding!
Vrienden van theophiluschin? Je bedoelt vast vriend Theophilus Chin.
Ik zie het verschil niet
Doe maar niet. De Panamera is al een lelijk eendje, daar hoeft geen geboggeld broertje bij lijkt me.
Eerst eens afwachten wat de instappers gaan doen. Voor een ‘saloon-racer’ vind ik het momenteel veel te veel geld. De nieuwe panamera en ook deze station is wel geslaagd maar ik zou eerder voor de ‘goedkopere’ S6 of iets van AMG gaan . Maar dat is dan waarschijnlijk omdat ik het niet kan betalen. :-)
Ik heb het prototype al zien rijden paar weken geleden bij de nürburgring, ze reden toen met een koppeltje de “shootingbreak” en de versie die deze week al onthuld is! Dus dat die gaat komen staat vast!
@e36m3gt: Echt? Vet!
@gregorius: jaa ik maak geen grap
Wel raar dat ze die concept van 2012 nu, 4 jaar later, in 5-deurs vorm uitgebracht hebben met maar een paar kleine aanpassingen. Luie designers?
Oh hell yeah! Ik heb de Pana nooit wat gevonden, maar in die vorm is hij ineens tien keer antrekkelijker. Plus het zou een fijne afwisseling zijn tussen alle V70’s (inclusief die van mij), Avants, Tourings en Wagons.
Porsche zal deze onthullen in 2017, alsook op een later tijdstip de cabrio variant..
Ja die mogen ze wel maken van mij.
Dique bac ! ?