• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Gespot: de moddervette Koenigsegg One:1 bij de ‘Ring

Auteur: Author, gepost 24 september 2014 om 22:58 – 37 Reacties

Koenigsegg One:1


Volgens de Zweden zelfs ’s werelds eerste “megacar”, volgens ons gewoon een hele lekkere bak met ongekende specs.

Die megacar-aanduiding slaat trouwens op het feit dat de One:1 volgens zijn makers de eerste productieauto is die een megawatt aan vermogen, oftewel 1.360 pk, uit een mengsel van benzine (of alcohol) en lucht kan persen. Tel daar het drooggewicht van 1.360 kg bij op, en je begrijpt dat de naam van dit bijzondere beest slaat op de pk/gewichtsverhouding. Zes stuks zijn ervan gebouwd en zoals je verwacht bij exclusief spul als dit zijn ze allemaal al lang en breed verkocht.

Het hart van de One:1 wordt gevormd door een 5-liter V8 met twee turbo’s, en het is ontzettend knap van de ingenieurs dat ze er zoveel vermogen uit hebben weten te peuteren. Wel is al meerdere malen gebleken dat Koenigseggs over het algemeen minder geciviliseerd in de omgang zijn dan bijvoorbeeld Pagani’s, maar toch is het een prestatie van formaat dat Christian von Koenigsegg zijn merk heeft neergezet als een vaste waarde. Zeker als je meetelt dat het pas auto’s bouwt en verkoopt sinds 2002.

Wat een auto als deze op de Grüne Hölle te zoeken heeft is ons niet helemaal duidelijk, want je moet wel stalen ballen hebben om een beest als dit door alle 173 bochten heen te loodsen. Gelukkig was @lyon1845 ter plaatse om een paar prachtige foto’s van dit monster te schieten, je vindt ze natuurlijk op autojunk.

Ook interessant!

  • Wachten is voorbij met de Koenigsegg Jesko productiestart
    Wachten is voorbij met de Koenigsegg Jesko productiestart
  • Wordt de nieuwe Koenigsegg minder spectaculair?
  • Koenigsegg Gemera
    Elektromotoren Koenigsegg Gemera zijn ook kleine reuzen
  • Video: Koenigsegg speelt niet met 1, maar 2 Jesko's
    Video: Koenigsegg speelt niet met 1, maar 2 Jesko's

Nieuwste artikelen

  • Dit verandert er in 2026 voor de Nederlandse automobilist
  • Dit zijn de duurste auto’s die in 2025 op kenteken zijn gezet
  • Een Lamborghini Urus met 2 ton op de klok, wat kost dat?
  • Gespot – Een unieke shooting brake op Nederlands kenteken
FacebookTweetPinLinkedIn

Gespot, koenigsegg, one-1, Supercars

Vorig bericht: « NASCAR-coureur niet vervolgd voor doodrijden van collega
Volgend bericht: De vijf meest opvallende Ruslandfilmpjes van de week »

Lees Interacties

Reacties

  1. grandmasterb zegt

    24 september 2014 om 23:03

    Er was er toch net een gecrasht op de Nurburgring? Is dat deze?

    Login om te reageren
    • Author zegt

      24 september 2014 om 23:07

      @grandmasterb: Nope, dat was een Agera R:
      http://www.autoblog.nl/nieuws/koenigsegg-agera-r-crasht-hard-op-de-ring-69961

      Login om te reageren
  2. sulobb zegt

    24 september 2014 om 23:04

    1pk/kg… Koenigsegg…Boordevol symmetrie :p

    Login om te reageren
  3. jensgib zegt

    24 september 2014 om 23:09

    Zo mooie auto :) net zoals de Agera R :)

    Login om te reageren
  4. SimonMc zegt

    24 september 2014 om 23:23

    @thierryvth, kom er maar in.

    Login om te reageren
    • trolle zegt

      24 september 2014 om 23:36

      @SimonMc: het is idd wachten tot hij weer komt janken over de koenigsegg en de veyron begint op te hemelen.

      maar de one blijft wel ubergeil op ieder vlak

      Login om te reageren
    • thierryvth zegt

      24 september 2014 om 23:58

      @SimonMc: done!

      Login om te reageren
  5. kjeld zegt

    24 september 2014 om 23:32

    Ik blijf het maar vreemd vinden zoveel PK uit een V8. Het zal nooit de levens duur ten goede komen imo.
    Ook is het allemaal wat van hetzelfde R of One, etc.. 1 keer botsproeven, geen geld voor een nieuw model/homologatie etc.

