• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

NS gooit dienstregeling op de schop voor Formule 1 in Zandvoort

Auteur: RubenPriest, gepost 11 augustus 2022 om 13:59 – 8 Reacties

NS gooit dienstregeling op de schop voor Formule 1 in Zandvoort

Om de aan- en afvoer van mensen goed te laten verlopen kiest de NS voor een aangepaste dienstregeling tijdens het Formule 1 weekend in Zandvoort.

Auto’s niet welkom. Dat was de boodschap verleden jaar, maar dit jaar zet de organisatie van de Dutch Grand Prix maximaal in op alternatieve mogelijkheden om naar het circuit te komen. De trein is voor een groot deel van de bezoekers de beste manier.

Net als vorig jaar, kiest ook de NS er dit jaar weer voor om een aangepaste dienstregeling te rijden tijdens het Formule 1 weekend in Zandvoort. Vandaag heeft de vervoerder bekendgemaakt dat er elke vijf minuten een trein zal rijden tussen Amsterdam Centraal en het station van Zandvoort.

Daarmee verhoogt de NS de capaciteit naar 10.000 reizigers per uur. Dit jaar zal het wel een stuk drukker worden in de trein in vergelijking met vorig jaar. In 2021 werd de Dutch Grand Prix nog geplaagd door corona. Daardoor ging het driedaagse evenement door met een twee derde bezetting. Dat kwam neer op 70.000 mensen per dag.

Dit jaar zijn er geen bezoekersrestricties voor de Formule 1 in Zandvoort. Deze editie verwacht de organisaties 110.000 bezoekers per dag. Oftewel 330.000 bezoekers gedurende het gehele raceweekend. De NS gaat het er druk mee krijgen.

Het zijn niet alleen maar extra treinen. De NS neemt meer maatregelen om de aan- en afvoer van tienduizenden mensen goed te laten verlopen. Er zijn per trein twee machinisten. Ook kunnen treinen verlengd worden en zijn er extra storingsploegen ingeschakeld zodat eventuele problemen op het spoor zo snel mogelijk verholpen kunnen worden.

Vanaf morgen is de aangepaste dienstregeling voor het Formule 1 weekend in Zandvoort te zien in de app van NS.

Ook interessant!

  • Video: keiharde Formule-crash op Zandvoort!
    Video: keiharde Formule-crash op Zandvoort!
  • Formule 1 op Zandvoort gaat definitief door!
  • F1-baas Domenicali vergelijkt Miami met Zandvoort
    F1-baas Domenicali vergelijkt Miami met Zandvoort
  • Zandvoort wordt de Lewis Hamilton onder de circuits
    Zandvoort wordt de Lewis Hamilton onder de circuits

Nieuwste artikelen

  • Is de BMW 5-Serie beter te pruimen met deze nieuwe neus?
  • Hamilton kan voor spoedige komst van Verstappen bij Ferrari gaan liggen
  • Dit is de enige Nederlandse Giulia GTA met een achterbank
  • Dikke BMW op Marktplaats heeft een zeer smakelijke kleurencombo
FacebookTweetPinLinkedIn

circuit-zandvoort, Formule 1, trein, zandvoort

Vorig bericht: « Feit: nieuwe Urus is sneller dan de Bentley Bentayga
Volgend bericht: Brabus overtreft Mercedes met de EQS »

Lees Interacties

Reacties

  1. karhengst zegt

    11 augustus 2022 om 14:43

    Tenzij het natuurlijk warm weer wordt, regent, of er door de droogte reeds blaadjes op het spoor liggen. Dan wordt de helft weer geschrapt en de rest ingekort om er voor te zorgen dat het aantal gestrande reizigers binnen de perken blijft en er niet al te veel vervangende bussen hoeven worden ingezet waarvoor men sowieso geen personeel heeft.

    Login om te reageren
    • RubenS zegt

      11 augustus 2022 om 15:01

      Dank voor je positieve inbreng!

      Login om te reageren
  2. gregorius zegt

    11 augustus 2022 om 15:24

    10000 per uur in totaal voor Zandvoort; of alleen al vanaf Amsterdam?
    Want anders wordt het toch nog lastig; dat is dan 3 uur lang 10000 mensen en 80000 man met de fiets of lopend?

    Login om te reageren
    • potver7 zegt

      11 augustus 2022 om 17:49

      De bottleneck is station Zandvoort lijkt me. Daar zijn maar twee perrons beschikbaar, dus met elke 5 minuten een trein zal zo’n trein binnen 10 minuten moeten arriveren, alle passagiers uit- en/of inladen, en weer vertrekken. Met een kleine 1000 passagiers per trein is dat best een uitdaging. Iedere trein moet over een wissel bij Zandvoort, en die wissels gaan pas om als ’t baanvak vrij is – en dat moet óók allemaal binnen die 10 minuten.

      Amsterdam CS kan die aantallen wel aan, dat is ’t probleem niet.

      Login om te reageren
  3. Fruitcake zegt

    11 augustus 2022 om 16:50

    Was vorig jaar super geregeld, heen en terug zonder problemen.

    Login om te reageren
  4. anthwan zegt

    11 augustus 2022 om 18:29

    Alleen de mensen uit Zandvoort en omgeving kunnen met de fiets of tevoet en de andere 100.000 moeten met de trein.
    En dat duurt dan 10 uur. Dit is wel heel zwart wit gezien maar met z’n alle met het kippelijntje naar Zandvoort. yeah right!

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      12 augustus 2022 om 06:56

      Dus als je na de race nog een biertje drinkt kun je als laatste aankomen op het station en mag je tot 5 uur de volgende ochtend wachten tot je met de trein kunt. Kun je in je oranje kloffie meteen door naar je werk…

      Login om te reageren
  5. lekkerlinksrijden zegt

    11 augustus 2022 om 19:09

    Met de auto richting Zandvoort maar dan 15km noord of zuid van Zandvoort, auto parkeren en fiets uit auto. Bijvoorbeeld Noordwijkerhout, u bent er best snel. Anders lekker op de bank, ook best goed te doen

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North