
Deze Good Ghost is een puik spookje op basis van een BMW R100 RS uit 1980.
Jazeker, na de epische Blechmann R18 van gisteren alweer een custom motorfiets op je beeldscherm van BMW origine. Dit keer is ‘ie niet gebaseerd op een nieuw (weliswaar retro) model, maar op een golden oldie: de BMW R100 RS, in dit geval een unit uit 1980. De Good Ghost is een geesteskind van Dirk Oehlerking van het lekker bekkende Kinston Customs. De tweewieler past in een serie die ook de Black Phantom en White Phantom omvat.

Dirk heeft getracht ditmaal de nadruk te leggen op een epische stroomlijn. Onder het plaatwerk huist een standaard BMW R100 met een tweecilinder boxermotor van 971 cc. De benzinetank is wel bespoke en die term is zeker ook toepasselijk op de rest van creatie. De Cyberpunk-vibe is evident. Hoogtepuntje is toch het bagagecompartiment, met aan de ene kant de nodige tools en aan de andere kant een bestekset. Helaas is er slechts rekening gehouden met één persoon om te eten. Maar ja, dat is oké, want BMW-rijders hebben natuurlijk geen vrienden laat staan een vriendin. Shots Fayaaaaaaad. Oh wacht, ik heb zelf ook een BMW…

Enfin, movin’ on…Als je de Good Ghost in het echt wil zien moet je even naar Dallas. De motorfiets is namelijk in opdracht gemaakt van het Haas Moto Museum in die stad. Dirk zelf hoopt echter nog dat hij de fiets ooit mag besturen tijdens het Goodwood Festival of Speed.
Ik heb toendertijd “het origineel” gereden. Fantastisch design.
Wat. Een. Gedrocht. Op. Wielen.
Geweldig! Wat een vet ding!!!
Wel een bestekstet maar niet eens dubbele Webers aan boord om onderweg te kunnen barbecuen.
Als je bij een noodstop eens flink in de remmen moet, krijg je er een gratis tracheotomie bovenop.… Maar toegegeven , mooi en sierlijk is hij wel.
Ik vind deze fiets meer een Steampunk-uitstraling hebben. Cyberpunk zie ik meer als jaren-‘80 dystopisch futurisme. Zo’n BMW K1 zou daar goed bij passen.
Die namen voordat RR bij BMW hoorde, was zeker een helderziende?
Een luchtgekoeld blok opsluiten in een aerodynamische schil. Prachtig voor in het museum inderdaad.
In de zaal ” Zo moet het dus niet”
Ja want er zijn nooit luchtgekoelde auto’s geweest met de motor afgedekt in het verleden?
@bpc
Deze BMW is luchtgekoeld, een oude 911 of een kever heeft een geforceerde koeling. Daarbij is de motor ingekapseld en wordt gekoeld door een ventilator die frisse lucht in het omhulsel blaast.
Zoals de Zundapp CS 50 geforceerde koeling heeft en een KS 50 normale luchtkoeling.
Die CS was volgens mij speciaal voor bergachtige gebieden waar het motortje hard moet werken en weinig koeling krijgt van de rijwind.
Misschien wordt de flow juist wel sterker over het blok heen geleidt dan in een open configuratie.
@nietcreatief: dit hoeft niet persé een probleem te zijn (kan wel natuurlijk) De RS die als basis diende, en ook de toervariant RT waren volledig ingekapseld qua blok maar waren voorzien van oliekoeler en koelsleuven in de stroomlijn. Bedenk me nu dat t bijna 40 jaar geleden is dat ik die motoren reed..?
Nou heb ik halverwege mijn reactie typen nog ff die BMW opgezocht in afbeeldingen, zo op de plaatjes kon ik geen oliekoeler vinden en frontaal aanzicht had alleen een heel lief plastic kapje dat de uitlaat en het carter optisch scheidt maar tussen de plastic randjes kijkt er toch een partij koelribben je aan!
https://images.app.goo.gl/m5CSYYaArQik2DMo8
Zo op dit plaatje kan ik geen lucht-oliekoeler vinden en al helemaal niet in de orde grootte die ik ken van mijn ouwe Suzuki.
Hij is geniaal! Al vraag ik mij af of hij ook lekker rijdt….
En waarom staat deze niet in dat artikel over de lelijkste motoren?
Wat weegt dat ding?
Om een idee te krijgen van de waarde.
Wat doet oud ijzer per kilo?