• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Daihatsu recyclet met Kopen Concept

Auteur: sir_smokalot, gepost 30 oktober 2013 om 12:03 – 30 Reacties

Afbeelding Daihatsu recyclet met Kopen Concept
Afbeelding Daihatsu recyclet met Kopen Concept
Afbeelding Daihatsu recyclet met Kopen Concept
Afbeelding Daihatsu recyclet met Kopen Concept
Afbeelding Daihatsu recyclet met Kopen Concept
Afbeelding Daihatsu recyclet met Kopen Concept
Afbeelding Daihatsu recyclet met Kopen Concept
Afbeelding Daihatsu recyclet met Kopen Concept

Pssst, Daihatsu Kopen?
OK, Daihatsu, jullie willen graag een nieuwe Copen maken, dat hadden we met het D-R Concept al wel door. Dus hup, aan de slag met jullie laatste concept, de Kopen.

Het is iets minder dan 10 jaar geleden dat Daihatsu de kleine, aparte, maar vooral dure Copen op de markt bracht. Enkele jaren geleden was het gedaan met de pret, en een eventuele nieuwe Copen zal je moeten importeren, want Toyota’s dochtermerk heeft het bijltje er in Europa helemaal bij neergegooid.

Desalniettemin blijft de Copen een lekker apart cultwagentje, dus een vervolg hierop zouden we in het kader van de diversiteit alleen maar toejuichen. De vraag is alleen of Daihatsu al aanstalten gaat maken, of het voorlopig bij conceptspul houdt.

In Tokyo presenteert het met de Kopen zijn laatste visie op een tweezits kei-cabrio. Het wagentje meet slechts 3.395 mm, en onder de kap ligt een drukgevulde 660 cc driepitter die is gekoppeld aan een CVT-bak. Het dakje is van het type hardtop. Als je met je ogen knijpt zie je aan de voorzijde bovendien GT86-invloeden.

Ook interessant!

  • Genesis X Concept is woestaantrekkelijk
  • Video - Audi RS6 GTO Concept in detail
  • Jeep Magneto Concept is nieuw en volledig elektrisch
  • Lezersvraag: welk concept van 2021 wil jij onder de kerstboom?
    Lezersvraag: welk concept van 2021 wil jij onder de kerstboom?

Nieuwste artikelen

  • Welk icoon zouden ze nog meer in een nieuw jasje moeten steken?
  • Luxe auto’s zijn levensgevaarlijk
  • Parkeren voor SUV's
    Kort parkeren. Leuker kunnen we het niet maken. Wel duurder
  • Ik wil deze helm om jullie te vernederen
FacebookTweetPinLinkedIn

Cabrio, concept, copen, Daihatsu, kei-car, tokyo-2013

Vorig bericht: « Gaat een robot in de toekomst jouw auto voltanken?
Volgend bericht: Good guy taxichauffeur geeft ‘verloren’ € 250.000 terug »

Lees Interacties

Reacties

  1. dondeboer zegt

    30 oktober 2013 om 12:09

    Dit kan ik, als liefhebber van het merk, alleen maar toejuichen. Leuk ding, doe mij er maar een :)

    Login om te reageren
    • toyotafortuner zegt

      30 oktober 2013 om 12:13

      @dondeboer: Vind ik ook! Zo’n Copen is echt een leuk wagentje om te zien. K vraag me alleen wel af of ik er ooit in zou passen in zo’n ‘Europese’ met mijn maatje meer lichaam. (185 met meer dan 100 kilo)…

      OT: ook deze Copen/Kopen ziet er weer leuk uit!

      Login om te reageren
      • dondeboer zegt

        30 oktober 2013 om 12:29

        @toyotafortuner: De lengte was bij het vorige model geen probleem, maar met 100kg issie waarschijnlijk wel een beetje krap ;)

        Login om te reageren
      • jaguarjunk zegt

        30 oktober 2013 om 12:53

        @toyotafortuner: naja, ik met mijn 1,95 en 85 kilo is al helemaal 1 grote grap denk ik..

