Zo mag Tesla ze zelf wel gaan maken.
De eerste Tesla Model S Shooting Brake is eindelijk af! De auto, waarover we jullie vorige maand nog vertelden, mag zijn baasje binnenkort gaan opzoeken. Om de prestatie te vieren, knikkert de Britse maker van deze contraptie een hele sloot extra foto’s online.
De P90D-SB, zoals Qwest hem noemt, is naar verluidt de snelste Shooting Brake op aarde. Volgens de maker schiet de wagen in exact dezelfde tijd naar de 100 km/u als de normale Model S P90D. Mocht dit kloppen, dan zijn de benodigde 2,8 seconden genoeg om de auto met de langste naam in de geschiedenis te verslaan. De Porsche Panamera Sport Turismo Turbo S E-Hybrid heeft er 3,4 seconden voor nodig.
Wie interesse heeft in dezelfde conversie kan rekenen op een aardig prijskaartje. De ombouw kost tenminste 70.000 Britse ponden, en dat is nog zonder de kosten van de donorauto. Het pakket is dus alleen weggelegd voor de extreem welvarende, maar vooral prettig gestoorde, hondenliefhebber.
Beeld: Qwest
De golvende lijnen van het onderste deel van de auto vloeken nogal met het platte dak vind ik. Niet heel geslaagd.
En de snelste SB? Naar de 100 wel ja, maar de concurrenten hebben toch echt een hogere top (Panamera, GTC4lusso).
@berlinetta: wat heb je aan topsnelheid?
@stfu: Wat heb je eraan om in 2,8 seconden op de 100 te zitten?
@berlinetta: Dat is echt vet belangrijk hoor. Echt. Heus. Waar! De 0,2 seconden sneller is echt van groot belang.
@berlinetta: snel optrekken kun je overal gebruiken, sneller dan 130 rijden mag nergens (en kan ook niet overal). Dus ja, die 0-100 sprint vind ik een heel stuk interessanter dan die top die je never nooit gaat bereiken op de snelweg.
@joost1234: ooit al eens in duitsland geweest met een leuke auto?
@srthellcat: Helaas rijd ik niet dagelijks door Duitsland ;)
@joost1234: Het gaat mij er meer om dat de stelling dat deze Tesla de snelste SB is niet helemaal juist is. ‘De snelste’ kun je namelijk op meerdere manieren zien. De Tesla is inderdaad de snelste op de 100, maar op alle andere manieren is hij niet de snelste.
@joost1234: Heb een Tesla rijder nog nooit volgas weg zien rijden. En nog nooit nonstop 130 op de snelweg zien rijden. Want ja, je wil wel 300km op een accu halen.. En soms even boven de 130kmh flink gas kunnen geven om in te voegen etc. is ook fijn. Voormij nogsteeds benzine!!
@berlinetta: wat Joost zegt. Mijne is ietwat trager maar erg handig. Even snel inhalen, gevaar ontwijken (als ik in mijn camera zie dat iemand te hard op me af komt rijden), geen sloom gesukkel meer op invoegstroken etc etc. Direct vermogen is 10x handiger dan die 250 dat je misschien 1x in je leven rijdt.
@stfu: Nogmaals, het gaat mij er niet om wat nu belangrijk is, optrekken of topsnelheid. Het gaat mij erom dat de stelling in het artikel niet zomaar juist is.
@berlinetta: maar ook niet onjuist…
@stfu: gistere nog 260kmh.
@stfu: een batterij die snel leeg is?
Een korte actieradius ?
Veel boetes?
Wat een domme vragen!!! ?. ?
Ctrl-C Ctrl-V
Voor als je als begrafenisondernemer echt heel snel bij de begraafplaats wilt komen.
@viezefreddyw: nee, daarvoor hebben we deze: https://www.autojunk.nl/2017/11/tesla-lijkwagen-208372
Voor de prijs van de ombouw hadden ze toch iets beter op de details mogen letten. De ramen van de achterste deuren volgen niet de veranderde daklijn.
@alfapeter: precies zoals het geval was bij de Volvo 240.
Zal hier wel een te dure oplossing zijn geweest…
Dat is geen shooting break maar een station. Shooting breaks hebben 2 deuren en niet 4.
@v6ti: sinds Mercedes met die naam gooide heeft het vele definities.
@720s: 2 wrongs dont make a right
@v6ti: but 3 lefts is also right
@v6ti: nope. Het aantal deuren heeft daar niets mee te maken. Er is veel te vinden online over de komst van shooting breaks, die bestonden namelijk al voordat de auto er was.
Er was een veel mooiere versie, in ieder geval op de tekening. Je kan er echt wel een mooie stationwagen van maken. Maar deze vind ik niet zo geslaagd. Beetje een kaarsrecht Volvo dak op een mooie ronde Tesla.
Deze is dan toch veeel mooier?
https://www.groen7.nl/tesla-model-s-station-elektrische-pakezel/?utm_medium=relevant_items
het idee is leuk, uitvoering toch iets minder. Net een lijkwagen, hoe netjes ook, je ziet dat het geknutseld is.
Dan liever de Porsche Panamera turbo s hybride.
Ik dacht echt dat het een geintje was, maar ja dit is ook wel om te lachen
Vind er niks aan. Dan liever een Model X als 5 zitter, daar passen makkelijk een paar honden in.
Het eerste dat in me opkomt is Mondeo…
Maar met trekhaak graag op m’n oprit parkeren aub! En sleutels afgeven ?
Leuk gedaan met die honden. Kan ik wel waarderen
Haha, Ik krijg een toepasselijke reclame onder dit bericht. Iets over dakkapellen kopen en vergelijk de 6 beste dakkapellen.
Leuk zeg, zo’n knikje wegens niet in de lijn passende achterportieren op een station. Op de Volvo 240 was het nog te verantwoorden en charmant, hier is het tamelijk belachelijk.
Mooi hoor… Doet me nogal denken aan de Opel Astra “vans” die je vroeger veel zag, in ‘t wit met zo’n lelijke geïntegreerde dakkoffer.
Ziet eruit als een lijkwagen…
Wat een grafbak!
Shootingbrake? Het is gewoon een verschrikkelijk burgelijke station bak. Een gaastra zeiljas op wielen.
@jorden: heerlijk he?
T oogt als een Amerikaanse 70s wagon. En daar heurt een 7 liter V8 in. Dus ik zeg blasfemie
Het achterraam had door moeten lopen want nu komt dat platte dak wel erg naar voren, ik vind dat niet mooi, maar das mijn mening
Wauw.. Wat een prachtige lijnen.. Dit is exact wat ik ik gedachten heb als ik dagdroom over een mooie shooting brake.
Het idee is leuk, maar de uitvoering minder. Het dak van de achterkant is te plat en past niet bij het geheel
Eww… dat ziet er echt niet uit… verwacht dat de club van Elon daar toch iets mooiers van kan brouwen dan dit goedbedoelde misbaksel…
Dak is te vlak
Remetz is ook nog bezig met een shooting brake. En die lijkt heel wat beter te gaan lukken. http://www.remetzcar.nl/conversions-limited-shootingbrake.php