
Dat geldt voor jou, mij, maar ook de grote bazen van automerken: een sportwagen als dagelijks vervoer moet kunnen.
Wij kunnen niet inschatten hoe veel concessies jij wil maken op je auto. Maar we zeggen hopelijk niks geks als we zeggen dat een sportwagen vaak leuker dan comfortabeler is. En da’s prima, de perfecte garage voor twee auto’s is een heerlijk strak rijdende sportwagen voor de leuk en dan een comfortabele cruiser voor de dagelijkse kilometers.
Sportwagen als dagelijks vervoer
Toch zijn er tegenwoordig voldoende sportauto’s die je ook gewoon elke dag kan gebruiken. De Porsche 911 is een goed voorbeeld, maar qua instap en toch ietwat straffe afstelling is dat niet voor iedereen weggelegd. Maar qua relatief comfort, optionele rust uit de motor en een beetje leuke opties heb je voldoende sportauto’s. Iemand die dat bewijst is de nieuwe CEO van Nissan.

CEO Nissan
Ivan Espinosa, die de ietwat plots vertrokken CEO van Nissan vervangt, kan je wel bestempelen als een echte petrolhead. Zo werd direct duidelijk dat hij de ambitie heeft om de sportwagens van Nissan door te zetten. Als je nog meer bewijs nodig hebt dat Espinosa benzine door de aderen heeft stromen: hij is dus zo’n iemand die gewoon zijn dagelijkse kilometers in een toffe sportwagen doet. Namelijk een Nissan Z, de 400 pk sterke sportwagen met V6. Espinosa was dan ook één van de mensen die veel knopen heeft mogen doorhakken voor de Z, dus nu geniet hij van het resultaat.

GT-R
Espinosa wil een nieuwe invalshoek vinden voor de Silvia, zo veel werd dus al duidelijk. De Z blijft ook wel doorploeteren: de Mexicaanse CEO houdt dus van het huidige model en de 300ZX (Z32) van drie generaties terug is de reden dat hij graag naar Nissan wilde. En de GT-R? Daar is Espinosa ook vastberaden over dat die een toekomst krijgt. Er is weinig hard gemaakt over een Nissan ‘R36’ GT-R, nu de R35 uit productie is. Volgens de nieuwe CEO komt er richting het einde van dit decennium iets met de naam GT-R op de markt.

Kortom: met een CEO die autofanaat is lijkt de toekomst voor Nissan rooskleurig voor sportwagenfanaten. Er komt uiteraard ook nog een sloot aan ‘saaie’ modellen om geld te verdienen, maar dat heeft de GT-R en Silvia ook nooit tegengehouden om leuk te zijn. (via Automotive News)
Het kan inderdaad. Maar of het – zeker in geval van woon-werkverkeer binnen de bebouwde kom – nou erg logisch/nuttig/zinvol is, is een tweede.
Een mx5 of andere roadster met een hardtop is toch anders ook een prima daily.
Als je geen personen of zooi hoeft te vervoeren kan dat gewoon.
Je hebt gelijk. Ik dacht meer aan soortgenoten van de Z400 als een MB C63, Audi RS5, BMW M4 etc. Dat soort oto’s hebben binnen de bebouwde kom weinig nut, dan volstaan lichter gemotoriseerde versies ruimschoots.
Een 1 litertje volstaat ook op de snelweg ook en maakt dan alles wat sneller is nutteloos. Vind zelf een 911 met nose lift gewoon een prima auto voor dagelijksgebruik. Vind dat echt een alleskunner en iedereen kan er mee overweg.
Jarenlang een Alfa Spider en daarna een GTV 3.0 als daily driver gehad. Geen enkel probleem….totdat er kinderen kwamen. :-)
Rij al meer dan 200.000 km met se i8 als daily. Werkt perfect
Als je niet al te vaak in- en uit moet stappen zal dat vast te doen zijn. Anders lijkt ‘t me een drama.
Afhankelijk van leeftijd ;)
Is echt een gewoonte. Valt zrg goed mee. En ben al een tijdje geen 20-er meer. Enige nadeel is parking. Je moet rekening houden met de deuren in hoogte en ruimte naast de wagen.
Als je 200.000km gereden hebt, lijkt me wel dat vaak in -en uitstappen er bijhoort :p
Dat is wel een ideaal voorbeeld. Zolang er maar geen al te erg zuip blok in ligt (of wel als je daar niets om geeft) gaat het prima.
Dik 8 jaar een 350Z dagelijks gereden, nu een A110. Je moet geen drumkits willen vervoeren maar buiten dat: geen enkel issue.
Ik rij al meer dan twee jaar mijn Aston Martin Virage dagelijks. Geen problemen tot nu toe
Ik had de 350Z als daily. Prima te doen maar zonde als je teveel km’s gaat maken en tegelijkertijd ook een kleine krijgt. Moet eerlijkheidshalve bekennen dat de huidige Juul niet heel erg veel praktischer is
Tja, heb jaaaaaren sportautos als daily’s gereden. Nu is de sportauto net ff te duur geworden om dat mee te doen elke dag…. Zou het graag weer doen! veel leuker dan normaal vervoer en ruimte heb ik toch niet nodig, en comfort geef ik eigenlijk niet om