        Login om te reageren
    • baap zegt

      30 oktober 2013 om 12:22

      @dondeboer: Ik vind dit persoonkijk een I-love-dick auto, maar smaken verschillen natuurlijk! (;

      Login om te reageren
    • baap zegt

      30 oktober 2013 om 12:22

      @dondeboer: Ik vind dit persoonlijk een I-love-dick auto, maar smaken verschillen natuurlijk! (;

      Login om te reageren
      • dondeboer zegt

        30 oktober 2013 om 12:35

        @baap: Omdat het een cabrio is, door de vormgeving of door het formaat? In alle drie de gevallen: I couldn’t care less ;)

        Login om te reageren
    • mashell zegt

      30 oktober 2013 om 12:38

      @dondeboer: “een liefhebber van het merk”. Ik denk dat dit de eerste keer is dat iemand dat over Daihatsjoe zegt.

      Login om te reageren
      • dondeboer zegt

        30 oktober 2013 om 14:11

        @mashell: Ik kan je gerust stellen: er zijn best een hoop liefhebbers voor het merk, maar die zijn dan meestal vooral fan van het turbo-spul uit de jaren ’80 en begin jaren ’90. Ikzelf rij ook een bijna puntgaaf exemplaar van de onvolprezen Charade GTti, met 101 turbo-pk’s op 835 kg voor die tijd een bizar snel ding (standaard al sneller van 80 naar 120 dan een E30 M3 uit dezelfde periode) en met een beetje tuning helemaal niet meer te houden.

        Login om te reageren
  2. sec-driver zegt

    30 oktober 2013 om 12:11

    ziet er op het eerste gezicht totaal niet verkeerd uit. wat levert het drukgevulde 660cc motortje?

    Login om te reageren
    • toyotafortuner zegt

      30 oktober 2013 om 12:14

      @sec-driver: k denk max 64pk (al dan niet met turbo) door de regelgeving in Japan omtrent de Kei-klasse wagens

      Login om te reageren
      • sec-driver zegt

        30 oktober 2013 om 12:21

        @toyotafortuner: mmmm, dat zal het plezier niet echt vergroten. 100+ pk zou het zeker een leuk wagentje zijn nu ziet het er dus alleen maar leuk uit

        Login om te reageren
        • dondeboer zegt

          30 oktober 2013 om 12:30

          @sec-driver: inderdaad maar 63/64 PK (zie: http://en.wikipedia.org/wiki/Kei_car). Maar ze zijn zonder gekke fratsen naar een pk’tje of 85 te krijgen en dan sturen ze verrassend leuk, mede door het lage gewicht.

          Login om te reageren
  3. E34M5Touring zegt

    30 oktober 2013 om 12:17

    Ik heb samen met de sales director van Mazda in zo’n ding gezeten op de RAI destijds (eerste serie Copen). Beide ruim 2m en 100+ kg. Dat gaat dus echt niet. Toen we probeerden de kap te sluiten was het feest compleet. Opgevouwen in die Copen. Maar wat een lachen. Die meiden van Daihatsu kwamen niet meer bij.

    Login om te reageren
    • motoragent zegt

      30 oktober 2013 om 12:36

      @E34M5Touring: Beetje zo’n idee: http://media.autoweek.nl/m/m1ayst7bo0rr_800.jpg

      Login om te reageren
      • E34M5Touring zegt

        30 oktober 2013 om 13:04

        @motoragent: Hahaha, ja zoiets. Maar dan dubbel en met iets meer massa zo te zien ;) Zaten echt tegen elkaar aan. Schouder aan schouder. Vind het een fun ding maar niet echt iets voor mijn formaat. Spanbanden eraan, kan ik em als rugzak misschien :)

        Login om te reageren
  4. jweelden zegt

    30 oktober 2013 om 12:20

    Copen.

    Login om te reageren
  5. Esprit_de_Flandre zegt

    30 oktober 2013 om 12:33

    Rebadgen als Toyota voor de EU. Als het niet te duur is, een leuk alternatief voor Mini cabrio en 500C…

    Login om te reageren
  6. dotternetta zegt

    30 oktober 2013 om 12:35

    Jammer dat jullie de foto uit verhouding hebben getrokken.