    Login om te reageren
    • w0o0dy zegt

      24 september 2014 om 23:49

      @kjeld: wat is er vreemd aan? Relatief weinig onderdelen dus weinig massatraagheid en weinig dat stuk gaat en bovendien uitstekend te koelen door veel ruimte in en rond het blok…. Grote turbo’s doen de rest en voor zo’n lichte auto heb je onderin niet mega (punt intended) veel koppel nodig. Dus minder stress op je aandrijflijn…. keeping things simple….

      Login om te reageren
      • kjeld zegt

        25 september 2014 om 08:34

        @w0o0dy @rnej @6cylinder: Zoals je weet is de turbo in dit soort gevallen het product wat stuk gaat.
        Gewoonweg te veel druk en dus rotaties zorgen voor extreme slijtage.

        Een F40 had ongeveer 500PK uit die turbo V8 en dat is ook ongeveer wat iedereen gaat halen tegenwoordig.
        De extra PKs komen uit KERS systemen.

        Kortom imo is het blok overdreven opgevoerd slechts voor de “One” verkoop gimmick.
        Iets wat de Veron dus zeker niet heeft, daar zit gewoon een grote motor in met redelijke boost.

        Login om te reageren
    • 6cylinder zegt

      24 september 2014 om 23:52

      @kjeld: Wat wil je dan? Een tien cylinder loopt minder soepel een een twaalf cylinder wordt te zwaar. De V8 met turbo of supercharger wordt onvermijdelijk de standaard voor auto’s met veel vermogen.

      Login om te reageren
    • rnej zegt

      25 september 2014 om 08:20

      @kjeld: supercars als deze draaien niet een paar ton voor ze naar de sloop gaan.. je ziet nu ferrari f40’s met 30k km bij de dealers staan… zo’n koenigsszzzeegggghhzzzz zal misschien maar een tonnetje meegaan (met zwaar onderhoud elke 10k, waarschijnlijk) ,maar dat boeit die miljonairs die zo’n ding kopen niet…

      Login om te reageren
  6. thierryvth zegt

    24 september 2014 om 23:58

    Gaat het gebeuren, gaat de aller snelste het nu laten zien of blijft het bij dit? naar de ‘ring’ toe rijden

    Login om te reageren
    • rolov zegt

      25 september 2014 om 07:34

      @thierryvth: deze gaat niet snel zijn op de ring. Het Is meer zoals een veyron veel pk maar op het eind komt hij in geen enkele circuit top lijst voor. Ik hoop wel dat hij het topsnelheids record verscheurt. Dat zou mooi zijn.

      Login om te reageren
      • thierryvth zegt

        25 september 2014 om 08:22

        @rolov: mijn comment was ironisch, je heb gelijk dat ding is niet voor het circuit maar het snelheids record gaat ook niet gepakt worden, je moet namelijk 2 runs maken en dat is 1 run teveel voor een Agera

        Login om te reageren
        • C70_99 zegt

          25 september 2014 om 09:00

          @thierryvth: Het is dan ook geen Agera….

          Login om te reageren
          • thierryvth zegt

            25 september 2014 om 12:55

            @C70_99: lol, andere badge en paar PK er bij en het is een andere auto, als je dat bij de one/one geloofd dan zal je ook zeker wel geloven dat de agera een hele andere auto is dan ccx of whatever. Je ouders of school hebben je geen kritisch denken bij gebracht?

            Login om te reageren
            • Vincegail zegt

              25 september 2014 om 23:59

              @thierryvth: Dat is ook nooit de bedoeling geweest! Quote: “Christian von Koenigsegg has always said his intention was to continually evolve his car, just as Porsche has done with the 911. It seems to be working.”

              http://www.evo.co.uk/carreviews/cargrouptests/289600/koenigsegg_cc8s_v_agera_r.html

              (quote staat in de op één na laatste alinea)

              Login om te reageren
        • jmcclane zegt

          25 september 2014 om 10:26

          @thierryvth: Juist dat probeer ik dus al een poosje uit te leggen. Om een snelheidsrecord te kunnen neerzetten doe je 2 metingen direct achter elkaar op dezelfde baan heen en terug. Een met de wind mee en een wind tegen, zonder in de fik te vliegen. Ook Hennessey Venom kon het niet waarmaken, omdat zij maar een rondje hebben gereden met de wind mee. Dus een rondje is niet genoeg, lijkt mij ook niet dat Koenigsegg het redt. Waarom? Lees het hieronder:

          http://www.autoblog.nl/archive/2008/05/10/waarom-heeft-de-koenigsegg-ccx-r-geen-snelheidsrecord

