
De Maserati MC12 Corsa is in principe ontwikkeld voor het circuit, maar de eigenaar van deze Corsa heeft hem toch op kenteken gekregen.
Waar anders dan in Monaco werd deze schitterende wagen op de gevoelige plaat vastgelegd. De MC12 Corsa is in een oplage van 12 stuks gebouwd als circuittijgerversie van de “normale” MC12 dus dan heb je een klein beetje een idee van de zeldzaamheid van deze auto. Je kan er namelijk gerust van uitgaan dat die échte Versione Corsa’s allemaal staan weg te stoffen in één of andere verzamelaarsgarage. Waarschijnlijk kijken we hier dan ook naar een omgebouwde MC12 die door EDO Competition is gebouwd. Tot in het fijnste detail is de MC12 Corsa nagebouwd en het resultaat mag er zijn.
Deze foto’s werden een jaar of drie geleden door spotter janjacoblovesporsche gemaakt maar we wilden ze desondanks met jullie delen. Wat een prachtige auto! Durf ik dit te zeggen? Misschien is deze Maserati wel mooier dan een Pagani Zonda R? Wat vinden jullie?
Automotive XXX-Rated NFSW Hardcoreporno bak!
@BmwMPower: Sexueel gefrustreerd ofzo? Op autojunk ook al allerlei reacties die terugslaan op porno en pornosterren. Lexa misschien een idee?
@BmwMPower: Haaa daar heb je BMW Three Sixteen I :D
@rubenpriest: Mee eens, al is dit wel een erg schone auto :oops:
@kaasboerin: :lol: ik zag dat filmpje gister ook nog, BMW111D xD
@dennisr: Je moet je medebloggers tevreden houden he.. ;)
@BmwMPower: hehe :lol: heb je die 5 euro echt betaald ? :P was wel mooi stukje uit het interview (kun je nagaan, dat er nu nog over gesproken word :lol: )
@dennisr: Ik zie een klein filmrolletje voor me opkomen in het nieuwe seizoen van Top Gear!
kijk eens aan, dus er zijn ook mooi getunede corsa’s :D
+1
@dennisr: LOL! En nogal dikke, bovendien.
Aparte wagen en natuurlijk ontzettend exclusief maar niet zo schoon in mijn ogen als de Carrera GT die je verderop in de spot foto’s ziet.
@rubenpriest:
Ooow, heb je de Maserati MC12 nog niet gereden, ….. in GT5. :-)
Doe mij toch maar een Zonda R hoor :) Wat echter niet wegneemt dat dit een ongelooflijk geile bak is.
Vooral een functionele auto, bedoeld om hard te gaan op een racebaan. Dit zie je terug in het niet al te spannende design. Sterker nog, ik vind een Nissan R390 denk ik mooier.
Om op het artikel van CasperH te reageren, ik zou kiezen voor de Pagani Zonda R. Die is in eerste instantie ontworpen om mooi te zijn, en later verbouwd tot een raceauto.
Heel unieke spot! Tegenwoordig gaat het goed met de rares op AB!
heerlijk, en dan op de laatste foto nog ff een combo met 2x Carrera GT :)
de titel deed me eerder denken aan opel corsa..afschuwelijk…
WTF, die naam?!
CORSA associeer ik met:
@alcantara: Maar die naam is dan ook idioot voor die wagen. Corsa in italiaans is maar al te toepasselijk op die fantastische Maserati.
@alcantara: 3x raden wat Corsa in het Italiaans betekent..
@revstars-net: ik vond iets over ‘paarden zonder berijders’ ? klopt dat wel ? xD
@dennisr: Corsa is race. Waarom denk je dat bijna alle italiaanse sportwagens een corsamode hebben? Niet om er een dom stadswagentje van te maken he ;)
@adyton: aah ok, weer wat geleerd :P wel vreemd dat ik alleen ‘paarden zonder berijders’zag staan :P
@dennisr: Het komt origineel van paardenraces. Daarom misschien.
@revstars-net: als ik kijk naar Opels invulling van het woord…poep?
@alcantara: Rosso Corsa
@rubenpriest: Rode poep?
Fantastisch. Zou er wel niet echt mee op straat willen rijden. Dit is gewoon een circuitwagen. Super, maar de Pagani Zonda R is toch mooier en sneller.