    Login om te reageren
  7. toyotafortuner zegt

    30 oktober 2013 om 12:47

    @dondeboer: bovendien zoals er in het wiki-artikel staat weegt zo’n Keikarretje slechts iets van 700-800 kilotjes. Dan is 64pk wel voldoende voor plezier me dunkt.

    @Esprit_de_Flandre: is ook een idee. Kijk naar Indonesie: daar hebben ze de Terios omgekat naar Toyota Rush. Enige verschil: de Rush is 5-zits en een Terios is daar 7-zits. Alleen zijn Toyota en Daihatsu veel popluairder dan in NL.

    Login om te reageren
  8. Simpson zegt

    30 oktober 2013 om 12:53

    Ziet er erg leuk uit. Maar zal met mijn 1m88 en 100++ kilootjes ook wel een no-fit zijn.
    Of er moet al een maatje XXXL komen :)

    Login om te reageren
  9. rovalo zegt

    30 oktober 2013 om 14:00

    Ik ga er in ieder geval geen kopen.

    Login om te reageren
  10. Rob zegt

    30 oktober 2013 om 16:03

    Mwah, te serieus dingetje. Ze hebben te veel hun best gedaan om het op een ” echte ” sportwagen te laten lijken. Niet erg geslaagd. Doet Honda toch beter met hun S660 concept.

    En daarbij; de charme van een Copen is juist de het geinige uiterlijk. Die straalt één en al vrolijkheid uit.

    Login om te reageren
    • tupperware zegt

      30 oktober 2013 om 18:19

      @Rob:
      Hoewel ik deze Kopen een geinig karretje vind, zou ik ook zeker voor de S660 gaan.
      Alleen al omdat de motor in de Honda op de enig juiste plek zit.

      Login om te reageren
  11. dvt093 zegt

    30 oktober 2013 om 17:49

    Kijken, Kijken, niet Kopen

    Login om te reageren
  12. midasracer zegt

    30 oktober 2013 om 19:30

    Geweldig concept die kei auto’s. Eerst Honda, nu Daihatsu, mooi spul. Ik was geen fan van de oude Copen, maar de Beat was voor mij een droomautootje. Een Japanse vriend had zowel een Beat als een Midas, de bofferd:
    [img]http://farm4.staticflickr.com/3082/2719968727_bb382b8316_o.jpg[/img]

    Login om te reageren
    • tupperware zegt

      30 oktober 2013 om 20:12

      @midasracer:
      Leuke combo.
      Mooie Midas ook, jij als Midas freak zit natuurlijk wel in de doelgroep van dit soort Kei-cars.
      Jammer dat deze zelden hier naar toe gehaald worden. Met de Copen en de Cappuccino heb je het wel gehad.

      Login om te reageren
      • midasracer zegt

        30 oktober 2013 om 20:43

        @tupperware: Ik hoop ook dat de nieuwe Beat komt. Nog mooier zou zijn als ze rekening met Europese mensen houden in het ontwerp. Moet niet zo moeilijk zijn, gewoon een lagere stoel met wat langere rails en de pedalen wat slimmer positioneren.
        Het zijn handige auto’s voor in de stad of om gewoon een stukje te scheuren zonder dat het je rijbewijs kost. Maar goed, iedereen die wel eens kart kent het verschil als je daarna weer in je gewone auto stapt.

        Login om te reageren
        • jrk68 zegt

          30 oktober 2013 om 21:32

          @midasracer: @tupperware
          Same here, die S660 zou ik zo aan mijn collectie speeltjes toevoegen. Ik zie dat eigenlijk ook als een spiritueel opvolger van de Smart roadster. Het ziet er niet naar uit dat Mercedes ooit met een eigen opvolger komt, dan is die Honda een meer dan waardig alternatief.

          Login om te reageren
  13. baasbas zegt

    1 november 2013 om 22:05

    Ziet er beter uit dan die zetpil die hij moet vervangen… Maar nog steeds, er zit nog steeds iets “guitigs” in het ontwerp. Hij mag er wat mij betreft wel wat serieuzer uitzien. Ik zou zonder twijfel die Honda S660 kiezen

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North