Hij wordt begin volgende maand in Genève onthuld, maar dit zijn de eerste foto’s van de Hyundai i40. De Koreanen noemen het een Crosswagon.
De ruim bemeten Koreaan moet garant staan voor ruimte, luxe en comfort. Onder andere met opties als lane assist, negen airbags, achteruitrijcamera, verwarmde achterstoelen, led-dagrijlichten, verwarmbaar stuurwiel, automatische parkeerfunctie, etc.
De auto heeft een lengte van 4,77 meter en de ruime wielbasis van 2,8 meter komt o.a. de laadruimte ten goede: totaal 553 liter met de achterbank omhoog en 1.719 liter met de achterbank neergeklapt.
De auto zal leverbaar zijn met twee benzinemotoren en twee diesels. De 115 pk sterke 1,7 liter turbodiesel en de 135 pk sterke 1,6 liter GDI, komen in aanmerking voor 20 procent bijtelling. Er kan ook gekozen worden voor een diesel met 136 pk en een 177 pk sterke 2.0 liter GDI. De snelste i40 trekt in 9,7 seconden naar 100 km/u en heeft een top van 210 km/u.
Vanaf juni zal de i40 CW bij de Nederlandse dealers staan. Na de zomer volgt de i40 sedan, die de Sonata opvolgt.
Beetje totoya Avensis. Ziet er goed uit zeg!
@JamesBond007:
idd mooi werk, zit ook beetje lexus in
de voorkant kant nog aan gewerkt worden, doet nog teveel denken aan de “goedkope kleintjes”
Ziet er best wel goed uit eigenlijk, vooral zo schuin van achter met die lijn vanaf de achterlichten.
Leuk dat laatste raampje zo, sterke concurrent voor Mondeo, Laguna e.d.
Leuk, maar met welke auto’s concurreert de i40?
@bmwalpina: Citroen C5, Avensis, Peugeot 508, Renault Laguna etc etc…
Zo! Dat ziet er goed uit. Niemand kan de Koreanen nog uitlachen als het om design gaat. In het D-segment zal dit geen succes worden, maar dat licht natuurlijk puur aan het merk en het daarbij behorende imago.
@Citrofiel: Wat voor imago? Tegenover bv Mondeo/Laguna
@bobb: Hyundai, mensen denken dan al eerder aan goedkope auto’s. Goedkope materialen, achterhaalde techniek en vooral (daardoor) lage restwaarde, wat ongunstig is in de lease. En de lease is belangrijk in dit segment.
@Citrofiel: vergeet niet , slechtrijdende auto’s :)
@KaCh1ng: Hm, dat denk ik eigenlijk niet eens… Het is mij iig niet bekend als vooroordeel.
@Citrofiel: Jammergenoeg, want dit imago is onterecht. Als ik een nieuwe auto koop, wordt het waarschijnlijk een Kia of een Hyundai…
@Esprit_de_Flandre: Geen Citroën? Als ik het nou heel lief vraag? ;)
@Citrofiel: Mja, DS3 wil ik wel, maar met twee kids is dat moeilijk hé.
Berlingo vind ik te groot. Nemo is een optie.
C4 als die in station-versie komt.
C5 als ik een bedrijfswagen mag kiezen.
En als ik de lotto win, een C6, GS, DS, DS3, Saxo VTS, SM, CX, 2CV, Mehari, en een Lomax…
Zo goed? ;)
@Esprit_de_Flandre: Prima zo. ;)
Dit ziet er echt wel goed uit hoor…. Mooi gedaan!
Net een insignia….
Het ziet er goed uit, alleen ik zou toch een jappaner verkiezen tegenover een koreaan (of een passat :))
gewoon een hele nette auto als je het mij vraagt. met die dikke diesel gaat het ook nog wel vooruit ook.
Mengsel tussen opel insignia en ford mondeo?
Best aardig: nu nog eentje die wel de gemiddelde schilder met MB Sprinter eruit kan trekken!
Al als ik er langer naar kijk bmw 5 touring?
