• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Jaguar E-Type XKE replica op basis van Mazda RX-7

Auteur: Dennis, gepost 7 augustus 2007 om 15:31 – 42 Reacties

Jaguar E-Type on Mazda RX-7


Een Mazda RX-7 uit midden jaren 80 heeft maar weinig gemeen met de Jaguar E-Type uit eind jaren 60. Ze hebben beiden de motor van voren en achterwielaandrijving, maar dat is voldoende overeenkomst gebleken voor een E-Type replica op basis van de RX-7.

Met het chassis en de 135 pk sterke wankelmotor van een 1985 Mazda RX-7 werd deze Jaguar replica in elkaar gesleuteld. Hij wordt op eBay aangeboden en op moment van schrijven staat het hoogste bod op 16.900 dollar. Een koopje wanneer je bedenkt dat er voor meer dan 30.000 dollar aan deze auto is verspijkerd.

1963 Jaguar E-Type XKE convertible recreation. This car comes equipped with a fuel injected rotary engine, new convertible soft top, new convertible boot, new oem vintage lights and bumpers, new tires and wheels, power steering, power disc brakes, power windows, leather seats, five speed manual transmission, 1.000 watt Blaupunkt $3.500 stereo system with Kenwood amps and upgraded speakers, built in front and rear radar jammers, this car was built on a Mazda RX-7 frame and is titled as a 1985 Mazda RX-7. There has been over $30.000 invested. This fiberglass body is specially built for the Mazda RX-7 and has the factory correct tilt nose.

Jaguar E-Type on Mazda RX-7

Jaguar E-Type on Mazda RX-7

Jaguar E-Type on Mazda RX-7

Jaguar E-Type on Mazda RX-7

Jaguar E-Type on Mazda RX-7

Jaguar E-Type on Mazda RX-7

Jaguar E-Type on Mazda RX-7

Jaguar E-Type on Mazda RX-7

Jaguar E-Type on Mazda RX-7

(via: carscoop)

Ook interessant!

  • Video: een Jaguar F-Type lossen, zo moet het niet
    Video: een Jaguar F-Type lossen, zo moet het niet
  • Puntgave Mazda RX-7 op Marktplaats is heerlijk retro
  • Jaguar viert feest met 2 halen 2 betalen actie
  • Mag de Mazda RX-Vision er ook komen met 'gewone' motor?

Nieuwste artikelen

  • Deze twee BMW 7-Serie’s luidden het einde in van een land…en het afscheid van uw trouwe verslaggever
  • Hot Take: Max Verstappen kan nog de nieuwe Sebastian Vettel worden
  • Is de BMW 5-Serie beter te pruimen met deze nieuwe neus?
  • Hamilton kan voor spoedige komst van Verstappen bij Ferrari gaan liggen
FacebookTweetPinLinkedIn

e-type, Jaguar, Klassiekers, Mazda, replica, rx-7

Vorig bericht: « EU overweegt toestaan emissiehandel
Volgend bericht: Porsche Cayenne Wallpaper »

Lees Interacties

Reacties

  1. Fruitcake zegt

    7 augustus 2007 om 15:34

    Met 135 PK is het zeker geen snelheidsmonster?

    (de wat latere E-Type’s hadden volgens mij wel wat meer powerrr :P)

    Login om te reageren
  2. Mr zegt

    7 augustus 2007 om 15:41

    ik houd niet van kitcars die een andere auto moeten imiteren, kitcars die helemaal eigenontwerp zijn, zijn vaak lelijk behalve k1 attack heerlijke bak.
    ma dan heb je een nep sportwagen en dat is dan ook weer jammer met zo weinig pk en 9 seconden tot je aan de 100 zit:S
    en vind het sonde van me mr 2 die worden bijna altijd daarvoor gebruik snik snik:(
    deze keer mx7 dan ma goed.
    “wat rij jij voor auto? jah ik rijd een plastic jaguar e type met wankel motor”
    dat kan toch zeker niet:P

    Login om te reageren
  3. Mattie zegt

    7 augustus 2007 om 15:41

    Hij is reeds verkocht want er staat toch: “This item has ended with Buy it Now.” Wel heeft dezelfde verkoper nog een deel mooie karretjes staan…
    is idd wel goedkoop.

