
Hakim Ziyech laat zijn Lamborghini Urus staan en kiest voor Piaggio-motorscooter.
Snel vervoer in een binnenstad dat ook nog een beetje leuk moet zijn. De auto valt dan eigenlijk meteen al af. Zeker in oude steden als Utrecht en Amsterdam is het geen lolletje om met een auto te rijden. Het openbaar vervoer is in deze tijden ook niet alles en dus kijk je naar andere vormen van vervoer.
De 27-jarige Hakim Ziyech heeft normaal gesproken een mat grijze Lamborghini Urus als dagelijks vervoersmiddel. Op deze foto is de Ajax-speler echter te zien op een Piaggio MP3 500 HPE. Hartstikke tof natuurlijk, want zelfs ons aller @wouter was ooit te vinden op zo’n MP3.
Binnenkort verdwijnt de Marokkaans-Nederlandse voetballer uit het Amsterdamse straatbeeld. Ziyech is binnenkort (met of zonder Lamborghini) te vinden in de straten van Londen. Eerder dit jaar werd bekend dat de voetballer de overstap heeft gemaakt van Ajax naar Chelsea.
De Piaggio MP3 500 HPE heeft een eencilinder viertakt motor, goed voor 44,2 pk. Met een topsnelheid van 165 km/u is de motorscooter nog een rap ding ook. Op de Instagram Story van Ziyech en teamgenoot Quincy Promes is te zien hoe de twee per motorscooter naar de training gaan. Promes kocht onlangs ook een Piaggio MP3 in de hoofdstad bij dezelfde Piaggio dealer.

Is dit helemaal compleet met hoorntjes op zijn helm, zo’n plofuitlaat, en dan als een malle afwisselen tussen gasgeven en remmen? Ook in 30km/u zones? Echt een verrijking voor het straatbeeld.
@fanboy: hahaha bij de eerste reactie is het ook meteen raak. Keurig.
@fanboy: Vergeet vooral de RoofBoxxer helm en het Gucci swekker drugstasje niet!
@dragspert: kleine nuancering: het tasje van de zieyech is wel echt ?
@escort77: Deze tasje is echt, kee’l, niffo, broer, oma, bet-overgroottante.
Maar ik heb dus niet gezegd dat het tasje nep is. Misschien wel bedoeld dat het er niet uitziet.
@escort77: Dat meen je niet ?! Dan is Hakim mijn nieuwe voorbeeld, wat een absolute held ben je als je een nektasje draagt van een écht merk !
@dragspert: dat is die helm met hoorntjes!
@2wheeler: Ik heb ‘m met enig tegenstribbelen op moeten zoeken. Verdomd, dat zit dus gewoon origineel al aan die helm. Manmanman.
@dragspert: ja en het zijn nog fijne helmen ook. als je helemaal open rijd staat dat kinstuk niet recht naar boven wind te vangen, maar plat naar achteren. het enige alternatief is een hel. die je hoofd net zo breed maakt als je lichaam..
@marc94: Mijn shark heeft dat ook maar dat is zcht een slechte helm. Nooit meer :-(
@fanboy: Ik heb zo’n kneus in de straat wonen die precies aan bovenstaande beschrijving voldoet. Schijtziek word je er van.
@techniekmeneer: Ewa zemmel praat niet zo over mij
@fanboy: Klopt helemaal. Als motorrijder schaam ik mij dood dat ik geassocieerd word met dergelijke types….. Alleen al hierom geen Akrapovic uitlaat op mijn brommer.
@dutchdriftking: kun je ook niet betalen waarschijnlijk
@mcshine: ik heb er ook geen, op beide motoren niet, van mij hoeft het ook niet luider dan de standaardpijp.
@mcshine: De meeste Mp3’s die ik zie hebben een zogenaamde ‘Alipovic’ eronder hangen.
@mcshine: ze zijn belachelijk duur, maken op iedere motor of scooter van 50 tot 1400cc exact het zelfde geluid, ik stop graag geld in de motor, maar niet met dit soort rommel.
