







Bimmer-tuner Hamann heeft zijn 6 Serie-trio compleet. Na de 6 Serie Cabrio (F12), en de 6 Serie Coupe (F13), hebben ze nu de vierdeurs Gran Coupe (F06) een Dikkie Dik-behandeling gegeven. All hail Hamann!
Eigenlijk kun je op je vingers natellen hoe het ding er uit komt te zien. Waar de F13 een echte Coupé is zoals dat hoort, is de F06 een iets verder uitgetrokken Coupé, waar een paar extra deuren in zijn geplaatst, en daarmee eigenlijk geen Coupé meer is, hoewel BMW hem wel als zodanig omschrijft, because marketing. Snapt u het nog?
Maar goed, we dwalen af. De styling heeft ze niet veel moeite gekost, want deze is, afgezien van de subtiele andere dimensies, identiek aan die van de F13. Als die auto je goed op je netvlies ligt moet je deze ook wel mooi vinden dus. Overigens lichtten we een maand geleden al een tipje van de sluier op, via onze Facebook-pagina.
Onder de vierdeurs-Sechser liggen ANNIVERSARY EVO HYPER BLACK-velgen, 9Jx21″ en 11,0Jx21″ (de linkerkant ziet er wat Alpina-achtig uit). Lekker groot, want een tuningproject zonder grote velgen is als een knappe, ordinaire vrouw in een overall en dikke coltrui. Hier omheen liggen bandjes in de maat 255/30ZR21, respectievelijk 295/25ZR21.
Dit rubber moet maximaal 450 pk (650i) in goede banen leiden, want vermogenskitjes biedt de tuner vooralsnog niet aan. Op termijn beloven ze hier mee komen, en een eigen interpretatie van de M6 Gran Coupe zit ongetwijfeld ook in de pijplijn.
Let ook even op de datum: Hamanns tuningcreatie komt precies een jaar na de officiële introductie van het model. Alsof ze het er om gedaan hebben…
Welke bevalt je beter: deze Hamann-bewerking, of toch de AC Schnitzer, die we eerder zagen?
Nice, ook de verlichting werkt..
@tjopstick: Zowel buiten als binnen!
Over 10 jaar gaan we deze veel meer zien rijden, met achter het stuur trainingspakjes.
@bsxc2: een m6 van 7/8 jaar oud kost nu zo rond de 20k, denk niet dat trainingspakjes zich dat kunnen veroorloven. Er is een reden dat ze trainingspakjes dragen ;)
@vwally:
Om te trainen!
@vwally: Om zweet te absorberen als ze gruwelijk hard aan het rijden zijn,tss.
Ps. Een tweedehands R32 kost ook nog zeker 20k.
Nice, een goedmakertje voor die ranzige E-Klasse.
@MLTB:
Dit smaakt me wel.
Joran, deze is echt vieezzz. Euh fout!
Voorkant is top, achterkant is vreselijk. Het is nooit helemaal goed bij Hamann.
@kickass: Het moet zijn: helemaal nooit…
Pfff moet dit nou?
BMW doet z’n best om elegant te zijn. Komt er weer een tuningsbedrijfje voorbij die alle elegantie er uit slaat.
I’m too old for this shit!
@azuli: stel dat je nou een heel klein pikkie hebt en heel veel geld……
@ropbp: Dan lease je toch een A4?… Oneeh dan heb je ook geen geld alleen dat kleine pikkie….
@ropbp,
Hahaha je krijgt an mij een +1!
“van”
Kill it with fire! Kunnen ze dit bedrijf niet gewoon verbieden…?
Ik wil geen getjoende 6 Gran Coupe. Ik wil een veredelde. Dus: Ik wacht totdat Alpina ermee komt.