    Login om te reageren
  4. Fiat Coupe 20v turbo zegt

    7 augustus 2007 om 15:46

    vandaag stond inde Telegraaf nog een artikel over the real deal, een E-type coupe.

    Deze replica is net als zovele jammer maar helaas, zonde van het geld. 2 keer goed kijken en je ziet zo een stuk of 3, 4 duidelijke verschillen met het origineel

    Login om te reageren
  5. stefan zegt

    7 augustus 2007 om 15:48

    Jammer dat ze een RX7 verneukt hebben voor dit.

    Login om te reageren
  6. roland zegt

    7 augustus 2007 om 15:48

    Los van discussies of een kitcar wel kan: dit interieur kan niet!

    Login om te reageren
  7. jurrian zegt

    7 augustus 2007 om 15:54

    een kenner ziet inderdaad vrij snel dat er het een en ander niet klopt, maar toch vind ik het er nog knap uit zien, buiten het feit om dat een kitcar volledig “not done” is

    Login om te reageren
  8. H.J. Vaesen zegt

    7 augustus 2007 om 16:00

    Inderdaad zo sneu aan kitcars – het interieur. Buitenkant is perfect, interieur zou mijn teckel nog niet tegenaan mogen pissen.

    Login om te reageren
  9. Vinox zegt

    7 augustus 2007 om 16:02

    Misschien niet waw, maar in elk geval al veel minder erg dan die debielen die ferraristukken op hun mr2 hangen en het een testarossa noemen.

    Imo: behalve het interieur (laat die jaguartroep er gewoon uit) en de kleur is dit echt mooi gedaan hoor.

    Login om te reageren
  10. Rvh zegt

    7 augustus 2007 om 16:07

    @ Mr ja die k1 attack heb ik gezien op de AutoRai dit jaar maar op welke auto is die gebaseerd??

    Login om te reageren
  11. Klassiekerrally zegt

    7 augustus 2007 om 16:19

    H.J. Vaesen: buitenkant is perfect???
    Wel eens van proporties gehoord? Die kloppen echt van geen kant!

    Verder ontbreken de strips links en rechts over de motorkap en is het interieur inderdaad echt een regelrechte aanfluiting.

    Als ze met deze auto nu eens doen wat ze met dat arme Kevertje gedaan hebben… Mijn zegen hebben ze!

    Voor wie wil weten hoe een echte E Type S1 er uit hoort te zien: kom op zondag 2 september naar Winterswijk :) (sorry… kon ’t niet laten)

    Login om te reageren
  12. PieterA zegt

    7 augustus 2007 om 16:21

    De proporties kloppen idd langs geen kanten, en dat interieur dat is een regelrechte slag in het zicht van de echte E-Type’s.

    Login om te reageren
  13. H.J. Vaesen zegt

    7 augustus 2007 om 16:22

    Klassiekerrally, perfect voor de prijs waarvoor het gedaan is. Vind ik nog vrij impressive, met name op basis van die oude frikandel. Don’t get me wrong, ik zou dit nooit kopen. Ben pertinent tegen replica’s! En ik denk dat ze met deze creatie helemaal op jouw ballen gaan staan.

    Login om te reageren
  14. Klassiekerrally zegt

    7 augustus 2007 om 16:29

    Ach, ieder moet ’t voor zich weten. Zolang ze niet gaan beweren of pretenderen dat ’t een echte is.
    Een replica is in mijn ogen een auto die volledig in de geest van het origineel is opgebouwd. Dus met gebruikmaking van dezelfde materialen, afmetingen, motor, etcetera. Om die reden kan ik een goede replica best waarderen. Zoals de Bugatti die bij onze Klassiekerrally Winterswijk meerijdt:

    Maar vorig jaar kwam er een GT40 look-alike. Met Audi motor en foute velgen. Dat vind ik dan dus een kitcar:

    Login om te reageren
  15. Klassiekerrally zegt

    7 augustus 2007 om 16:30

    Oh… toevallig staat daar een echte E-type S1 naast :)

    Login om te reageren
  16. Mr zegt

    7 augustus 2007 om 16:30

    De K-1 Attack is een kwaliteitsproduct, opgebouwd uit Honda-, Audi- en in eigen beheer ontwikkelde onderdelen.