@dutchdriftking: akropovic rommel?
@gjvp: Ja.
@dutchdriftking: wat doe je dan dat je daarmee geassocieerd wordt? Ik wordt als motorrijder met Akrapovic nooit geassocieerd met een driewielige scooter.
Klopt. Motorrijders met een Akrapovic associeer ik niet met driewielige scooters, maar met Gerard Joling. Ze schreeuwen beide van “kijk kijk, hier ben ik” en maakt klinkt beide meer naar lawaai dan mooi.
@mashell: waar het hart vol van is..
@snorrie: Ik heb er ook nooit zo bij stilgestaan.
Maarja…
Nu dus wel, swekker.
@dragspert: Op het moment dat je je op een bepaalde manier gedraagt zal je ook eerder met bepaalde groepen geassocieerd gaan worden. Vandaar mijn vraag.
Om mij op basis daarvan een ‘swekker’ te noemen ontgaat mij even.
@snorrie: Sorry, reactie was (grappig) bedoeld naar @dutchdriftking:.
Het is iig beter dan zo’n 45kmh ding dat is teruggeschroefd tot 25kmh.
En of Promes en Ziyech er echt een hebben ‘gekocht’ of dat ze ze via via even te leen hebben? Zeker in het geval van Ziyech gok ik dat hij m alleen even te leen heeft; want je koopt geen scooter in NL als je over 1-2 maanden naar London gaat verhuizen (want daar moet je natuurlijk een scooter met het stuur aan de verkeerde kan kopen).
@gregorius: ik gok dat de prijs geen enkel probleem zou zijn om te kopen
@mitchellbekker: Dat zegt ie toch ook helemaal niet
Hij is precies al eens lelijk gevallen. Aan zijn broek te zien…
Vind zn prestaties op het veld altijd mooi om naar te kijken. Maar van wat ik zo lees en zie in de pers lijkt het mij een ongelofelijk onsympathiek jong. Zo’n scooter past in dat plaatje. Over het algemeen niet de meest sociale weggebruikers…
@E34M5Touring: mijn overbuurman heeft er 1 om naar het werk te gaan en die heeft fatsoen en sociaal zo hoog staan dat het eng wordt, vrees alleen dat je gelijk hebt over 95% vd bestuurders
@E34M5Touring: dat onsympathieke kan je gerust weg laten. Vraag maar aan leon de kogel….
@dsdh: deze reactie zocht ik?
@E34M5Touring: Wauw, wat een geoordeeld zeg! Deze shit-opmerkingen op de persoon of op hele groepen mogen van mij wel weg blijven. Draagt helemaal niets bij aan het plezierig lezen van AB, integendeel zelfs!
@kitt2000: volledig mee eens. daarom is het zo jammer dat hij gelijk heeft.
Prima ding…
… als je te lam bent om een A rijbewijs te halen. Ik zie het positief in: hoe meer van deze dingen verkocht worden, hoe meer middelen het Piaggio concern en dus ook Aprilia ter beschikking krijgt tbv echt leuke motoren, RSV4 of Tuono bijvoorbeeld.
Een echte motor mogen we dit natuurlijk niet noemen!
Maar je hebt gelijk, ook ik als Aprilia rijder heb uiteindelijk een beetje profijt van de verkoop van dit soort modellen…
@poulusma: ik noem het dan ook een ‘ding’ en geen motor ;-)
Sorry, daarmee refereerde ik aan het artikel ?
In dat geval geef ik je groot gelijk ;-)
@racerx: ik denk dat deze jongens niet eens een motor mogen rijden van de club. Weet ik echter niet zeker. Maar dan is dit wel een leuke maas in de ‘wet’.
@flatsix010: ergens zou je vermoeden wel logisch zijn ja.
Ach, het houdt natuurlijk ook gewoon een groot gedeelte van de motor/scooterdealers in leven he. Want deze groep zou anders gewoon in de auto zitten of in de trein. Er is vaak geen enkele wens om het A rijbewijs te halen bij de berijders.
