
Zo lang de Drift Mode blijft, is alles oké. Toch?
Hete hatchbacks zijn er in vele soorten en maten. Het idee van een hot hatch van weleer was dat de auto sportief moest aanvoelen. Het aantal pk verschilde niet bizar veel van de standaardversie, het was vooral de rijbeleving die er toe deed. Een paar auto’s volgen nog dat recept, denk aan de Ford Fiesta ST, Renault Clio RS en MINI Cooper S.
Er is echter ook een klasse waar alles overhoop gegooid wordt en een ware pk-rel aan de gang is. Vooral tussen Audi en Mercedes is het nu de kunst om een hete hatchback zo heet mogelijk te maken. Dat wordt niet meer gedaan door de – in theorie vrij goed aanvoelende – handgeschakelde versnellingsbakken en voorwielaandrijving te behouden. Nee, per definitie een automaat met dubbele koppeling en vierwielaandrijving. Bij Audi resulteert dit in de RS3 met 400 pk. Mercedes maakt het helemaal bont, met de AMG A45 S met 421 pk. En precies tussen deze twee idealen in zit de Ford Focus RS (rijtest). Ondertussen ook met 350 pk en daarmee te krachtig om alleen de voorwielen aan te drijven. Toch rijdt de Focus RS uit de kunst en mag je gewoon zelf schakelen met een lekkere zesverzets handbak. Als je niet zo veel waarde hecht aan luxe features in het interieur en vooral een lekkere bak power voor weinig geld wil, kun je eigenlijk niet om de Focus RS heen.
De RS-versie van de Focus RS komt traditiegetrouw nadat de standaard Focus wordt gefacelift. Dat zal een termijn van een jaar of twee zijn, dus komen nu de geruchten van hoe de Focus RS op de markt zal verschijnen. Voor de nieuwe RS zou gekeken worden naar Mild Hybrid technologie. Niet alleen dat, het vierwielaandrijvingssysteem zal veranderen. Nu is het een ‘gewoon’ systeem waar de kracht verdeeld wordt over de voor- en achterwielen. De nieuwe Focus RS krijgt echter de aandrijving van de verbrandingsmotor op de voorwielen. De aandrijving op de achterwielen wordt gedaan door een elektromotor.
Hybride aandrijving is natuurlijk vrij omstreden, maar er is ook goed nieuws. Niet alleen omdat Mercedes en Audi nu de 400 pk-grens tarten, maar ook omdat Volkswagen – naar verluidt – die grens wil opzoeken. Ford zit dus ook te denken aan zo’n 400 pk voor de nieuwe Focus RS. Dat zou meer zijn dan de 350 pk die de auto nu levert uit zijn 2.3 liter EcoBoost viercilinder. Die motor wordt nog steeds gebruikt door Ford, dus ook die zou nog een rol kunnen spelen in de nieuwe Focus. (via Car Magazine)
Tja, doe mij dan toch maar de oude vijfpitter uit de 2e generatie.
Droomauto. En als die net “te” is, is er nog altijd de ST.
@drdre1: Misschien dat de ST hierdoor wel juist de leukere versie wordt. Ik kan me goed voorstellen dat de RS zwaarder gaat worden door die hybride-aandrijving.
@berlinetta: maar helaas ziet de ST er nu uit als een 3-cylinder met sportpakketje
@veloce: des te leuker wanneer ik met mijn 3-cilinder lookalike even gas geef en heel leaserijdend Nederland het nakijken geef…..
@veloce: hij ziet er idd niet meer zo onderscheidend uit als de Mk2. ?
Nu met een motor die wel heel blijft graag. Wat een constructiefout zeg.
@baidu: was loos met die motor dan. ?
@maotje: open deck motor….de koppakkingen sneuvelen bij bosjes.
@baidu: je hebt er ervaring mee? Gaat hier inmiddels al 80k km goed terwijl het blok 420pk ophoest.
@jasperh: Ik weet wel iets van verbrandingsmotoren ja…
Dit word gewoon een kleine XC60 T8 dus?
@kennone: Dat is een plugin. Grotere accus dus. Als alleen achterwielen met elektromotor wordt aangestuurd, zal dat wel met relatief heel weinig pk’s zijn.
Geen paniek mensen, dit zal vast wel rond de €60.000 gaan kosten dus praktisch geen enkele Nederlander zal dit (kunnen) kopen.
@rike: Wat een onzin. Dat het voor jou geldt, wil niet zeggen dat niemand centjes heeft.
@atrak: Kunnen staat bewust tussen haakjes, een deel van de doelgroep zal er inderdaad het geld niet voor hebben. Maar het grootste deel van de mensen kopen wel iets anders dan een opgefokte Focus voor zoveel geld.
@rike: ’t is niet alleen een opgefokte Ford, hij zal naar alle waarschijnlijkheid ook een glimlach op je gezicht toveren qua stuurgedrag ? ??
@drdre1: Dat is iets wat ik absoluut wel zeker weet! Qua rij en stuurgedrag zal de auto erg goede al dat niet fenomenaal zijn. Smiles for miles. Helaas alleen niet voor Nederlanders omdat hij hier veel te duur is gemaakt qua value for money
Doe maar een Toyota Yaris GR. Geen hybride troep gewoon pure old skool rally homologatie voor de straat! Win
@willemveenstra: jammer dat het er niet uit ziet
@michaelb: Dat zie ik niet als ik lekker zit te sturen!
@willemveenstra: Ahum
“Ontdek de Yaris GR-Sport. Oogt sportiever, rijdt sportiever en is uitgerust met een krachtige 1.5 Hybrid motor waarmee u tot 50% van de tijd elektrisch rijdt*”
En dan nog heeft het ding 11.8 seconden nodig om 100 te bereiken. Snap niet wat dit “old skool rally” moet voorstellen, zit ik op de verkeerde site te kijken fzo?
@sprankel: gokje: het verschil tussen GRsport en GR…net zoiets als GT vs GT-line
Ja dat denk ik wel.
Yaris GR 4 zoek dat maar eens op!
Het begint toch een beetje een heilloze weg te lijken, van die hatchbacks met een miljoen miljard pk’s. Leuker worden ze er volgens mij niet per se op. Met een Focus RS van de eerste generatie zit je denk ik nog steeds op de sweet spot.
@vaakbenjetebang: Mk2 schijnt ook prima te sturen ?