![Heffner GT pakt Standing Mile Record](https://static.autoblog.nl/images/wp2010/heffner_gt.jpg)
Er is wat discussie over, maar het schijnt dat Heffner Performance het record van de Underground Racing Gallardo heeft gebroken met een flink opgekietelde Twin Turbo Ford GT met 1900 pk…
Vorige week deed de GT al iets meer dan 400 kilometer per uur, maar afgelopen weekend in Miami schijnt een topsnelheid gehaald te zijn van ruim 428 kilometer per uur op een “standing mile” tijdens de Exotics Rally Miami One Mile. Heffner Performance heeft een reputatie met Ford GT’s, maar 1900 pk is ronduit bizar te noemen. Mocht het blijken te kloppen dan is het record van de 1500 pk sterke Gallardo van Underground Racing op de Texas Mile om zeep geholpen.
Het verschil tussen de prestaties vorige week en deze week zou te maken hebben met een verdubbeling van de turbodruk. In de herfst is er weer een Texas Mile, dus dan wordt het allemaal vast duidelijk.
o.O
Dag Bugatti Veyron!
jongens wat doen jullie nou met al die mooie wagens? je verneukt ze alleen maar!
Zeg maar gerust, rap!
Weeral een pk-wedloop. Bij Underground Racing zullen ze nu wel in hun gat gebeten zijn. Uiteraard doen zij ook een recordpoging voor de publiciteit, en die is nu grotendeels weg. Ik ben benieuwd hoe kinderachtig hun reactie deze keer zal zijn!
bovendien is een gt cooler.
Geen spiegels? Te veel drag zeker. Inderdaad jammer om zo een fantastische GT te verkrachten met dat tuner geneuzel.
Dat die motor dat kan hebben, bizar..
@DRU:
Ja hij kan 7 keer een sprint hebben dan mag je hem helemaal opnieuw opbouwen ben ik bang.
1900pk alle jezus, hoeveel pk heeft een dragster?
Ik wacht met reageren op de auto die over de 2000pk gaat…
over hard rijden gesproken:
ik quote vanuit een artikel op http://www.nu.nl
ROTTERDAM – Een snelheidsovertreding van 80 kilometer per uur is een 20-jarige Rotterdammer maandagavond duur komen te staan. Hij moest zijn auto, een Bugatti Veyron, en zijn rijbewijs inleveren. Dat maakte de politie dinsdag bekend.
Hij reed met 160 kilometer per uur over de Doenkade in Rotterdam, waar hij maar 80 mocht.
Zaterdagavond hield de politie ook al een snelheidsduivel staande. Toen ging het om een 22-jarige motorrijder uit Middelharnis, die bijna 120 kilometer te hard ging.
Hij snelde met 197 kilometer per uur over de Plaatweg in het Zuid-Hollandse Stellendam, waar de maximumsnelheid eveneens 80 kilometer is. Deze man is zijn rijbewijs kwijt.
Wat een onzin. Goed voor de straight line en dan nog.
Wel goed voor omzet van de dienst na-verkoop. Na iedere run de gehele aandrijflijn vervangen.
Ik vind die start toch niet zo indrukwekkend, was dat een traction control die daar aanging in het begin?
Waar krijgt een 20-jarige snotneus een Veyron vandaan, hebbe we pappie te lief aangekeken?
Is dit btw een officieel record nu of wat?
Wat als deze Ford GT met 428 op de teller opeens uit moet wijken en dan zonder ESP.
Krijg je dan ook het Citroën Nemo effect? o.O
@HDM
een bewoner van de straatweg heeft een bugatti, heb hem daar meerdere malen gespot.
echter of dit dezelfde bugatti is als die van het artikel dat weet ik niet aangezien ik nog geen foto’s ben tegen gekomen
@Merry, volgens mij is dat aardig dicht bij het vermogen van een top-fuel dragster en die doen een 1/4 mile in 5 seconden o0
@HDM
ik vermoed dat het de zoon van Michel Perridon is…
266,938 mph – 429,6 km/h :)
Erg leuk maar de Bugatti Veyron is nog steeds niet verslagen hiermee hoor aangezien de Bugatti standaard is en de Gallardo en Ford GT opgeleukt zijn met bigger turbo’s! Zou weleens een Mile-race willen zien met deze wagens en een standaard Bugatti ernaast :)
@Merry, Een topfuel dragster kan zo’n 8000 hp hebben, aardig wat meer dan die miezerige 1900 pk :P
Check het maar op de wiki page; http://en.wikipedia.org/wiki/Drag_racing
Ik geloof er geen bal van en veyron met 10 radiators levert door de warmt van de motor max 1010pk
@Snickers: Deze Ford is dan ook niet in de heetste woestijn ter wereld getest op zwaarlast of er dan overhitting ontstaat en of het dan nog uit te houden is in de cabine. dat is een beetje de overkill in van de veyron die hem zo zwaar maakt. En dat maakt het ook oneerlijk om zulke vergelijkingen te maken.
super apparaat trouwens die Ford. al zou ik tevreden zijn met een verzie zonder turbo’s. De veyron is in dit geval niet interessant, ik ben benieuwt hoe dit zich verhoud in versnelling met een F1 wagen en een superbike.