@tompeperkamp: Dan heb je echt té lang gekeken!
De daklijn een beetje
Norge! Waar blijft je commentaar ..
@winsnext: Hier op de autoblog zijn er tenminste normale reacties op een nieuwe auto.
OT
Mooie wagen en nu kijken of het kopers groepje (of lease) overgehaald kan worden om deze wagen te proberen,lijkt mij een goede aanbieding in de middenklasse.
@norge: Op AW niet dan? Hoe reageren ze daar? Ik kom daar nooit…
@Esprit_de_Flandre:Ik nu ook niet meer (IP ban),maar Bij AW is het hobby om alles wat uit Azie komt af te doen als lelijke hokken zonder wegligging .En de AW redactie werkt daar graag aan mee.
@norge: Ach sow! Sympathiek van die gasten. En objectief en zo…
Boeit mij dit wat?
@Olifant: Reageer dan niet? En als dit je niet boeit? Wat doe je dan precies op Autoblog?
@ardonjr: Ik sluit me aan bij de heer Ardonjr. ;)
Natuurlijk kun je zeggen Mazda 6 front en Avensis achterkant maar het klopt heel goed bij elkaar. Kia en Hyundai lopen mijlenver vooruit met hun design van SUV’s en dit kon ook wel eens een topper worden. Het hangt allemaal van de prijs af maar wat mij betreft is de tijd rijp voor Koreaans succes in het D segment.
Die kont doet mij toch echt denken aan een Subaru Impreza sti??
Interieur ziet er prima uit, maar dat exterieur is toch een beetje een vreemde versie van de Insignia Tourer. Ik moet er in ieder geval aan wennen.
@floryn: Doe mij dan maar die ‘vreemde versie’. Een Insignia-kont is niet om aan te zien. Sta regelmatig eens achter eentje in de file, en die kont is zo verschrikkelijk breed en lomp. En de nieuwe Astra is daarin geen haar beter…
Prachtwagen. De Insignia blijft dat trouwens ook. En ze zijn heus onderscheidend genoeg.
Mooie auto! Achterkant ietsjes minder maar de rest oogt modern, dynamisch en dik!
Ziet er goed uit deze kruising tussen ’n mondeo en avensis ;)
Interieur oogt zelfs veel netter dan die van de nieuwe a6…die vind ik maar rommelig in elkaar steken.
Mooi bakkie! Hyundai maakt tegenwoordig mooie autootjes hoor :D
hippe kar hoor, strak ontwerp met een eigen gezicht. het lijkt er op dat Hyundai met dit model nu ècht mee kan gaan doen met de gevestigde orde. dat belooft wat!
@tommy2 nou niet echt hoor 10 seconden zoiets denk ik
Sorry, maar ik kan hem niet mooi vinden. Die achterlichten zijn veel te uitgerekt!
Ziet er mooi uit. Fraaie daklijn, beetje fastback achtig. Ik vind dit zelfs hun mooiste auto tot nu toe. Ook een mooi interieur. Ik ben benieuwd hoe het zit. Indertijd had ik interesse in de Tucson, maar was een ergonomische ramp.
@midasracer: Idd de Tucson is ergonomisch slecht. Maar dat is nog een Hyundai van de oude generatie. Ik heb zelf een i30 en die is op dat gebied (op de rest eigenlijk ook) een pak beter, alle knoppen zitten op de juiste plaats, de zithouding is heel goed te noemen en de afwerking en gebruikte materialen zijn van veel hoger niveau. Dus zullen ze er met deze i40 ook wel op vooruit gegaan zijn zeker.
@CLK-GTR: de Tuscon vond ik van buiten een mooie auto, dat hebben ze i.m.o. weer verprutst met het nieuwe model. In tegenstelling tot de Sportage die enorm is opgeknapt. Mijn broer zit te wachten op een Sportage met glazen dak. Ik ben benieuwd hoe dat zit en rijdt.
