
Terwijl iedereen en zijn moeder zich uitspreekt tegen de nieuwe regels, slingert de FIA de eerste coureur op de bon.
Zou Max Verstappen al aan het sparen zijn voor de babykamer van zijn aanstaande dochtertje? Met een loonstrookje als dat van de viervoudig wereldkampioen zal dat wel meevallen. Als je een nieuwe privéjet kunt kopen, moet een commode, kinderstoel en kinderkart ook nog wel kunnen. Dan moet Maxie wel afstappen van een van zijn gewoontes: er alles uit flappen wat in hem opkomt.
De FIA wenst vanaf dit jaar geen vieze woordjes meer te horen uit de monden van de hoofdrolspelers. Wie in het komende seizoen scheldt, anderen aanzet tot geweld of de FIA in diskrediet brengt, riskeert fikse straffen. Pas na twee jaar wordt het strafblad uitgewist. Bij een eerste vergrijp krijgt de coureur een boete van € 40.000.
Lees hier: de boetes die Verstappen kan krijgen voor grof taalgebruik
FIA deelt eerste grote boete uit voor schelden
De nieuwe regels gelden niet alleen voor F1-coureurs. In alle professionele raceklasses die onder het regime van de FIA worden verreden, moeten de coureurs op hun woorden letten. Daar komt rallyrijder Adrien Fourmaux als eerste achter.
Afgelopen weekend reed de Fransman mee in de Sweden Rally. Blijkbaar was de Hyundai-coureur niet tevreden met zijn prestaties. In een live-interview vatte hij het laatste deel van de rally samen met de drie woorden: ”We fucked up.” Foei! Hoe durft ‘ie?!

De straf voor de rallycoureur
De FIA laat meteen zien dat het ook écht de straffen uit het vernieuwde reglement gaat gebruiken. Ondanks dat de stewards erkennen dat Fourmaux niemand wilde beledigen met zijn woorden en deze op een normale manier gebruikte, krijgt de coureur straf. Fourmaux zit als WRC-coureur in de derde categorie.
Dat wil zeggen dat de standaard boete van € 10.000 wordt verdrievoudigd. Hij ontvangt dus een geldboete van € 30.000 waarvan 20k voorwaardelijk. De internationale raceorganisatie wil de eerste 10.000 ballen binnen 48 uur na de uitspraak graag op de lopende rekening zien verschijnen.

Volgens de regels hoeft Fourmaux zich voor dit vergrijp niet te verontschuldigen of zijn woorden terug te trekken. Dat moet na een politiek statement wel. Toch maakt de coureur excuses voor zijn taalgebruik op X. Hij schrijft: ”Ik wil me excuseren voor de woorden die ik gebruikte aan het einde van de laatste stage. Het is een intens weekend geweest. Erg vermoeiend en ontzettend fysiek en mentaal uitdagend voor ons allemaal.”
Trouwens, had Max Verstappen of een van zijn collega’s deze fout begaan, dan had de FIA een boete van € 40.000 uitgeschreven wegens schelden. Daar kunnen de F1-rijders ook een extra chique S-klasse van kopen.
Dafukzeg
Hoe zeg je ‘hijo de puta’ in het arabierisch ?
Iets met Kech
Ja, laten we de gekkigheid nog verder doortrekken en onzin vergrijpen criminaliseren en echte vergrijpen vergoeilijken. Daar zit de wereld op te wachten. En dan straks klagen als de harde wal het schip keert.
Controleren ze ook uitspraken in buitenlandse talen..? Ik bedoel, als Max zegt tegen NL-se reporters dat-ie “zich genaaid voelde” in de wedstrijd, moet-ie dan ook die boete betalen of geldt het alleen voor Engelstalige (dus wereldwijd begrepen) uitspraken ?
Haha zou wel mooi zijn, straks zegt Alonso dat hij een ‘k*t auto’ heeft. Allemaal lekker in het Nederlands schelden.
Engels is toch ook een buitenlandse taal? De FIA is een Franse organisatie. Dus als Max verboden woorden in het Vlaams of Papiaments spreekt zal hij daar vroeg of laat ook wel voor gestraft worden.
Wat een totale onzin.
De coureurs zouden gewoon de FIA moeten terugpakken door bijvoorbeeld bij interviews enkel nog vragen te beantwoorden met ‘ja’, ‘nee’ of ‘geen commentaar’. En dan eens kijken wie er het langst de poot stijf houdt.
Ja.
Inderdaad, en de boordradio’s versleutelen en dichtzetten zodat niemand meer mee kan luisteren.
Alleen maar luisteren naar Melroy en Nelson, in dat geval stop ik dan liever punaises in mijn trommelvliezen..
Of massaal over de boordradio, in interviews en bij persconferenties de hele boel bij elkaar schelden.
+1: en dat volhouden tot de regels weer teruggedraaid worden! Die preutsheid van die arabier kunnen ze steken waar geen zon schijnt!
Daar geeft de fia niks om, maar liberty media des te meer.
Zoals deze American footballer.
https://www.youtube.com/watch?v=rmABbHSOTqQ&ab_channel=ABCNews
Zal er een ‘zwarte’ lijst van (scheld) woorden bestaan ?
