
Kia noemt de nieuwe elektrische EV6 een crossover, maar dat ‘ie zo groot is hadden wij ook niet verwacht! Of is hier iets anders aan de hand?
Schijn bedriegt vaak. Je zag dat bijvoorbeeld bij de Jaguar I-PACE: op de persfoto’s leek ‘ie vrij klein. In het echt is het echter een kolos van een auto. Nou kregen wij foto’s van een speciale levering van een Kia EV6 bij een Kia dealer. Daar lijkt hetzelfde aan de hand te zijn: de geleverde EV6 is een stukje groter dan we dachten.
Reuzen Kia EV6
Normaliter wordt een auto namelijk geleverd op een autotransporter met ruimte voor meer dan zeven auto’s, maar voor deze Kia EV6 moest er een gigantische zwaartransporttrailer aan te pas komen. Hij past niet eens op één rijbaan! Het is dus niet écht een Kia EV6. Dat had je waarschijnlijk inmiddels wel door.

Promo
Wat is het dan wel? Mensen die vaak over de A2 van Amsterdam naar Utrecht komen weten precies wat het is. Net na afslag Breukelen (of er net voor, afhankelijk van welke kant) zit Kia Nederland langs de A2. Die hebben nu al een tijdje een gigantische auto voor de deur staan om reclame te maken. Dat was eerst een Picanto, toen de nieuwe Picanto kwam was het een nieuwe Picanto en nu is het dus een EV6. Het is altijd een waar spektakel wanneer deze reuzen-Kia de weg op moet, dat is hier niet anders.
Kolos
De insteek bij de gigantische Kia EV6 is vergelijkbaar met die van de reuzen-Picanto: het is een model van plexiglas en zoals je verwacht zit er geen interieur of motor in: het is puur een Kia-vormig billboard. Van de Picanto waren de afmetingen 8 x 3,5 x 4 meter (LxBxH). Even ervanuit gaande dat de EV6 op dezelfde schaal gebouwd is, zal deze 10,6 meter lang, 4,2 meter breed en 3,5 meter hoog zijn. Het blijft een geinige PR-stunt.
UPDATE 4-11: De grootste Kia EV6 ter wereld is inmiddels geïnstalleerd en is vanaf nu te spotten langs de A2. We hebben nu ook de precieze afmetingen voor degenen die benieuwd zijn: deze EV6 is 9,5 meter lang, 3,7 meter breed en 3,2 meter hoog. Oh, en de velgen zijn 43 inch.
Vind zo’n actie toch meer wat voor Suzuki*
*je moet de koude oorlog hebben meegemaakt om dit te kunnen begrijpen.
@mashell: It’s a giant…. ;)
De oplossing voor woningnood. Is toch groter dan een modern appartement
@pignon: Standkachel erin en staaaannnnn!
Beetje de WEC BMW van een tijdje terug.
Als die oud en waardeloos is kan je hem verbouwen tot coole garagebox
Mashall haha why ??
Zoek maar eens op Youtube naar Giant Suzuki dan snap je ‘m wel.
@lm87: it’s a giant Suzuki?
@lalancia: https://youtu.be/OzcpuRP4f-Y
Da’s de versie voor de Amerikaanse markt.
Die cybertruck van Tesla is er niets bij
Mooi of lelijk kun je over twisten, ik zit zelf in het laatste kamp.
Maar als ik de emoties daar laat en praktisch naar auto design als bedrijfsstrategie kijk zijn de Koreanen gewoon super goed bezig momenteel.
look , its a giant……….kia?
en hij is inderdaad in het echt verl mooier….we hebben de eerste al staan voor aflevering…..
Ik heb hem vandaag voor het eerst op de overgang A2/A12 gezien (in het rood) en vind het juist het tegenovergestelde. Op de foto’s best van gecharmeerd, maar in het minder mooi. Verhoudingen zijn wat gek.
Misschien is het gewoon even wennen of was het de kleur. Maar desalniettemin vind ik het super auto, want extra keuze in de EV wereld.
Zag er vandaag meerdere rijden. Een elegante spaceshuttle is het
Hij is in het echt veel mooier….volgende week neem ik onze nieuwe EV6 in ontvangst
Wat is er mis met je oude?
@Autoblog. “Nou kregen wij foto’s van een speciale levering van een Kia EV6 bij een Kia dealer.” En even verderop blijkt deze auto afgeleverd te worden bij KIA Nederland. Alias de Importeur. Da’s toch geen KIA dealer? Kan ik daar als particulier naartoe rijden en mijn Opel Astra inruilen? Dacht het niet….
Dat noemen ze literaire vrijheid. iedereen snapt dat maar “we kregen foto’s van een special EV6 bij de importeur” werkt niet voor de grap.
Is gewoon een 70 persoons uitvoering ipv 7 personen. Komen er trouwens wielen onder?
Dit is geen zwaar transport vrachtwagen. Die hebben op de oplegger zz in kenteken. Dit is een gewone aanhanger.
@Rhea: klopt , mooi schuiftrailer volgens mij met bakwagen met kraan erop, maar kan het niet goed zien. Zal best de aandacht trekken onderweg
Mag je deze besturen met een B-rijbewijs? Parkeren wordt wel een dingetje bij de IKEA.
Blijft een leuke stunt en altijd grappig/leuk om te zien. Wat doen ze met de oude Picanto, zo oud was die toch niet. Of blijft die staan?
Wat ben je van plan, buizenframpje en LS blok erin?
Wellicht is de deze Kia een goede vervanger voor mijn Sportage uit 2015. 2.0T blok heeft het begeven na 70k mijl (word gratis vervangen) maar toch. Aan deze EV6 kan minder kapot gaan lijkt mij.