


Het afgelopen jaar was op het gebied van auto’s een enorm dieptepunt voor het merk uit Wolfsburg. Een lichtpuntje komt in de vorm van worsten.
De Duitse autofabrikant klust al vele tientallen jaren bij als chefkok op het gebied van worsten. Vorig jaar schreven we over het succes dat werd behaald in 2014 met 6,4 miljoen verkochte curryworsten. De productie werd in dat jaar met maar liefst tien procent verhoogd. Het afgelopen jaar was opnieuw een topjaar voor de worstenfabrikant. 2015 was namelijk goed voor 7,2 miljoen curryworsten, aldus het Duitse DPA. De totale autoverkoop kreeg bij Volkswagen vorig jaar een klap, maar gelukkig hebben we de worsten nog.
VW levert de worsten in een vlees, maar ook in een vegetarische variant. Daarnaast is er tevens een speciale Volkswagen ketchup. De worsten zijn in ten minste 11 verschillende landen verkrijgbaar. Hiermee gaat 2015 de boeken in als the wurst year ever voor het merk uit Wolfsburg.
Eenheidsworst.
@trustmeiamanengineer: dit artikel vraagt om grappen en woordspelingen, maar laten we nu niet alles van vorig jaar gaan herhalen.
( potjak via iPhone app [ reply ] [ report ]
20-01-2015 om 8:50
278
Hierbij dus officieel bevestigd. Volkswagen is een eenheidsworst… )
@escort77: Oh ja, want dat herinneren we ons nog….
@willempjuh: daarvoor hebben jullie mij. Het geheugen en tevens geweten van AB.
@willempjuh: ja. Goed geheugen voor onzinnige dingen.
@trustmeiamanengineer: sjoemelworst xD
Sjoemelworst?
@Bram95: Zit misschien paardenvlees in zonder dat de consument het weet?
@berlinetta: Of misschien zijn het wel de “worsten” van de ontslagen “sjoemelmedewerkers”
Dit zal me eigenlijk worst wezen…
@scottishcarspotter2000: Alles hat ein Ende nur die Wurst hat zwei.
Voor de geinteresseerden:
Bij volkswagen is onderdeel nummer 199398500A de curryworst en 199398500B de ketchup. Kun je dus via Heuts bestellen
@duckmefaddy: De ketchUp!
@duckmefaddy: Top, dan loop ik zo even naar het magazijn hier beneden.
@duckmefaddy: Helaas, dat onderdeelnummer wordt niet gevonden in het VW systeem. Er zou volgens de heren ‘nog iets voor moeten’: een lettercombinatie.
Het zal me worst wezen.
Doe mij er maar 4.
Das haben wir nicht gewurst
Die gaan als warme broodjes over de toonbank me dunkt.
@Dizono: Currywurst op een broodje is not done.
@henkhupelschoten: currywurst met een broodje js anders best lekker
@Dizono: Currywurst nür mit Pommes Frites…
Worst, vleesindustrie… Weet je hoe belastend de vleesindustrie is voor het milieu qua uitstoot?! Daar zijn die sjoemeldieseltjes nog heilig bij! Goed bezig Volkswagen AG!
Welke Hans Worst heeft dit nou weer bedacht? Zeker Hans Worst van de PR afdeling…
Volkswagen: the worst has yet to come.
Nou, echt een klapper hoor. 7,2miljoen worsten. Zeg dat ze 50 cent winst maken op een worstje. Dat is dat toch een een ongelofelijk lekkere 3.6 miljoen euro’s die ze daar even verdient hebben. Dat maakt vast de hele VAG problematiek ongedaan.
Die worsten zullen vast ook overpriced zijn
@broekhoest: De instapworst niet maar wil je er opties bij hebben zoals een broodje, ketchup of mosterd dan zul je flink in de buidel moeten tasten
Ziet er goed uit!!
Dacht even dat de worst van Winterkorn op dat bord lag.
@thomasthomas: want jij weet hoe die er uit ziet dan?
@thomasthomas: kipcorn
Eigenlijk is het wel verrekte slim. De personeelsleden moeten hoe dan ook wel betalen voor hun worst, dus dan kan Volkswagen twee dingen doen. Of je koopt ze ergens in, of je maakt ze zelf. In dat laatste geval haal je de groothandels uit het proces. Daardoor kunnen ze of de worsten goedkoper aanbieden (immers valt de marge voor de groothandel weg), of meer winst maken. En als je als Volkswagen zijnde toch het geld en de middelen hebt om zoiets te doen, waarom ook niet?
@Edge: Inderdaad, das händel.
Mensen die wel ketchup kopen maar geen Heinz zijn half gare carnavalszotten ..
Amen ..
@lincoln: ja want carnaval heeft alles met je keus voor een merk ketchup te maken.
