
Ooit werd er één S80L geleverd in Nederland. Op AA-kenteken, natuurlijk.
Nu te koop in Amersfoort: de enige in Nederland geleverde Volvo S80 met lange wielbasis. Althans, dat beweert de verkopende partij Serva. We nemen aan dat zij als Volvo-dealer goed geïnformeerd zijn. De S80L was een extra lange uitvoering van de toch al niet kleine S80, en kreeg 14 centimeter extra lengte die ten goede komt aan de achterpassagiers.
De auto is uniek in Nederland en afkomstig van de eerste eigenaar, die er in 4,5 jaar 155.689 kilometer mee aflegde. We nemen aan dat hij dat op de achterbank deed, keurig afgeschermd van de buitenwereld door de geïntegreerde rolgordijntjes. De auto is uitgevoerd in de meest luxe Executive uitvoering, met BLIS en Premium Audiosysteem. We kunnen dus gerust stellen dat je als aanstaande achterpassagier niets tekort komt. Bovendien bereik je je bestemming vlotjes, want onder de kap is de T6-motorisering vindbaar, wat in dit geval nog betekent 3.0 zescilinder met 306 pk aanwezig is. Zou hij van het Koninklijk Huis geweest zijn, deze fraaie S80L? Hij lijkt verdomd veel op de ex van onze Koning die bij dezelfde dealer verkocht werd destijds. Sterker nog: er was ooit een verlengde S80L in de vloot van de Oranjes!
Hebben? Dat kan. De auto staat te koop voor €33.790 euro. Wel eerst even het aankoopadvies checken natuurlijk!
Met dank aan W.A. van Buuren voor de tip.
AA, I zee what you did zhere Willy! -Bernard
“Met dank aan W.A. van Buuren” . . . :D
@amghans: ijzersterk ?
@apriliarsv: zouden zijn schaatsen nog achterin liggen?
Beetje saaie kar zo eigenlijk en jammer dat er geen V8 in ligt…
Bea gaat toch rondt met een nog iets specialer modelletje van de S80.
@trustmeiamanengineer: rondt ja…
@vanquish: Ja sorry, ik had wat letters over vandaag…. Kan zelfs de beste wel eens overkomen hé.
@trustmeiamanengineer: Zou ik die t van jou mogen hebben? Ik kom er een te kor.
Lijkt me wel een heerlijk comfortabele auto om in rond te zoeven. En met die kilometerstand kan die nog jaren mee. Ik vind alleen de prijs veel te hoog. Voor 33k kun je ook een S60 T6 op de kop tikken.
Toch opmerkelijk dat iemand als (destijds) Prins Willem-Alexander zich in zo’n wagen heeft laten vervoeren. Niet dat er wat mis is met een S80L, maar je verwacht iets met wat meer bepantsering.
@edge: En dan te bedenken dat staatshoofden zich vroeger nog wel eens in cabrio’s lieten verplaatsen. Tegenwoordig is dat allemaal niet meer denkbaar.
@Edge: mooi toch als dat kan
Wat een oerdegelijk (lees saai en behoudend) vervoer is dit toch…. als je zoveel geld betaald voor je vervoer zou ik toch echt geen saaie Volvo als deze overwegen. Alleen dat saaie grijs en zwart al…. krijg spontaan zin in een winterslaap
@dutchneon:
Trusten
@dutchneon: voor sommige is het belangrijk dat zijn/haar super comfortabele, luxe, snelle auto niet patserig overkomt. Dan is een Volvo zoals deze bij uitstek geschikt als vervoer. Met zo’n auto kom je altijd goed voor de dag zonder dat het scheve gezichten trekt. Ik heb in mijn werkzame leven nog nooit iemand(/een klant) horen zeggen “Ah ik weet wel waar mijn geld naar toe gaat” als er met een Volvo wordt voorgereden terwijl dit bij een aanzienlijk minder kostende BMW 3 serie wel het geval was.
@volvo480gtt: Toch jammer dat het in NL zo gesteld is met sommige mensen…. maar ach eraan toegeven is misschien nog wel zwakker ;)
@volvo480gtt: Ik heb iemand dat ook wel eens horen zeggen. Op mijn opmerking dat hij dan maar naar de concurrent moet gaan kreeg ik als antwoord dat die nog duurder was.
Dan moet je dus ook niet zeuren.
@volvo480gtt: tja…. afgunst. Jaloezie…
Er aan toegeven? Ik kan me nauwelijks voorstellen dat je het toegeven moet noemen als je zonder gezeik in een XC90 kan rijden terwijl de scheve gezichten werden getrokken bij de 3serie.
Het zou helemaal leuk zijn als dit de Volvo was waarmee hij destijds door Amsterdam sjeesde na de kroning. Vind overigens nog steeds dat hij dat per koets had moeten doen, maar whatever.
Gierig… Heb je een lange en dan geen schermpies achterin en geen verstelbare stoelen. Zelfs geen tafeltje voor je laptop of je tjauwmin moksi meti speciaal.
@e36thuglife: shit, nu heb ik trek
@bussie88: Hahaha ?
Ik heb uit betrouwbare bronnen gehoord dat dit de ex is van Bea.
@occasiefapper:
Dan heb ik toch liever de ex van Juliana.
https://www.autoblog.nl/archive/2009/06/16/juultje-had-smaak-mercedes-benz-380-sel-caruna
@bertorelli: Ik houd persoonlijk wel van de low profile status die Bea zichzelf had aangemeten. Dat cabriolet geneuzel voor staatshoofden is toch zo 80’s :P
@occasiefapper: Ik ben geen staatshoofd, dus wil me wel ontfermen over die S-Klasse dan. ;-)
Op marktplaats zie je een foto met een sleutelhanger met AA-97 erop :p
Snap niet dat ze in de advertentie zelf er zogenaamd geheimzinnig over doen.
Het verhaal is leuk, de auto zou als diesel leuk zijn voor een taxibedrijf, en dan houdt het ook wel op….
Ziet er netjes uit. Denk niet dat iemand zoveel geld gaat neerleggen.
Zijn serieus wel fijne bakken. Hebben hem bij ons thuis met de zelfde motor gehad. Kwam serieus van zijn plek dat ding
Is van Koningshuis geweest!
Werd de S80L niet in China geproduceerd?
@e550: en heeft die dan wel de bekende Volvo kwaliteit?
Begin van het jaar princes Laurentien nog gespot.