    Login om te reageren
  17. XP zegt

    7 augustus 2007 om 16:34

    Jammer van het interieur maar toch wel een geslaagde conversie… Maar een echte jaguar zal het nooit zijn :)

    Login om te reageren
  18. Fiat Coupe 20v turbo zegt

    7 augustus 2007 om 16:40

    Zelf heb ik niet zo veel problemen met een replica, zolang het maar goed lijkt op het origineel, en de bestuurder vooral niet pretendeerd een echte te rijden.
    Wat betreft kitcars: ook deze auto’s kan ik bijzonder waarderen, maar dan praten we over radicals, westfields en ander serieus circuitspeelgoed.
    En Lotus 7 replica’s/kitcars kan ik ook nog wel waarderen, zolang er maar minstens een 2.0 16v motor in hangt met ruim 150 pk. Uiterlijk is, volgens mij, voor deze auto’s ondergeschikt. Het draait maar om één ding en dat is zo snel mogelijk over het asfalt schieten.

    Login om te reageren
  19. Mr zegt

    7 augustus 2007 om 16:40

    daar word je niet echt wijzer van heb ff beetje gezocht maar volgens mij is k1 attack nu een echte auto en geen kitcar meer:D

    • Motor:

    • Cilinderinhoud:

    • Versnellingen:

    • Wielen:

    • Banden:

    • Gewicht:

    • Acceleratie:
    • Max. snelheid:
    242 pk V6
    optioneel in voorbereiding 320 pk V6

    3000 cc

    6, handmatige bediening

    215/45 ZR 17” voor
    265/35 ZR 18” achter

    Speciale racing compound, exclusief ontwikkeld voor de K1

    992 kg (Standaard versie)

    0-100 km/u: ca. 4,9 seconden
    250 km/u

    ik dacht eerst ergens te hebben gelezen op een escort ofzo :P

    Login om te reageren
  20. Steven met de toogzweer zegt

    7 augustus 2007 om 16:47

    “1963 Jaguar E-Type XKE convertible recreation. This car comes equipped with a fuel injected rotary engine, new convertible soft top, new convertible boot, new oem vintage lights and bumpers, new tires and wheels, power steering, power disc brakes, power windows, leather seats, five speed manual transmission, 1.000 watt Blaupunkt $3.500 stereo system with Kenwood amps and upgraded speakers, built in front and rear radar jammers”

    Laatste zin is wel komisch voor een “1963 Vintage Jag” :-)

    Login om te reageren
  21. OJ zegt

    7 augustus 2007 om 17:03

    @ Klassiekerrally: ontzettend off-topic maar hoe kan een replica als die Bugatti bij het RDW als Bugatti uit 1927 te boek staan? Omdat ‘ie opgebouwd is vanaf een origineel chassis of zo? In dat geval zou het bijna een restauratie zijn, toch?

    Login om te reageren
  22. henkjan zegt

    7 augustus 2007 om 17:29

    @H.J. Vaesen
    Heeft u daadwerkelijk een teckel?

    Login om te reageren
  23. Rvh zegt

    7 augustus 2007 om 17:32

    Hier hou ik niet van dit is gewoon nep en naar mijn mening is alles wat nep is slecht. iemand oneens?

    Login om te reageren
  24. Js zegt

    7 augustus 2007 om 18:07

    De K1 Attack is wel degelijk een kit-car…maar dan heel anders van andere kit cars. Je neemt een Honda Accord, en rukt er een aantal onderdelen uit (stuur en rem systemen, chassis, etc etc) en de rest gooi je weg. Daarna bouw je stapsgewijs de K1 op met de onderdelen die naar je zijn verstuurd. Het is een “Kit-car” omdat je de onderdelen los krijgt bij de producent en dan zelf in elkaar moet zetten, maar niet omdat het goedkoop of slechte kwaliteit is….

    De K1 heeft meerdere mogelijkheden qua motorisering dan alleen maar die V6 motor… er kan ook een S2000 I4 240pk of een Audi motor in… (je moet alleen andere montage steunen aan het chassis bevestigen) Ik heb zelfs gehoord van een project met supercharged V8 aan de andere kant van de grote meer…

    Het is niet een goedkoop project… De kit is inderdaad van hoge kwaliteit en daar betaal je ook voor. Maar het eind product is echt schitterend. En omdat je bepaalde onderdelen zelf moet regelen, heb je veel opties en keuzes.