Deze auto is sowieso mooier dan elke Zonda
Is die gast in roze een bekende of zo? Vind het raar dat die foto ook gepost is :-)
@adyton: Dat niet, maar het oog wil ook wat he…
@alcantara: … really? :-D
@adyton: Mij doet een man in een roze bloesje weinig hoor, maar ik kan me voorstellen dat de poster van de afbeelding er wat in zag…een andere verklaring kan ik niet bedenken.
dat is overigens volgens mij een duits handelaarskenteken..
coys heeft deze auto afgelopen weekeinde tijdens de oldtimer grand prix geveild, men verwachtte dat hij tussen de 8 en 9 ton op zou brengen, ik weet niet hoeveel hijin het echt heeft opgeleverd
@undifined1:
was overigens wel een echte mc12 corsa met straattoelating
Nee deze is niet van Edo competition, deze is/was van ex DTM rijder Hubert Haupt, deze auto werd afgelopen weekend op de nurburgring geveild door Coys.
http://www.mc12corsa.com/
@amateur:
dat zei ik 2 minuten eerder lol
@undifined1: Je was me net voor.
Zonda..Mooier
@censored: en duurder ;) volgens mij moet je deze helemaal niet vergelijken met een Zonda.. :)
@dennisr: so true.. Zonda F is een class of its own;) Maar die corsa is ook wel om van te kwijlen :)
@dennisr: dan stel ik dat ik liever een echte Enzo zou willen dan deze neppert.
@mashell: Ik zou liever deze hebben, omdat deze sneller is, mooier is(in mijn ogen) en exclusiever is.
Mooie exclusieve spot!
Toch gaat de Zonda R boven deze.
Tenslotte blijft het een verbouwde Ferrari Enzo, dus een soort FXX van Maserati als ik het goed heb.
Tis leuk, dat je zo’n apparaat op kenteken krijgt, maar wat heb je er aan? =/
@dommewolf: Rijden naar en van de trackday natuurlijk! Duh.
@bozewolf: Wat bedoel je met “wat heb je er aan?”. Wat heb je eraan op de openbare weg? Dat ‘ie zo laag staat? Dat ‘ie snel is?
@kaasboerin: Het is niet echt lekker boodschappen doen met zo’n auto. En ook de luttele 80 kilometers naar familie met kerst wordt opeens afzien.
Behalve schaamteloze patserij en m’n eerdere zelfcorrectie (legaal op de weg scheelt je transportkosten) kan ik me niet voorstellen waarom je zo’n monster op de openbare weg wilt rijden. Gillend onpraktisch (oncomfortabel, slecht zicht, geen bagageruimte, linke soep bij slecht weer) en je kan niet eens in de buurt komen van 30% van het prestatievermogen. Plus de angst dat je hypercar bij een sufkutterig kop-staartje betrokken raakt.
Maar zoals ik zei, als je het stukje naar het circuit in het ding zelf kan afleggen is het wel een handige oplossing.
Maar zo kan je wel over bijna iedere auto beginnen, vooral die hier op AB langs komen. Ik denk dat meneer thuis heus wel wat praktischere auto’tjes heeft staan voor dagelijks gebruik. Deze auto kan natuurlijk alleen als het je hobby is, en af en toe even door de straatjes van Monaco blaast om iedereen te laten weten wie je bent, zou ik persoonlijk ook heel graag willen kunnen doen.
@kaasboerin:
als je daar BPM voor wil gaan betalen moet je dat vooral doen ..
@kaasboerin: Zo lang iedere auto een 600+ pk lichtgewicht aerodynamisch circuitmonster, dan wel ja.
@bozewolf: Dan wel wat?? Het ging toch om het onpraktische of niet? Een Camaro is onpraktisch, een 911 is onpraktisch, ehhh, vrijwel elke sportauto is onpraktisch, kan ik hier dan uithalen dat jij nooit een sportauto aan zal gaan aanschaffen, als je dat kon?
@kaasboerin: Een Camaro of 911 zijn hele andere concepten dan een MC12 Corsa.
Moet ik dit nou echt gaan uitleggen?
@bozewolf: Je bent mij te eigenwijs en zelfverzekerd om mee in discussie te gaan aangezien je het gevoel hebt dat AB jouw eigendom is. Zoals je leest (kort gezegd) begon jij over hoe onpraktisch dat apparaat wel niet is – waarop ik zeg dat dat bij een hobby geen rol speelt. Wat ik ook wil zeggen is dat je dat dan net zo goed op iedere supercar hetzelfde kan berichten; namelijk dat het onpraktisch is. Ik kan mij ook vergist hebben in je, en dat je wél trek hebt om dat bij elk bericht van een supercar te zeggen, dan hierbij mijn excuses, ieder zijn eigen. :D
@kaasboerin: Camaro is toch wel veel praktischer dan deze Corsa, met een Camaro kun je gerust wat boodschapjes doen :)
naja verder kunnen het hier beter bij laten of niet ? :lol:
@kaasboerin:
echt waar .. tis gewoon afzien in zo,n ding ..
misschien leuk als je harder dan 100 km/u op een lakenstrakke racebaan rijdt ..
maar een huifkar met vierkante wielen is comfortabeler ..