Overigens ben ik het wel met je eens dat de Heinz ketchup lekkerder is dan de meeste andere ketchups die ik geproefd heb.
@lincoln:
Ja dat is zo, maarre ik moet -schaamrood op de kaken- toegeven dat de Lidl ketchup er gewoon tegen aan kan
Eenheidsworst net zoals de rest van het gamma
Ik verduidelijk even ;)
Skoda = de goedkopere variant van Seat
Seat = de goedkopere variant van Volkswagen
Volkswagen = de goedkopere variant van Audi
Bentley = een Audi a8/ vw phaeton die goed aangekleed is
Allemaal hetzelfde onderstel,motoren,chassis,bedieningsinstrumenten,… Is het daarvoor slecht ???
Nee dat zeg ik niet alleen betaal je voor je Audi alleen maar 50% teveel maar dan kan je natuurlijk wel pochen aan de Toog van je stamkroeg dat je net dat beetje meer verdiend dan je gesprekspartner die dan toch voor de Skoda gekozen heeft :)
Wie is er dan de dommerik natuurlijk…
Trouwens heb ik al gezegd dat ik onlangs de reclame van een nieuw vag model op de televisie zag ??? Ik dacht bij mezelf “amai de Audi ziet er knap uit; het bleek een Skoda superb te zijn”
Domme ik … Het leek in zijaanzicht net Audi .
Weet je wat ik denk over de merken van vag ???
Nee wacht ik val in herhaling…. :p
@harryb: ter correctie. Het goedkoopste merk is Seat en niet Skoda.
De chassis zijn niet hetzelfde. Ook de onderstellen (auto’s hebben niet echt een onderstel meer) daarmee wordt de afstemming van de vering en demping bedoeld) zijn gewoon verschillend tussen de merken. Bij een Audi krijg je bijvoorbeeld andere kunststoffen, meer keuze aan opties en kleuren, meer geluidsdempend materiaal. Als iemand daarvoor bereid is meer te betalen dan is dat prima. Grotere modellen hebben meer onderschied omdat de motororientatie en de motoren anders zijn. Het is toch niet helemaal zo simpel als jij stelt.
@mashell: Het is zelfs zo dat ze in Mlada Boleslav (hoofdkwartier van Skoda) niet zo tevreden zijn/waren omdat ze bij de ontwikkeling van de huidige Octavia en Superb door moederhuis VW tot de orde werden geroepen om ‘mindere’ plastics voor de interieurs te gebruiken … omdat het verschil met VW anders te klein zou worden!
@harryb: Bedankt voor uw bijdrage. U weet echt waar u het over heeft. Echt.
Dit is weer zo n artikel waarbij ik gewoon in keer door scroll naar de comments.
Zag deze idd in Wolfsburg liggen, liepen van die Duitsers met meerdere pakken tegelijk de deur uit, komisch!!
Waar kan je die worste eigenlijk krijgen?
@ko3n: op woensdag in de bedrijfskantine van VW en blijkbaar ook bij de VW dealer.
@ko3n: In sommige landen bij de VW-dealer; in Nederland echter niet.
@ko3n: Ik heb ze gekregen via PON met de ketchup! Smaken echt goed!
Vraag me af of de gassen die je lichaam na het eten van die worst wel gezond zijn voor het milieu…VAG, cijfers graag..
@norge: De ecologische voetafdruk van de vegaworstjes is zo klein dat het voelt alsof je op maatje 37 loopt. Behoorlijk gammel.
@norge: Ik vertrouw die Volkswagenworsten sowieso niet…
Zoals een oud gezegde luidt: “wie worst eet of een weduwe trouwt weet nooit wat er in is gedouwd”
@RubenPriest: Krijgen we dit nu elk jaar? Dat VW meer worsten verkoopt dan auto’s is al jaren zo en werd ook al eerder op Autoblog wereldkundig gemaakt.
Je ziet ze (zeker in Duitsland) op iedere hoek van de straat; tevens lijken tegenwoordig de curryworsten en braadworsten van VW extreem veel op elkaar. Doe mij maar een pizza, iets met emotie..
Iets van schoenmaker blijf bij je leest? Duitsers en worsten…
En waar blijft de premiumworst?
@ronin1130: ach ja, Alpina handelt ook in wijn. Misschien moet BMW zelf ook maar bier gaan verkopen…?
@e1000bmw523i: Hebben ze dat een tijdje niet gedaan?
@henkhupelschoten: kan het me niet herinneren.
@henkhupelschoten: Wat ik wel weet is dat ze een tijdje in potten en pannen gezeten hebben vlak na WO1.
@e1000bmw523i: is Alpina in origine geen bedrijf van schrijfmachines?
@ronin1130: klopt. Net zoals BMW in onderstellen voor treinen en vliegtuigmotoren handelde.