    (lijkt mij een leuk project, een K1 Attack met een V12 uit een BMW 850 en dan nog even 2 turbos erop schroeven, moet passen :p)

    Het is volgens mijn inziens toch nog steeds een kit-car, omdat de producent hem niet in elkaar zet, dat moet je of zelf doen of laten doen door een garage. Waarna hij nog eens gekeurd moet worden voordat hij op de openbare weg mag rijden. Maar dat maakt hem natuurlijk niet minder…. Ik zou er zo eentje willen bouwen…

    Login om te reageren
  25. Guido van H. zegt

    7 augustus 2007 om 18:42

    @RvH,

    Ja, ik ben er mee oneens!
    Ik vind het ok, zolang het netjes gedaan wordt…Zoals een mooie AC Cobra-kitcar ofzo!

    Tja, je roeit met de riemen die je kunt vinden!

    Enne, men is toch vrij in zijn keuze? Of beslis jij anders?

    Login om te reageren
  26. lincoln zegt

    7 augustus 2007 om 19:39

    niemand maar dan ook niemand van de mensen die hier commentaar geven kan dit nadoen .. een beetje respect zou op z,n plaats zijn

    on-topic .. kan er niet warm van worden .. maar wel een goede poging tot.

    Login om te reageren
  27. Klassiekerrally zegt

    7 augustus 2007 om 19:53

    @ lincoln: speak for yourself please…

    Login om te reageren
  28. w0o0dy zegt

    7 augustus 2007 om 21:08

    Kitcars kunnen echt super auto’s zijn. Als het een auto als een Lotus/Caterham 7 is of een Cobra dan ziet de auto er best goed uit. Vaak rijdt zo’n auto geweldig, als degene die de auto heeft gebouwd weet wat ie doet en de afstelling voldoende aandacht geeft (en dan doel ik niet op de motorafstelling of de afstelling van de radio ;) )

    Een replica zou zo dicht mogelijk bij het origineel moeten blijven qua materialen en qua proporties en details…. anders slaat het eigenlijk nergens op.

    Deze “e-type” geeft me gemengde gevoelens. Aan de ene kant valt de auto best mee en zal een niet kenner denken een e-type te zien. Aan de andere kant zie ik ook wel veel dat niet klopt, maar ja… wat nou als je rx-7 in puin ligt en je droom was een e-type maar dat soort geld kun je in dit leven wel vergeten? Tja ik weet het niet…. maar één ding weet ik wel! Dat interieur is shocking, f******ng ugly!! Reden genoeg om dit apparaat blind tegen een boom te parkeren. Hoe kun je nou zo stom zijn zoveel aandacht aan de buitenkant te besteden en dan verkloot je het deel dat je het meeste ziet als bestuurde zo enorm, gruwelijk magistraal?

    Login om te reageren
  29. Guido van H. zegt

    7 augustus 2007 om 21:45

    @Woody,

    Idd. had een beetje “opplakbaar hout (net echt)” het interieur kunnen opleuken… :)

    Misschien een klusje voor de nieuw eigenaar…Als deze zo verstandig is om Autoblog.nl te lezen, zo af en toe!
    :D

    Login om te reageren
  30. Dink zegt

    7 augustus 2007 om 22:12

    Ik kom niet meer bij.

    Login om te reageren
  31. Rvh zegt

    7 augustus 2007 om 22:34

    @ Guido van H. Ja het kan idd best mooi zijn maar ik heb liever gewoon origineel maargoed, dat is weer een mening natuurlijk; )

    Login om te reageren
  32. Klassiekerrally zegt

    7 augustus 2007 om 22:35

    @ Guido van H.:
    [anorak mode on]

    In een Jaguar E-type hoort GEEN plakhout! Zelfs geen echt hout (behalve op ’t stuur dan).
    De dashboards zijn afgewerkt met schrompellak en bij de eerste serie (de ‘flatfloors’) in ’t midden met aluminium.