@Jurrian:
Inderdaad. Als het op algemene betrouwbaarheid komt, is deze GT waarschijnlijk rommel. Voor de leeghoofden in die tuningbedrijven gaat het alleen maar om de eer. Wel grappig dat hun succes staat of valt met de bijhorende eer. Na hoogmoed komt steeds de val!
Laat dat ding eens op de “geheime” testbaan van VW rijden.
Gaat denk ik wel richting de 500km/h.
@ Snickers
Ook Jezus bleek niet heilig te zijn.
OMG! Dat is toch echt veeeeel te snel! Hoe snel zou dat blok op zijn als je er 1900pk uit perst?
Waarom niet meteen beweren dat er 19 000 pk inzit? Niemand die het kan controleren en de pubers geloven alles wat je ze wijsmaakt.
@heidekonijn: nee, hij gaat door de wind mee in 1600meter naar 400
@ GOD
Haha denk je dat echt of doe je sarcastisch?
@ JPM
beide.. kan dat?
Kijk dat zijn nog eens battles :P
Dat ding is niet normaal te rijden. Dit apparaat heeft een turbo gat niet normaal.. Beter een iets kleinere turbo die over een groter toerengebied ‘meedoet’ dan dat nu het geval is. Dan rijdt ie ook gelijk een stuk soepeler en misschien zelfs sneller.
@ GOD
Jij kunt alles remember..
kijk hier maar ff naar… ;)
http://www.autoblog.nl/archive/2009/05/09/mosler-mt900-gtr-xx-twin-turbo-land-shark
Holy crap.
Ten eerste is dit eigenlijk compleet belachelijk. Je kan niks meer met zo’n wagen. Alleen aan het gaspedaal denken en je spint al. Je motor kan na 4 stoplichtsprintjes opnieuw opgebouwd worden. De aandrijflijn die hierin zit zal wel van graniet gemaakt zijn.
Ten tweede is dit eigenlijk hartstikke vet. 1900pk, hilarisch. Je hoort meer turbo-inductie aanzuigerij dan uitlaatgeluid. Zelfs op 300 meter afstand. Machtig.
waarom niet 2 motoren inbouwen, heb je 3000 of 4000 pk… ben je nog sneller…
waarom niet 4 motoren inbouwen… heb je 6000 of 8000 pk. ga je misschien 500 km/h…
lache hé… hoe vet is dat, underground shit… master.
het is onmogelijk om een snelheid van 400 te halen op een standing mile, daar heb je op zijn minst een paar kilometer voor nodig
-edit: wil je een ip-ban?-
Lamborghi… wie?
En dat zónder quattro en e-gear!
Vind daar werkelijk niets aan. Die dingen rijden met zo’n belachelijk groot vermogen toch voor geen meter. Maar dan kun je wel zeggen dat ie 428 kan, jeej
als je zulke topsnelheiden hebt. moet je zekers geen RWD hebben, want dan gaat het uren duren voor dat die GT de 428 haalt
Wow dit is toch niet meer normaal?
Kan je toch niet mee op de gewone weg normaal mee rijden?
Maar ie ziet er wel mooi uit zo.. zo dat geel met zwarte striping en zwarte velgjes…. ;)
428km/h op een “Standing mile” ? Hoe kan dat?
Als ik een snelle berekening maak kom ik uit dat de 0-430km/h in ongeveer 20 sec moet gaan…
Zeer geloofwaardig!!! *kuch*
41 psi btw :D
@ Vale46
Kan best, topfuel dragster +- 8000pk
0-160 km/h in 1 seconde
0-(+-)500 km/h in (+-)5 seconde
en dat op 1/4 mijl (400 meter)
praten wel hier over iets totaal anders, maar ook over totaaal andere waarden.. dragster zou 0-430 doen in 4/4,5 sec dus ik zie die GT dat wel doen in pakweg 20 sec.
veyron vs dit is geen match
wat een hoop mensen hier vergeten is dat een veyron dan wel langzamer mag zijn, maar je kan er wel normaal in rijden, je kan het in princiepe als normale dagelijkse auto gebruiken, zonder om de 100km je motorblok te moeten reviseren.
als je een veyron gaat voorzien van grotere turbo’s en een enorme intercooler kom je ook makkelijk over de 2000 pk heen, maar dat wil je niet want dan kan je m niet meer als normale auto gebruiken.
Het is dus onlogisch om dit af te wegen tegen een veyron, ook omdat de veyron geen parachuite nodig heeft om tot stilstand te komen ;)
@jurrian
Ik stel dan ook niet dat er geen motor in zit of dat er zeilen op staan. 2000pk is prietpraat.
@heidekonijn: Goed beargumenteert! :roll:
1900 PK! :shock: