
In vol ornaat op je beeldscherm.
In aanloop naar de onthulling van de nieuwe Corsa heeft Opel diverse media alvast de beelden voorgeschoteld. Moet je wel de informatie voor jezelf houden en niet per ongeluk op de publiceer-knop rammen. Bij het Franse L’Automobile Magazine waren ze wat dat betreft nog niet zo wakker. Het oorspronkelijke artikel is meteen offline gehaald, maar het internet is natuurlijk onvergefelijk: hier is de nieuwe Opel Corsa.
De nieuwe Corsa deelt zijn technische genen met de Peugeot 208 en gaat concurreren met deze auto, maar ook de nieuwe Renault Clio. Opel heeft sterk aan het uiterlijk gesleuteld, met de huidige designtaal van het merk in het achterhoofd. Invloeden van de Insignia, maar ook van de SUV’s van het merk, zijn goed zichtbaar.
Zo op het eerste gezicht kun je de Corsa omschrijven als een ‘prima hatchbakkie’. Een modern voorkomen en, minstens zo belangrijk, is het moderne interieur. Er is een groot infotainmentscherm aanwezig in combinatie met de nodige fysieke knoppen. Dat is goed nieuws voor de automobilist die liever knopjes dan aanraakschermen heeft. Zoals je van een moderne auto kan verwachten zijn er geen analoge klokken te bespeuren in de Corsa en komt de hatchback met een digitaal instrumentencluster.
Zoals op de foto’s is te zien komt de Corsa, net als de 208, er met vebrandingsmotoren en als volledige elektrische auto. Met dit lek zal de onthulling, inclusief alle officiële informatie, niet lang op zich wachten.
Lelijk? Nee maar dit is toch uiters saai. Deel je looks met een ander want zo val je op?
@goodfellar1: zoals we toch gewoon zijn van Opel? Nooit gewaagd, altijd (te) discreet.
@goodfellar1: Huh? Zet dit eens naast een Polo? Is toch echt 62552905726x spannender design…
@svenska_aeroplan_ab: Waarom is Norge eigenlijk weg?
@svenska_aeroplan_ab: 6 miljard x 0 is nog steeds 0.
@svenska_aeroplan_ab: Echt niet. Dat het een VW logo herft maakt het niet meteen een saai design…
Misschien niet een heel spannend ontwerp, maar wel lekker modern zoals de laatste generatie Astra.
Ik was nooit fan van de vorige generatie Corsa, die rare welving op de motorkap en de puitige bumper… het was een mooie body met duckface. Wat dat betreft is dit echt wel weer naar mijn smaak
De nieuwe designtaal van Opel kan ik wel waarderen. Het is niet spannend, maar wel modern. Meer hoef je van dit segment ook niet te verwachten.
@flutterby: Meer hoef je van Opel niet te verwachten want er zijn genoeg uitbundigere modellen in het segment. Máár ik hoop dat Opel weer lekker kan meedoen met de Corsa onder de PSA paraplu.
@flutterby: ziet er gewoon goed uit, niet te veel vouwen en lijntjes, best strak gehouden en het interieur ziet er ook goed uit. Als ze die agr-stoelen ook hier inzetten is dit een goed alternatief.
Inspiratie opgedaan bij de Audi A1?
Audi A1 is that you?
@janmetdelangeachternaam: Nee dit is een Opel
@sketcher: je meent het ..
De Corsa is niet meer dat kleine auto’tje van vroeger. Lijkt wel even groot als een Astra van 2 generaties terug!
@henk123456: daarom hebbem ze ook de Karl.
Hij ziet er gewoon heel netjes uit. Goed gedaan Opel, persoonlijk vind ik hem zelfs beter geslaagd dan de Peugeot.
@sketcher: Ik deel je mening. Als ze nu ook een station de markt op gooien, kan ie goed concureren met de Fabia station en Clio station. Per generatie groeit deze klasse ook rap.
@joejojo2012: volgens mij komt die er niet van de nieuwe Clio niet. Dus alleen de Fabia bied het aan. Er is ook geen polo of Ibiza station.
@benja01: De Clio gaat er inderdaad uit per 01-01-2020. Deze zal dus nog tijdelijk beschikbaar zijn naast de nieuwe Hatchback. De Fabia zal daarna de enige zijn als station inderdaad. Tenzij een ander merk het ook gaat aanbieden. Echter doen dat soort auto’s het eigenlijk alleen in NL-stationland goed..
Hij lijkt wel verdacht veel op de nieuwe peugeot 208. ?
Geinige Peugeot.
Als ik zou kunnen kiezen tussen de opel, Renault en de peugeot dan kies ik toch wel de peugeot.
Frisse verschijning. 208 met een Astrasaus. Vind de 208 wel toffer om te zien.
Getverrrr moeten ze nou allemaal die diamond gril van Mercedes naapen
Vreemd dat mensen dit nog steeds niet spannend vinden: diamand grill/LED/sportpakket/two-tone lak en velgen/sportstuur etc.
@bsxc2: diamant
@bsxc2: Mand!
@bsxc2: Deels met je eens, maar als je de ingrediënten niet in de juiste verhouding gebruikt, kan het resultaat toch tegenvallen.
Voorkant gaat, achterkant vind ik niet mooi.
Best een volwassen wagentje geworden als je het vergelijkt met het lieveheersbeestje opel corsa design uit de jaren 90!
Niet slecht! Opel goed bezig
Lijkt erg veel op de huidige 1 Serie! Positief bedoeld!
Deze Opel vindt ik mooier dan een Polo ook van binnen.
Snel even geshopped: https://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=501880359323
@blacklight: link is stuk
onvergeeflijk en niet onvergefelijk. Laat het kromme nederlands maar aan de Telegraaf over.
@edhageman: en nu.nl
Snelle shop 3 deurs: https://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=501880444115
Zal er weer een OPC komen? Of toch zo’n halfbakken GSI?
Nette Auto. Interieur weg mooi en strak!
Bijzonder dat er gewoon fysieke knoppen in zitten voor de climate control. Dat wijkt af van wat PSA doet in Peugeots en Citroëns, waar ze alles in het infotainmentsysteem combineren. Zo word de Opel, op dit vlak in ieder geval, nog beter dan de Peugeots en Citroëns.
@vpowert: Netjes puntjes op de e, maar zo vergeet je de t achter de d. Zo *wordt* de Opel…