







Special Operations heeft voor de autoshow van Dubai een speciale uitvoering van de McLaren 650S Spider ontwikkeld. Het thema is goud, uiteraard.
Voluit heet het apparaat McLaren 650S Spider Al Sahara 79 by McLaren Special Operations. Da’s best een lange titel voor op de achterkant van je auto, dus de belettering is weggelaten. Het gaat hier echter om wat is toegevoegd, om de oliebaasjes blij te maken.
Als inspiratie diende het landschap, de stijl en de cultuur van het Midden-Oosten. De toevoeging “Al Sahara” verwijst uiteraard naar de woestijn. McLaren Special Operations (de bespoke afdeling van de Britten) heeft geprobeerd dat tot uiting te laten komen door 24-karaats goud door de witte lak te mengen. Het atoomnummer van goud is 79, vandaar dat deel van de typenaam.
De kap en lichtgewicht wielen zijn ter contrast uitgevoerd in hoogglans zwart, terwijl de luchtinlaten op de zijkant, de skirts, de splitter aan de voorzijde en de diffuser zijn uitgevoerd in koolstofvezel. Ook zijn er MSO Side Blades gemonteerd.
Het interieur is uitgevoerd in zwart en amandelwit. Details zoals het stuur en de middenconsole zijn uitgevoerd in het Al Sahara 79 lakje. Om het af te maken zijn er donker gouden details op de bedieningsknoppen en de verwarmingsroosters. Wil je meer goud in het interieur, dan zul je naar Brabus moeten.
Motorisch is er niets gewijzigd aan deze McLaren 650S Spider. Dat betekent dus 650 pk, 678 Nm koppel en een sprint tot honderd in 3.0 seconden. De topsnelheid bedraagt 329 kilometer per uur. Voor 1,456,308 AED is er één exemplaar voor jou. Dat is omgerekend een dikke €370.000 euro, trouwens.
In nederland noemen we dit ‘kitsch’
Ben benieuwd hoe gek ze nog op goud zijn als over … jaar de olie dan toch echt op is..
@dampu020: Hebben ze lak aan daar.
@dampu020: Jij komt daar niet meer achter denk ik. De olievoorraad zal niet zo snel op gaan daar.
@clarkson: Inderdaad. Maar de vraag ernaar kan wel opeens inzakken.
Ok goud door de lak, als in van die flintertjes? Want op de foto’s zie ik het niet.
Als je je auto dan al ‘Al Sahara’ noemt, strooi dan zand in de lak.
@volvo-s60-adept: Ze hebben de ruiten al van zand gemaakt.
@volvo-s60-adept: genoeg zand word ook diamant:);)
Toch vind ik hem iets minder overdreven dan die S-klasse van een paar berichten terug..
Is goed gelukt dat goud door de witte lak, hij is vooral uhhh wit…
Zal vast zwaar zijn met al die goudstaven in de lak…..
@reistje: Blijft fijn ja. Een paar ton extra uitgeven om een auto lichter te maken, en ‘m dan decoreren met een van de zwaarste metalen.
Dezelfde lol als een zware SUV verlagen en / of van carbon accenten voorzien.
Mooi dat het dak zwart is, zo ziet ie er nog dikker uit!
Wel jammer dat je het goud niet ziet, dan moet je op een verjaardag iedere keer weer uitleggen dat je McLaren zo duur is omdat er goud in de lak gemengd zit, maar je dit helaas niet kan zien…
Goud in de lak van de knopjes en roostertjes op het dashboard?
Voor mij is het gewoon een witte 650s met wat zwarte accenten. Slechts het interieur ziet er wat minder uit als een rouwkamer dan gewoonlijk.
@berlinetta: Mwaha…Ik ben er ook niet zo’n fan van, die McLarens.
Close-up van de lak kon er blijkbaar niet vanaf. Terwijl dat dus het enige speciale aan deze special is…
Deze kleur doet de auto wel goed. Het is nog steeds geen klassieke schoonheid maar zeker niet meer bijzonder lelijk.
Ik heb hier nog een mooie witte koelkast te koop staan, met goud in de lak. Voor slechts €99.999,- is ie de uwe!
Al draagt een aap een gouden ring, het is en blijft een lelijk ding..
Er was toch ook een gif groene lambo met gouden flakes in de lak wel 24karaat natuurlijk
370K en geen eens een multifunctioneel stuur. Wat een armoe.
Die draaiknoppen zien er zeldzaam goedkoop uit zeg, lijkt wel een vintage My first Sony…