          Lees de bovenstaande link eerst. Ik citeer (”De woestijn in Amerika is ook geen optie zo vertelde Koenigsegg, de reden daarvan wilde men echter niet noemen. Verder is er volgens Koenigsegg nog geen andere ruimte waar het mogelijk is om de auto op topsnelheid te laten rijden”)
          Dit is echt de meest klinkklare onzin die ik ooit heb gehoord. De Agera zou het ook in de woestijn het moeten waar kunnen maken zou je denken, maar schijn bedriegt. Ze hebben iets te verbergen zo blijkt.

          De Bugatti Veyron Super Sport deed het gewoon.

          Login om te reageren
          • thierryvth zegt

            25 september 2014 om 13:11

            @jmcclane: ze denken dat ik pro Bugatti ben anti Koenigsegg ben maar helaas ik ben pro Ferrari en Lancia en de rest doet me niks.
            Het is alleen wel zo dat bugatti zijn claims waar maakt en dat er in de autowereld geen enkele twijfel is over het ongeëvenaarde huzaren stukje dat VAG geleverd heeft met de Veyron, maar helaas moet je hier uitleggen en dat op een site met auto liefhebbers dat de Veyron de concorde voor op de weg is en dat je dat niet moet vergelijken met startfighters en F16’s. Vind de agera ook best mooi (buiten kant, interieur vind ik niks) maar de claims zijn lachwekkend. Tot op de dag van vandaag hebben ze niet 1 auto journalist die agera aan de tand te durven laten voelen, we zien rollende dragraces van de agera die niets zeggen maar dan wel claimen dat ze sneller zijn dan wen veyron ss (allemaal dragraces met de koenigsegg test coureur achter het stuur, en een opa in de veyron) de enige 2 behoorlijke tests doe ik ken zijn van de ccr in topgear en martin brundle en in beide gevallen word de auto geslacht, de agera hebben ze nog niet aan topgear of evo mag durven geven voor een test. Als dat ding echt zo snel was geweest dan hadden ze het record 400+ en de ring wel verbroken, want de publiciteit was enorm geweest, maar iets klopt niet bij koenigsegg

            Login om te reageren
            • jmcclane zegt

              25 september 2014 om 18:09

              @thierryvth: Kijk zo kan het dus ook, ten eerste bedankt voor je objectieve blik want ik weet dat je geen pro Bugatti en geen anti Koenigsegg bent. Je beoordeelt beiden puur op hun prestaties en weerlegt dit met goede argumenten. Jammer dat sommigen zo negatief zijn richting VAG, maar ze kunnen hoog en laag springen er veranderd niks aan het feit dat de Bugatti Veyron Super Sport DE Hypercar is van de afgelopen 10 jaar.

              Je laatste 3 regels zijn zeer goed verwoord daar ben ik het dan ook totaal mee eens, dat gevoel heb ik namelijk ook. Betere reclame bestaat niet, maar benutten doet Koenigsegg het niet.

              Login om te reageren
  7. moldauferrari zegt

    25 september 2014 om 06:31

    Het blijft een erg mooie auto de Koenigsegg.

    Login om te reageren
  8. arii zegt

    25 september 2014 om 06:59

    Juistem! Ga maar spelen met je p1/lafe/918, dit is veels toffer

    Login om te reageren
    • thierryvth zegt

      25 september 2014 om 08:26

      @arii: jij heb al die auto’s gereden en toen kwam je tot een afgewogen beslissing ? Indien je je conclusie heb overgenomen van een gerenomeerd auto journalist die dat wel heeft gedaan dan ben ik benieuwd wie dat was. Kan zijn dat je het natuurlijk alleen over het uiterlijk heb maar dat is een kwestie van smaak

      Login om te reageren
      • arii zegt

        25 september 2014 om 08:50

        @thierryvth: ja ik heb ze alle 4 in mijn garage staan (; beetje snel op je pik getrapt dat er ook mensen zijn die niks moeten van die elektrische rommel? Nee natuurlijk zal ik nooit de kans krijgen om met een supercar te rijden maar dan kan ik alsnog mijn voorkeur hebben? En nee, het zijn niet alleen de looks of de specs waar ik ‘warm’ van word