@kaasboerin: Een MC12 Corsa is een hypercar die ook nog eens speciaal is afgestemd voor circuitgebruik. Dat je je in allerlei bochten moet wringen om het ding op kenteken te krijgen zegt wat dat betreft genoeg.
Dat maakt het een totaal andere auto dan een Camaro, dan een 911 of zelfs ivm een Corvette ZR-1. In een ZR-1 of een 911 Turbo kun je rustig relaxed naar zuid-frankrijk cruisen. Moet je niet teveel bagage willen meenemen, maar het is geen punt.
In zo’n MC12 Corsa stap je na 40 km openbare weg uit met rugpijn en een beurse reet.
Ik had het over onpraktisch inderdaad. Je snapt toch wel dat het begrip ‘onpraktische auto’ meerdere niveau’s heeft, zoals dennisr en lincoln (100% dat die huifkar comfortabeler is want die haalt de 10 kmu niet eens) ook al onderschrijven. Zeg maar van Multipla/Sharan aan de ene zijde en een Ariel Atom aan de andere zijde en er een heleboel tussen in. Dan valt zo’n MC12 Corsa heel dicht bij de Atom zijde.
Damn, ik kan niet geloven dat ik dat dus echt moest uitleggen.
@bozewolf: Dat is jouw mening, gelukkig denkt niet iedereen zo.
Hoe weet jij nou hoe deze auto rijd?
Het is maar wat je gewend bent.
@amateur:
jawel hoor .. iedereen denkt er zo over ..
daarom hebben de inwoners in dat gebied allemaal een Renault Clio ..
dat heeft met de locale infra-structuur te maken ..
dit soort dingen zijn voor en van toeristen ..
@amateur: klopt, als je lang genoeg rijd, en dan ook echt niks anders rijd, dan wen je er vanzelf aan.. maar aangezien ook algemeen bekend is dat die auto’s niet voor dagelijks gebruik zijn.. (en dat je dus normaal gesproken wel lekker comfortabel auto-rijd).. is het gewoon erg oncomfortabel.. daar hoeft bozewolf echt geen test ritje voor te doen om dat met 100% zekerheid te kunnen zeggen..
@amateur: Ja, als je gewend om vastgebonden en naakt achter een paard te worden gesleept terwijl mensen dolle wasberen naar je gooien, dan is een ritje door warm Monaco in een gestripte hypercar een oase van comfort, ja.
@bozewolf:
+1 voor de metafoor ..
Ik vind het zo’n zonde tegenwoordig met die maserati’s sergio is zo’n prachtig merk aan het verkloten door het met chrysler en jeep te mengen. Dit is het zelfde als een wetenschapper een aap en mens probereerd te fokken ( mengen)
Zeldzaam?! Mijn buurman heeft ook een corsa!
Serieus de nummer 1 auto qua uiterlijk en geluid!!!
Stond ook een Corse te koop in Abu Dhabi.. Die had zelfs nog de gele koplampen
Ik heb ook een Corsa gehad,was inderdaad niet zo comfortabel ,oh was wel een ander merk ja ;)
Mooie comments van de drie musketiers met oogkleppen, heren jullie spreken niet voor iedereen, zoveel mensen, zoveel wensen.
Het klinkt allemaal een beetje bekrompen.
Gaan jullie maar met de boerenkar, dan ga ik wel met de corsa.
@amateur:
klopt helemaal .. we romantiseren teveel ..
@lincoln: Ja en met drie mannen, klinkt eng.
Ik ben liever romantisch met een vrouw.
@amateur:
wie weet ga je dat ooit nog eens in het echt meemaken ..
zet em op ..
@lincoln: Denk je, ik ben wel blij met mijn opblaaspop.
Filmpje MC12 door EDO Competition
http://www.youtube.com/watch?v=j9jD4xR9ARk
Mooier dan een Zonda R gaat wel heel ver, maar de titel “2e-plek” doet deze auto echt te weinig eer aan!