In de USA worden op TV bepaalde woorden weggebliept, iets dat ooit begonnen is vanwege de comedian George Carlin, die met zijn skit “7 Words You Can Never Say On TV” nogal wat commotie veroorzaakte in preuts Amerika, en zelfs na afloop gearresteerd werd… Zoek maar op Youtube, er zijn genoeg filmpjes van.
Hmpf… De EDIT-functie werkt weer eens niet.
Ter info, George Carlin’s arrestatie was in 1972, en het wegbliepen gebeurt nog steeds, dus zolang is dat daar al gaande.
Ik zeg geldstraffen zijn te laag. In Arabische landen zijn ze toch van de lijfstraffen? Handjes eraf hakken. Dan zullen ze het wel laten.
Tot zo ver de ironie. Echt die Ben ontslahem is totaal van het padje.
Die auto van Fourmaux reed als een bensulayem. En nu zijn ze gebensulayemd.
Aldus deze sneue organisatie geleid door een vrouwonvriendelijke droeftoeter (echt waar, check zn wiki maar onder controversies). Wat een kinderachtige bende dit. De coureurs beseffen niet hoeveel macht ze hebben. Zij kunnen de Fia morgen breken als ze dat willen, als ze zich maar verenigen.
Man man ik zou gigantisch veel boetes krijgen!
Dit is toch echt een regel van men kl*ten. Zoals hij het zelf zegt. Het was een lang weekend.
Voor Max en zijn 19 medecoureurs kan je dan nog wel schelden op de boordradio toch? Dat wordt altijd met vertraging uitgezonden en gecensureerd als er gescholden wordt. Daar kan je dan geen boete voor krijgen toch? Max had de boete gekregen omdat in een interview aangaf dat de auto “fucked” was. Niet voor alle shits en fucks over de radio. Maar laten we a.u.b. deze wanvertoning van de FIA voor wat het is…. Een missie Rookgordijn om de aandacht te ontrekken aan het feit wat voor een incapabel en incompetent stuk wanprestatie de huidige voorzitter van de FIA is. Max Mosley deed ook dingen in zijn vrije tijd die op zijn minst zeer discutabel waren maar met Bernie hadden ze het redelijk op orde voor de bühne en tijdens de races. FuckedeeeFuckFuck, zullen we maar zeggen. Of Liam krijgt voor komend seizoen een nieuwe race-engineer. Fred Yoo is zijn naam: F.Yoo voor Ben.
Wat een ongehoorde onzin!
Ik heb verder weinig medelijden met de Verstappens en dergelijke, voor hen is 10 of 30k niks.. maar er zijn heel veel coureurs waarvoor dit niet het geval is. Dan knalt dit er wel in en waarom?
Hij zij niet :” Fuck John”, als in hij schold niemand uit, hij zij :” we fucked up” . Dat is niet beledigend, dat is gewoon spreektaal, niet de netste vorm, maar duidelijk.
Dit is racen, geen kleuterschool.. of EO documentaire. Maar we hebben wel een of andere blijkbaar nogal conservatieve bemoeial uit 1 van die foute landen die tegenwoordig zoveel macht hebben binnen de sport als ‘president’.. dus.. krijg je dit soort onzin.
Het is tijd dat coureurs en andere professionals in deze sport dit afstraffen. Laten we het een ‘ stiptheidsactie’ noemen, waarbij er in FIA gerelateerde interviews standaard alleen nog maar 1 woord antwoorden worden gegeven, ‘ja’, ‘nee’ en eventueel ‘geen commentaar’.
Dit is maar 1 voorbeeld van hoe MBS en lui als hij dingen kapot maken, maar wel een heel zichtbaar voorbeeld.
Als je de emotie uit de sport haalt kun je evengoed de mens uit de sport halen.
Ik zou beginnen met smurf taal.
Denk dat iedereen compleet dubbel ligt. “We hebben het versmurfd de laatste stint”. “We smurfed it up!” Benieuwd of ik word weggesmurfd….
Perfecte timing voor Ben’s megalomanisch event te boycotten, iedereeen opgelucht om er niet te moeten paraderen.
Idee: laten we AI bestuurde auto’s introduceren, zal vast heel leuk worden … oh, nee die kunnen ook hallucineren en rare dingen zeggen.
Stop alsjeblieft met die woke onzin.
Waar is de tijd van de stoere F1 rijders die voor de race een sigaret rookten op de grid. Nu mag er niet eens meer gevloekt worden.
Stop inderdaad met die woke onzin en dan bedoel ik met bij alles wat je niet aanstaat woke te roepen. Dit is een baasje uit een islamitisch land die zijn normen en waarden probeert op te leggen aan iedereen maar dit is zo niet woke dat streeft naar inclusie van iedereen, dus ook de fuck zeggende medemens.
stel achterlijke..meteen vanaf de eerste dag gewoon niet meer rijden met het hele veld.
Volgens mijn wordt er bekeurd op basis van inkomen.
Dus waar F#CK voor de één 10K kost, kost dat de ander 100K.
Inderdaad voortaan alleen maar “Ja, Nee, of Ik weet het niet” antwoorden in interviews. Of incoherente dingen zeggen. Tsja,.. Zo’n achterlijke, omhooggevallen vaatdoekdrager die wel eventjes zal zeggen wat je nog wel of niet mag uitkramen.
En hij was zelf nog wel zo’n goede coureur… https://www.youtube.com/watch?v=PUAnq4LnkbY