Heet nieuws uit Tsjechië!
Na de facelift van de gewone Skoda Octavia is het nu de beurt aan de hete RS die zowel in sedan- als station-variant op de markt wordt gebracht. Onder de kap vind je een 2.0 TDI met 184 pk of een 2.0 TSI met 230 pk. Volgens Skoda is die laatste de sterkste productie-Octavia die het merk tot dusver heeft gebouwd, al vermelden we erbij dat er in de tussentijd een paar special editiosn zijn gebouwd die exact dit vermogen hadden.
Qua uiterlijk springt de afwijkende verlichting vooral in het oog, evenals de agressievere grille. Verder is uiteraard het infotainmentsysteem op punt gezet. Niets is immers zo fijn als randzaken die afleiden bij het rijden. De bips kreeg een heftige diffuser en de “kleur” zwart overheerst in het interieur. We nemen het maar van Skoda aan, want foto’s zijn niet vrijgegeven.
Dan nog even over de prestaties! De TSI kachelt in 6,7 tellen naar 100 km/u, de topsnelheid ligt op 250 km/u en het verbruik bedraagt 6,5 liter per 100 km op de testcyclus. Een handgeschakelde zesbak is standaard, een zestraps DSG staat op de optielijst. De diesel doet 0-100 km/u in 7,9 seconden en bij 232 km/u is de juice op. Het verbruik ligt op 4,5 l/100 km. FWD’en kan bij de diesel handgeschakeld of met de DSG, AWD is alleen leverbaar met DSG.
Prijzen en dergelijke worden in een later stadium bekendgemaakt.
UPDATE: creatief als we zijn Dizono is, heeft de beste man even snel iets aan de koplampen gedaan. Beter? Wij vinden van wel! Via Autojunk.
Ik was deze facelift alweer vergeten zeg. De vorige Octavia vond ik erg saai, maar als RS juist weer precies goed. Deze gefacelifte Octavia vind ik van saai naar lelijk gegaan en de RS kan daar helaas niks aan veranderen. Jammer, want verder lijkt het me een hele leuke auto.
Belachelijk dat ze die diesel ook nog steeds de RS-badge laten dragen. 0-100 in 7,9 seconden…..
@Robbert01: zie het als een GTI en GTD
@r32turbo: Maar dan in station-vorm, dus nog langer, trager en zwaarder.
Nee, met het halve vermogen van een échte RS uit de VAG-stal loop je wat mij betreft behoorlijk voor lul met zo’n rs plakkertje achterop je auto.
@martinus: VRS*
@sr20det: Met de V.. voor “Vroem-Vroem” het geluid dat je er zelf bij moet maken wil je het een beetje spannend maken?
@r32turbo: een GTD heb je ook als station, waarom dan geen Octavia RS station
@Robbert01: Het is ook Skoda RS geen Audi RS…..
@Robbert01: Het is een Skoda, geen Audi.
En in 8 seconden naar de 100 is nou ook niet bepaald traag te noemen.
Daarnaast moet een diesel het meestal van de tussensprints hebben en niet de standaardsprint naar de 100…
@robbert01:
0-100 in 7.9 seconden is best snel. Dus waarom zou het geen rs mogen dragen?
De voorverlichting ziet er zo echt niet uit. Ik ga mijn ogen maar eens uitkrabben.
Wat een lelijke neus zeg. BAH!!
@volvo940polar: ik zit nog steeds te wachten dat iemand van Skoda gaat zeggen dat die koplampen een grapje zijn…
@freezzr: ja precies haha. Ik zie een aftermarket handel ontstaan in zwarte plakplaatjes tussen beide lampen
Als de koplampen nou gewoon 1 geheel waren, was t perfect
Ik vind hem eerlijk gezegd wel geslaagd. Eindelijk een auto zonder van die grote koplampen! Het geeft hem ook wel een eigen gezicht
Slechte photoshop zeg! Of….
Aan de ene kant vind ik het zo nog wel een mooie auto. Aan de andere kant moet ik nog steeds wennen aan zijn nieuwe neus en natuurlijk de koplampen. Wel is het lekker anders, maar ik weet niet of ik het mooi vind. Het interieur vind ik wel een stuk fraaier dan de pre-facelift.
wat een gedrocht is dit geworden zeg
Ik zou het witte stukje tussen de koplamp zwart spuiten/dippen zodat het weer 1 geheel lijkt. Verder zeker een leuke bak
250km/h in een Skoda, wie had dat gedacht! Als TDI overigens geweldig! Ik vind persoonlijk de vorige generatie van na de facelift het mooiste.
Wat hebben ze hem toch aangedaan….
Hier in Duitsland zie je die Octavia “RS” modellen relatief veel. Ze worden gereden door de meest agressieve verkeersdeelnemers die er zijn.
Sterkste Octavia neem ik aan? Want ik ken nog een Suberb met 260 (3.6) en 280pk (2.0).
@granlusso: Je hebt gelijk! Het had de sterkste serie-Octavia moeten zijn. Passen we aan!
Tsjechië is het anders net als hier behoorlijk koud… en zo’n skoda maakt me nu niet bepaald warm, tenzij de kachel op hoog staat natuurlijk.
Vind het wel geslaagd eigenlijk..
Die koplampen..
Alsof een Chinese autofabrikant een kopie van de E-klasse W212 heeft geprobeerd te maken
Ik vind Skoda een leuk merk maar deze facelift vind ik niet geslaagd
RS in Tsjechië, schraapdiesel hier..
Wat een verschrikkelijke voorkant. Geef mij maar een Leon ST Cupra
omg wat een lelijk koplampen zeg!!
Ja de vorige octavia was een tikje saai maar dat is wat mij betreft toch beter dan spuuglelijk
Facelift en onderscheidende neus, altijd prima – kan hierin allen niet goed ontdekken wat de toekomst qua design wordt van Skôda. Concept driehoekige voorlampen is nu alweer van tafel geveegd? Was juist zo fraai …
Hoewel de koplampen er na Dizono’s facelift al wat beter uitzien, blijf ik van mening dat ze zonder dat tussenspijltje gewoon veel beter zouden uitzien. Ik heb zelf (Met die van Dizono als basis) even met paint liggen klooien en het zou er dan ongeveer zo uit moeten zien: http://i.imgur.com/mQuyEOC.jpg
@Edge: ja, misschien een idee om anders de hele auto vanuit de grill te laten ontstaan. Wat een ontzettend armoedige en lelijke auto is dit zeg!
@MauritsH
Skoda is de Superb 2.0 TSI vergeten blijkbaar.
Die heeft namelijk 280 pk, toch een klap meer dan deze Octavia.
@carmasterr: excuses, het moest de sterkste Octavia zijn. Gaan we fixen!
Meh. Nog steeds dat jaren ’80 design.