
De Kia EV4 is nu officieel onthuld, inclusief alle specificaties.
Dit is een update van een eerder gepubliceerd artikel.
Terwijl Volkswagen voor heel 2025 geen nieuwe EV-lanceringen op de planning heeft, geeft Kia juist vol gas. De EV3 is net op de markt gekomen en vandaag tijdens EV Day presenteert Kia de Concept EV2, de PV5 en de EV4.
Sedan en hatchback
In 2023 zagen we al de Concept EV4, maar nu gaat het om de productieversie. De concept car was een sedan-achtige, maar de productieversie komt er in twee varianten: een sedan én een hatchback.


De sedanversie is dus de Concept EV4, die vrijwel ongewijzigd in productie gaat. Kia lijkt hiermee weer een nieuwe niche uitgevonden te hebben. Het is een crossover met een fastback-profiel, maar de achterruit gaat niet mee omhoog. Het is dus een sedan die er niet uitziet als een sedan.
De EV4 hatchback is compleet anders vanaf het achterportier. Niet alleen de daklijn is anders, maar ook de achterlichten en de achterbumper. Daarmee lijkt haast een apart model. De neus van beide versies is wel gewoon hetzelfde. Op de plaatjes zie je twee verschillende voorbumpers, maar dat is omdat de ene een GT-Line is en de ander niet.


Formaat
Het uiterlijk hadden we al te zien gekregen in de aanloop naar Kia EV Day (dat is vandaag), maar nu weten ook de specificaties. De positionering is een beetje lastig, want de EV4 sedan is langer dan de EV6. De EV4 is 4,73 meter lang, waar de EV6 4,68 meter lang is. De hatchback is wel korter, met een lengte van 4,43 meter. Hiermee zit de EV4 een beetje tussen het C- en D-segment in.
De bagageruimte van de sedan is ook net zo groot als die van de EV6, met 490 liter. De hatchback heeft een kleinere kofferbak, met 435 liter. Uiteraard kun je wel de hoogte in met je bagage, maar de inhoud wordt altijd gerekend tot de hoedenplank.
Specificaties

De Kia EV4 is verkrijgbaar met twee accupakketten. De instapper heeft een 58,3 kWh accu. Met de sedan heb je dan 430 km range en met de hatchback 410. Dan is er de EV4 Long Range, die een 81,4 kWh accu heeft. Daarmee kom je tot 630 km ver, mits je de sedan kiest. De hatchback schopt het tot 590 km. Het vermogen is in alle gevallen hetzelfde: 204 pk.
In tegenstelling tot de EV6 heeft de EV4 géén 800V-technologie, maar moet je genoegen nemen met 400V. Het snelladen neemt dus iets meer tijd in beslag. Kia noemt geen maximaal laadvermogen, maar laden van 10 tot 80 procent duurt ongeveer een half uur.
Interieur




De buitenkant van de EV4 hadden we al eerder gezien, maar de binnenkant nog niet. Hier zien we weinig verrassingen. Het design en de lay-out zijn vergelijkbaar met de EV3 en EV9. Op het dashboard prijkt een 30 inch ‘breedbeeldscherm’, wat in werkelijkheid drie geïntegreerde schermen zijn.
Prijs
Wat je tot slot wil weten is natuurlijk de prijs. Helaas is die nog niet bekend. Uiteraard zal de EV4 goedkoper zijn dan de EV6, hoewel de sedan dus niet eens kleiner is. Reken op een vanafprijs tussen de 35 en 40 mille.
Ik vind die Kia EV’s er wel goed uit zien, maar ik heb het idee dat niemand ze wel okay vindt. Mensen vinden ze of mooi, of lelijk. Een C segment EV spreekt mij wel aan, deze hatchback ook. Jammer dat de station dood is, die hadden ze hier ook wel van mogen maken van mij.
Inmiddels ben ik wel weer uitgekeken op het herhalende design van KIA.
Ik mis oprecht de station. Nu is er een versie met volwaardige kofferbak maar met een veel te kleine ingang, en een versie met een halve kofferbak met volwaardige deur. Kennelijk is de rest van de wereld het er niet mee eens, maar een C-segment station is voor mij iig het ideale model.
@krisp, ook mee eens. Het valt me op hoeveel de ID.7 rondrijdt als station, deze zie ik veel vaker dan de sedan. Dus de vraag is er wel..
Helaas is Nederland daar redelijk alleen in..
@drtim: valt mee hoor. Duitsland houdt ook nog van de estate en Zweden ook. Veel verder dan dat gaat het helaas niet als je het hebt over nieuwverkoop.
Oef, ligt niet heel lekker op het netvlies…
Wat een geknutselde vormen de laatste tijd bij Kia. Kia zal hierdoor van shortlists geschrapt worden verwacht ik.
Zuster Hyundai is ook al zo belabberd bezig. Kona, Ioniq6 en Inster kunnen ook meedoen aan de lelijkste in zijn soort.
Hopelijk met 800V. Mijns inziens de enige reden om voor een E-GMP model te kiezen.
Geen 800v dus, gezien de lange laadtijden. Tegenvaller, dat was namelijk de reden dat ik wel interesse in deze auto had. Wachten tot Mercedes de CLA succesvol verkoopt en er meer merken het aandurven om in die klasse 800v aan te bieden. Want een CLA hoef ik niet :D
Die mag zo terug naar de tekentafel en ziet er niet uit.
Toch zou het me -als de prijs een beetje te pruimen is- niet verbazen als-ie goed gaat verkopen.
Liever een ev6 dan.
Ik vind dit dus helemaal niks, zoals bijna alle elektrische Kia’s. Technisch zullen ze wel goed zijn maar dit is geen auto maar een vervoersmiddel.
Kia bouwt prima spul… helaas is deze niet om aan te gluren, zeker die ‘sedan’ werkt niet als crossover-achtige m.i.
Ben wel benieuwd waarom alle laatste nieuwe modellen geen 800v hebben. Is dit omwille van de kosten (de laatste nieuwe zijn in lagere segmenten), is dit omwille van flexibiliteit voor markten waar er minder 800 v laders zijn (VS?), geen idee. Die 800v was immers toch wel wat hun paradepaardje.
Is hier effectief een designer aka ontwerper aan te pas gekomen of heeft men AI laten doen?
Ziet er niet uit, zelfs de Pontiac Aztek is dan een beauty als auto.
oei wat een moeilijke achterkant… die hatch klopt wel, maar die sedan… oef.
Die achterkant van die blauwe (is dat nu de sedan?) bahbah.. EV2 is ook al zo’n gedrocht. Lekker bezig KIA.
Prachtig licht interieur!