Ook in Nederland heeft de MP3 jarenlang beter verkocht dan de bestverkopende motorfiets. In zijn algemeenheid zijn motorscooterkopers andere kopers dan motorkopers.
Of Piaggio dat geld echter in Aprilia gaat steken, dat zou ik niet durven beweren ;-)
Tja, des te erger: wel de ‘gevaren’ van het motorrijden maar niet het inzicht aangeleerd krijgen in dit geval.
Laat mij gewoon in de waan dat die MP3’s de RSV4 en het MotoGP team van Aprilia mogelijk maken, anders kan ik echt niets positiefs meer bedenken als er weer een langsrijdt met Roof Boxer helm, schoudertasje en luide pijp… ;-) Het is dat zoals gezegd bepaalde concerns en dealers erbij varen, maar anders zag ik betrokkenen zoals je aanhaalt liever in een auto of trein… Hoe bevalt de MV tot zover?
@racerx: de MV staat nog op de pijnbank, binnenkort het oordeel ;-)
Tsja veiligheid en MP3, beter is het als mensen die cursus even volgen die Piaggio destijds gratis gaf aan kopers. Aan de andere kant, een MP3 heeft wel wat veiligheidsfeatures die er voor zorgen dat een MP3 echt wel iets ongevaarlijker is dan de gemiddelde motor. Waarvan de belangrijkste is: massa is traag ;-)
@michaelras: ik ben benieuwd! Ik heb vorige week m’n Panigale V4 opgepikt, m’n eerste Italiaan. Het zal me benieuwen, maar tot nu toe 0 spijt van inruilen S1000RR, wát een motorblok!
Ik zie ook echt alleen maar de grootste aso’s op zulke dingen rijden. Liefst zo hard mogelijk door een drukke woonwijk waar je 30 mag en met zoveel mogelijk herrie.
Maar dan is toch wel een echte motor?
Die vrijwillige salarisverlaging in het kader van corona heeft er aardig ingehakt.
@amghans: geld moet rollen anders wordt het vierkant
Hahahaha
Die apparaten moeten ze verbieden, zo zijn ze gevaarlijker dan motoren én qua smaak is het niks minder dan horizonvervuiling
#komkommertijd
Als je dadelijk misschien met een A1 rijbewijs mag rijden als je al een B rijbewijs hebt, dan is deze 3 wieler in Nederland overbodig. Daar wil je toch niet mee gezien worden?
Ik rijd al meer dan 20 jaar een klassieke vespa. Vroeger was er altijd sympathie als je vertelde dat je een vespa reed. Tegenwoordig moet je je bijna verdedigen. De gemiddelde coureur van dit soort varianten is het treurigste slag onder scooter/ motor rijders. Denken allemaal dat ze enorm goed kunnen rijden. Maar hard rijden is niet moeilijk goed en veilig rijden is des te moeilijker was altijd betoog van mijn rij instructeur.
Dit is toch ‘autoblog’? Als ik iets over voetbal(ler’s) wil weten zoek ik dat wel ergens anders. Wat mij betreft schaffen ze heel dat voetbal af of schrappen ze de absurde salarissen. Stop dat geld liever in de salarissen in de zorg. Daar redden ze tenminste levens, doen ze écht iets nuttigs en geven ze het goede voorbeeld aan de maatschappij. Kan je van de meeste voetballers niet zeggen helaas… Zet er volgende keer in zo’n blog op z’n minst een foto bij van een auto…
@jdpetrolhead: ah dus zo werkt dat. Leg het voor bij de tweede kamer.
@jdpetrolhead: Sorry man, dit ding heeft een automobiel kenteken. Dus feitelijk een auto.
Hopelijk wordt Siejeg bij zn nieuwe club wel beter betaald. Met dat honger loontje van ajax kan er niet eens een nieuwe broek vanaf….
Ik neem aan dat Gomes en Ziyech liever een motor zouden rijden, maar dat het niet mag van Ajax. Iets te gevaarlijk. Snap niet waarom dit wel mag.
Zo ken ik een echte Marokkaan