
Lewis Hamilton lijkt in de huid van Michael Schumacher te willen kruipen met de Ferrari F44.
Het is niet ongebruikelijk dat Formule 1-coureurs zich bemoeien met de straatauto’s van het merk. Het bekendste voorbeeld is misschien wel Michael Schumacher, die regelmatig gespot werd bij testprogramma’s van een nieuw model. Onder andere de 430 Scuderia werd door en door getest en mede-ontwikkeld door Schumacher.
Nu Lewis Hamilton bij Ferrari zit kunnen we misschien wel dergelijke dingen verwachten. Of zelfs een stapje verder. De Brit heeft een idee om zijn eigen Ferrari straatauto te ontwikkelen. De Ferrari F44. Daarover bericht Motorsport.com
Ferrari F44: handgeschakelde supercar
En nee, dat is geen marketingpraatje voor een speciale editie van een bestaand model met wat badges hier en daar. Hamilton wil back to basics, met een F40-achtige supercar mét een handbak. Dat zou echt uniek zijn, want Ferrari is sinds de 458 gestopt met het aanbieden van handgeschakelde modellen.
Hamilton denkt goed aan zichzelf. De naam F44 is immers een verwijzing naar startnummer 44, De F verwijst weer naar de legendarische F40.
Het zou echt bijzonder zijn als Ferrari groen licht geeft voor dit project. De F40 was een lichtgewicht (1.100 kg) supercar met een listige twin-turbo 2.9-liter V8. Die rauwe rijervaring wil Hamilton naar het heden vertalen met zijn Ferrari F44. Precies dat mist Hamilton in de huidige generatie supercars en hij wil het terugbrengen met een eigen model.
De Italianen zijn niet vies van speciale edities en limited-run modellen. Denk aan een Monza SP1/SP2 en de Daytona SP3, dus wie weet? Hamilton heeft in ieder geval de naam en invloed om zo’n project op gang te trekken. Zeker als HAM mooie dingen laat zien bij Ferrari kan hij credit opbouwen om de komst van de Ferrari F44 af te dwingen. Moet het team wel meewerken.
Porsche verdient een boel geld door limited edities van hun 911 uit te brengen met handbak. Snap niet dat fabrikanten als Ferrari dat niet doen. Gooi er een gated manual in en mensen betalen je tonnen meer.
Ferrari heeft regelmatig autos met gelimiteerde productie aantallen?! SP1/2, SP3..?!
Daarnaast hebben ze nog die FXX modellen..
Ferrari heeft al een hoge marge op hun normale autos, op die specials nog veel meer..
Handbak.
Kan dat menneke niet ergens op de catwalk z’n rondjes maken?
Hij weet niet eens dat zijn armen IN de mouwen moeten. Dus… Neen. Niet catwalk geschikt.
Doet hij eens iets wat wel leuk is voor de auto minnende mede mens, is het ook niet goed! Genoeg te zeiken over Lewis, maar dit juich ik toch wel toe zo’n auto.
Trump de f47. Lewis de f44. Gaat lekker met bekende f-jes. Max een f-33? Soon. Haha
Hamilton is even vergeten dat ook hij maar gewoon een racende werknemer is.. Dit gaat nooit gebeuren.
Hoezo niet, zijn naam op een Ferrari is het ideale recept voor een of andere miljoenkostende cashcow special voor de speculantenmarkt.
Die mafiose foto, ik weet steeds niet wat ik ervan moet vinden. Was het de bedoeling dat hij eruit ziet als een crimineel? Of moest dit modieus zijn. Style? Kweenie
Zal dan wel electrisch worden .
Mr Hamilton moet denken aan het milieu