







De dikke Duitser komt goed tot zijn recht.
De tijd vliegt. Het is alweer bijna drie maanden geleden dat Mercedes de virtuele doeken van de nieuwe G-Klasse trok. Dat het nooit lang kon duren voordat de retedikke uitvoeringen onthuld zouden worden, stond in de sterren geschreven. In navolging van de G63 kregen we al vlotjes de nog dikkere Edition 1 te zien.
Diezelfde zwart-rode Geländewagen probeert momenteel zoveel mogelijk licht te absorberen in Genève. Hoewel ik persoonlijk toch enigszins sceptisch was over de nieuwe G-Klasse en de krachtigere versies die daarbij horen, lijkt hij in persoon beter tot zijn recht te komen. Met name de voorzijde ziet er behoorlijk beter verteerbaar uit dan op de persplaatjes.
De G63 Edition 1 heeft een 4-liter V8 die op het top van zijn kunnen 577 pk en 850 Nm aan koppel produceert. Combineer dat met het feit dat hij er simpelweg weer verrukkelijk uitziet, en je beseft dat de G-Klasse een recept is dat zelfs de slechtste koks niet verpesten kunnen. *klopt af*
In deze spec komt ie in ieder geval nooit ver offroad… wat een platte bandjes…
@peug206: denk dat de meeste die een G63 kopen ook nooit een zandpad in zullen rijden
@kennone: ik begrijp echt niet waarom mensen defenders en g-klasses kopen en alleen op de weg rijden… Tuurlijk; het heeft zn charme, maar het extra gewicht en frontaal oppervlak kosten bakken met geld en een lagere auto is veelal “mooier”(in hoeverre dat subjectief kan zijn)
@wouterjeuring: omdat geld imago en gewoon omdat het Kan.
@wouterjeuring: omdat het gewoon goed rijd? Niet iedereen is gierig en wilt zo goedkoop mogelijkbrijden
@spykerboy: ik weet niet of u ooit in een G63 gereden heeft, maar een G63 rijdt niet bepaald goed of lekker…
@vandijkbv: ervaring in een G500, G63 en G65… vond ze allemaal goed rijden persoonlijk.
@wouterjeuring: het is mischien niet van toepassing voor de G63 maar waarom zou ik met een g klasse rijden. Luxe van een S klasse, je zit hoger en hebt beter beeld van wat er rondom u gebeurt. Lijkt een zeer stevige wagen en is dat waarschijnlijk ook. En als laatste als geld geen probleem is en je hem mooi vind waarom niet?
@kennone: ik denk dat bovengemiddeld veel G63’s het zand in gaan
@peug206: De gemiddelde E63 heeft volgens mij nog veel plattere bandjes…
@dutchdriftking: de gemiddelde E63 ligt volgens mij ook veel dichter bij de weg en heeft geen offroad pretenties. Een G-klasse daarintegen…
Tsja. Wat valt er nog over te zeggen? De doelgroep van deze auto heeft per definitie lak aan andermans mening. Daar moet bij gezegd worden dat hij stiekem wel een guilty pleasure is, en ik zou dit nog eerder willen dan welke SUV-coupé dan ook.
Wat blijft het toch een ongehoord lelijk apparaat. Nooit maar dan ook nooit zal ik de 80 jaar durende hype rond dit hok begrijpen.
Het is wel de mooiste G-klasse sinds bestaan. Mede door het interieur, dat ziet er prachtig uit.
Heerlijk dik! Maar de voorkant vind ik nog steeds geen porem
Ik vind m ook prachtig. Echt mooie / kwalitatieve dingen zijn tijdloos, daar valt dit ook onder.
Wellicht leuk als je van The A-Team bent. ?
Zwarte velgen met een rood randje. Is dat nog steeds een ding?
Smaken verschillen natuurlijk, maar ik heb felrood in het interieur nooit mooi kunnen vinden. Donkerrood daarentegen, zou in deze auto niet misstaan.
Waarom een 12 o’clock mark op het stuur?
@him: Racinglife Yo
@sirpowersedan: Porsche or Impreza is quit logical but not in a 2000+Kg high car
@him: Dit is autoblog.nl, niet autoblog.com.
@SimonMc: goed, wat is nu echt je boodschap? Of verveel je je gewoon?
Wat een heerlijk bedenkelijke auto is dit toch
Ongelofelijk (in positieve zin) dat er anno nu nog steeds hordes mensen dit bijna 50 jaar oude concept blijven omarmen.
Geniaal toch dat dit zo goed verkoopt!
Als ik ooit geld genoeg heb dan koop ik deze bak! Ontzettend dik apparaat! Heerlijk!
Ik blijf vinden dat hij kijkt alsof die reserveband via een buttplug in zijn achterkant bevestigd is
Zo te zien door een kleuter van 3 getekend, die moet nu ook bejaard zijn.