Dacht even dat het om een Avensis ging, maar voor de rest ziet het er goed uit.
hyundai is echt wannabe opel
@KaCh1ng: Denk eerder dat Opel wannabe Hyundai is. Hyundai is gezond, groeiend, met een steeds verbeterend imago. Opel is nog steeds een ziek kindje, met een beetje een suf imago waar maar geen beterschap in komt…
@Esprit_de_Flandre: opel verkoopt beter dan hyundai lol..
@KaCh1ng: In Nederland ja lol…
Hyundai is wereldwijd een sterk merk. Opel kan alleen Europees opereren. Dat is geen probleem zolang ze binnen de GM-groep blijven. En Hyundai blijft terrein winnen, overal ter wereld…
Voor hyundai een bijzonder mooie auto! Hij heeft wat weg van de Mazda6. En die is op de 159 na de mooiste uit z`n klasse. Nu maar hopen dat het ook een beetje rijd. Want de i30 rijd voor geen klote!
Mijn hemel van zo’n interieur word je toch een heel vrolijk mens van! :D Ventilatieroosters zien er schitterend uit, een perfecte sculptuur. Over het ontwerp van de D-stijlen zal Infiniti niet op prijs stellen want dat zou het Infiniti kenmerk zijn, ze hebben er meermaals naar gehint in hun concept studies.
Ziet er best goed uit zo! Alleen vind ik het interieur niet zo geweldig, maar je kan niet alles hebben. Misschien valt dat in het echt ook nog wel mee. Ze zijn in ieder geval goed bezig daar in Korea.
gut, briljant ontwerp: een Insignia achterkant met een Avensis voorkant….
Ook een vorm van badge engineering?
Achterkant ziet er zeer goed uit! Leuk designgeintje met het achterste zijruitje. Voorkant moet ik nog wat aan wennen, maar dat heb ik met de hele huidige Hyundai reeks.
Ben zeer benieuwd of deze auto wel potten kan breken tussen de gevestigde orde. Feit dat er nu een stationwagon is geeft hem al meer kansen dan de Sonata.
Goed gedaan dit hoor! Het geheel klopt gewoon. Hyundai of niet, de looks mogen er zijn. Over de kwaliteit van materialen spreek ik me niet uit, want heb er nooit in eentje gezeten. Over de prestaties ben ik wat verontwaardigd, dit lijkt me toch vrij langzaam… Kon toch nog een seconde af. Maar wie koopt dit soort auto ook voor de prestaties, uiteraard.
Nee nee en nog eens nee!
Daar waar Japanse en Koreaanse merken de laatste een inhaalslag aan het maken waren met hun designs, kan ik alleen maar constateren dat er nu weer stilstand of zelfs achteruitgang is.
Deze i40 is net als 10 – 15 jaar geleden een combinatie van afgekeken stijlen die niet in proportie is.
De lijnen rond de A-stijl kloppen niet, die lijn waar het nummerbord zit aan de voorkant klopt niet en dat zwaar gekunstelde lijntje bij het laatste zijraampje heeft ook zo’n nare Aziatische bijsmaak.
Het is niet gek dat Kia nu de best verkopende auto in eigen land is als Hyundai terugvalt naar dit soort hokken.
Ook die Genesis verandert daar niets aan.
Dat de 140 ook nog sloom is maakt het alleen maar erger.
@PeugeotGTI: De Insignia wannabe. Koreanen business-as-usual: de wannabe.
Dat Nederlanders er warm voor worden, verbaast mij dan weer niks. Meelopen ipv vooruitlopen. Sorry, kopieeren is geen kunst en geen kunde.
@PeugeotGTI: Dus ik ben het heel erg met je eens.
Je heb geen smaak :D
i40 lijnvoering is niks mis mee. Lekker scherp gesneden. Precies genoeg lijnen om het onderwerp interessant te maken.
niet slecht..!
En slim om met de Station te beginnen.
Design exterieur ziet er redelijk goed uit voor een Aziatisch model (misschien de chromen strip op de achterklep nog een beetje aanpassen, ziet er een beetje goedkoop uit..), interieur ziet er helemaal top uit, heeft wel wat weg van Honda, en dat mag een compliment heten!