        Login om te reageren
      • steef2 zegt

        25 september 2014 om 09:18

        @thierryvth: niet zo moeilijk doen aub. Het is een hele prestatie dat ze een pk/gewicht verhouding van 1:1 hebben. (Is dat trouwens droog of incl vloeistoffen?) Maar uiteindelijk maken ze bijzondere auto’s die hard rechtdoor gaan, net zoals Henessey maar dan met een eigen ontwerp. En natuurlijk is het knap om de eerste koolstofvezel velgen in een productieauto te hebben. Maar ze hebben wel een factor 5 (of meer) minder ingenieurs aan een rekenen en werken, dus zal Koenigsegg het dus nooit op dat vlak kunnen winnen.
        Dus de term ‘megacar’ is puur marketing. Want een echte sport/hyperwagen moet tegenwoordig onder alle omstandigheden goed te gebruiken zijn. En dat is deze auto duidelijk niet. Ik kan je trouwens het filmpje van de LaFerrari/F150 van Chris Harris’ van harte aanbevelen. Die legt dit aspect uit en heeft de drie bovengenoemde auto’s getest. En laat ook duidelijk zien hoe je ook lol met super/hyperwagens op de openbare weg kan hebben.

        Login om te reageren
        • thierryvth zegt

          25 september 2014 om 13:15

          @steef2: denk jij dat McLaren en Ferrari geen carbon velgen kunnen maken? Er is een probleem met Carbon, 1 beschadiging en de stijfheid is niet meer gegarandeerd, de reden dat echte super auto fabrikanten dat niet gebruiken is omdat met die auto’s echt gereden worden en het niet praktisch is omdat je wel is een stoep randje raakt.

          Login om te reageren
          • steef2 zegt

            25 september 2014 om 14:35

            @thierryvth: natuurlijk kunnen andere automerken dat wel en ik snap ook echt niet waarom ze ze niet gebruiken. Want zoals is dit filmpje (http://youtu.be/PGGiuaQwcd8) wordt uitgelegd kun je nog veel gewicht besparen en komt dit de handling ook ten goede omdat je kleinere radiale kracht (wasmachine-effect) hebt. Het is idd algemeen bekend dat de impactfactor van Carbon niet hoog is, maar daar zijn ook alweer oplossingen voor aangezien de impact van een stoeprand erg klein is dus hoeft de impactfactor niet erg vergroot te worden.

            Login om te reageren
        • thierryvth zegt

          25 september 2014 om 13:21

          @steef2: heeft Harris de Laferrari gereden inmiddels ? Dat moet ik opzoeken, ben benieuwd

          Login om te reageren
          • Vincegail zegt

            25 september 2014 om 15:16

            @thierryvth: Zeker wel. Zit wel achter een pay-wall jammer genoeg. Ik ben ondertussen abonnee voor 2.99 euri per maand.
            https://www.youtube.com/watch?v=5e_kZUKGJZQ&list=UUfbPZ1cTgBH2djzLLCPTmXg

            Login om te reageren
  9. reggie-boy_rood zegt

    25 september 2014 om 07:29

    Wat een gaaf ding zeg!

    Login om te reageren
  10. g40freak zegt

    25 september 2014 om 09:46

    -edit: check-

    Login om te reageren
  11. ikkee zegt

    25 september 2014 om 12:19

    1360 kg is niet het droog gewicht, 1360 kg is inclusief vloeistoffen en volgens mij zelfs chauffeur

    Login om te reageren
  12. Vincegail zegt

    25 september 2014 om 14:49

    Beeldvergelijking tussen McLaren P1 en Agera R op de ‘Ring. Snelheidsverschil duidelijk zichtbaar, maar slechts op een klein stukje op de ‘Ring.

    http://gfycat.com/ThriftySelfishArachnid

    Login om te reageren
  13. jorden zegt

    25 september 2014 om 23:33

    Klein feitje: om records met personen auto’s te vestigen, moet er minimaal een oplage van 30 stuks zijn. Anders telt het niet. Dus het heeft ook weinig nut voor koenigseg om de Veyron van de troon te willen stoten. Van de venom GT zijn er 29 gebouwd. Raar verhaal is dat…

    Login om te reageren
    • Vincegail zegt

      25 september 2014 om 23:45

      @jorden: De eerste Agera was Koenigsegg #77. Ze zijn nu bezig met K’gg #108 te maken. Dat is dus Agera nummer 32.

      (Agera’s, Agera’s R en One:1’s zijn allemaal Agera’s officiëel)

      #108 Carbon met roze accenten:

      Login om te reageren
  14. wrxkoenigseggtr zegt

    1 november 2014 om 14:25

    Een v/d meest indrukwekkende wagens van dit moment

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North