    [anorak mode off]

    Login om te reageren
  33. rotorhead zegt

    7 augustus 2007 om 23:01

    Hoe heeft die man het in zijn hoofd kunnen halen dit te doen…

    Login om te reageren
  34. Fiësta, de Rijdersauto zegt

    8 augustus 2007 om 08:46

    ik vind kitcars kutcars….Doe mij maar gewoon die RX-7 uit de jaren 80 met wankelmotor aub ;)

    Login om te reageren
  35. Mr zegt

    8 augustus 2007 om 08:56

    je kunt de k1 ook voor je laten bouwen in de fabriek voor meer prijs is het dan een auto of nogsteeds een kitcar?

    Login om te reageren
  36. 64-JV-DS (nee, géén autokenteken) zegt

    8 augustus 2007 om 09:30

    Als liefhebber van Engelse auto’s, met name de Jag E-type zeg ik: Shock! Awe!Appalling! Het is een belediging voor Jaguar.

    De verhoudingen kloppen niet. De “bonnet” is veel te kort. Over het interieur is al genoeg gezegd dus voor mij is dat “water under the bridge”. Verder ben ik het eens met de opmerking dat dit ding de shredder in mag.

    Dit is een echte

    Login om te reageren
  37. Dink zegt

    8 augustus 2007 om 09:37

    De Jaguar-badge op de dash! . . . Nou echt heel knap maar ook rete-pastiche.

    :rofl: Ik kom echt niet meer bij . . . Je fopt wel goed met deze kit trouwens. Ook leuk: Countach op Fiero-basis. Ik heb ergens een link naar een website die heel wat mid-engined supercars op basis van de Fiero maakt. Superfout natuurlijk, ach: lollig.

    Login om te reageren
  38. Klassiekerrally zegt

    8 augustus 2007 om 09:56

    Ha! Dat is allemaal nog niks. In 1999 of 1998 hadden we een deelnemer aan de rally die zich ingeschreven had met zijn MG TD.
    Op de dag zelf komt er een autotransportertje met daarop een TD. Maar ik zag er ‘iets’ aan. Toen ze de motor startten, hoorde ik ook wat ik er aan zag.
    Het was een kitcar op basis van een Kever!!!
    Dat is op zich al sneu, maar dan nog glashard beweren dat ’t een MG TD is, is ronduit zielig! Was ook de eerste en de laatste keer dat die mensen hebben meegedaan.

    Login om te reageren
  39. hupke zegt

    10 augustus 2007 om 21:26

    schandaalig, ziek gewoon. Een pracht wagen als een “e” mag gewoon net nagebouwt worden p de basis van de eerste de beste flut jappaner? ze moesten idiooten die zoiets bouwen straffen .

    Login om te reageren
  40. Frits zegt

    3 september 2007 om 21:21

    Ik wil even reageren op de k1 discussie…
    Het is geen kitcar meer, alleen nog af fabriek te bestellen.
    Wordt zelfs thuis bezorgd als je zou willen.
    De importeur met alleenrecht ( wereldwijd) zit in Katwijk.
    Ik heb ze dit weekend gezien bij de Champcars in Assen.
    Ze gaan er volgend jaar als het goed is zelfs mee racen in de Dutch Supercar Challenge.
    Zie http://www.supercarchallenge.nl. of http://www.k1roadster.com.

    Login om te reageren
  41. Johan zegt

    17 november 2007 om 16:18

    Hey klassikerrally, je schrijf een stukje over de bugatti replica. Zou je er wat meer over kunnen vertellen bv: op welke basis is deze gebouwd, waar je spullen/onderdelen kunt vinden voor deze auto of als je dat zelf moet maken en wat het uiteindelijk kost om zelf zo’n auto te bouwen. Ik vind het nameijk een prachtige wagen ook al is het een replica. bvd.

    Groeten.

    Login om te reageren
  42. 1977frans zegt

    17 november 2013 om 22:25

    Tja, wat zal ik hier over zeggen…. Knap gemaakt maar ik had mijn energie denk ik in iets anders gestoken. De verhoudingen kloppen niet en over het interieur zal ik maar helemaal zwijgen. En dan die wankelmotor?!. Ik zou er niet in gezien willen worden.

    Ik vind zelf wel dat een replica kan. Zoek maar eens naar een challenger e type. Dat is ook een kitcar met een speciaal ontworpen chassis en verder geheel op basis van een jag xj6 incl motor bak en aandrijving. Ik vind t mooi

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North