• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Citroën DS5 gespot: vreemd maar is ‘ie ook lekker?

Auteur: Alwood, gepost 17 juli 2011 om 19:00 – 53 Reacties

Blablabla Citroen


Helemaal in het eggie, live gefotografeerd tussen het overig dagelijks auto-gepeupel. Binnen afzienbare tijd algemeen goed maar nu nog een zeldzame verschijning. De Citroën DS5, wat een ongeloofelijk *.. auto.

Dat auto’s er in het echt, tussen andere auto’s, altijd heel anders uitzien dan op persfoto’s is een feit. Live is natuurlijk nog beter maar op spots worden verhoudingen ook altijd wel duidelijk. Citroën kan de DS5 vanuit hele hippe hoeken fotograferen. De auto ziet er snel, dynamisch, -verzin een Frans superlatief- uit.

Naast een Mazda MX-5 is de Citroën DS5 vooral groot. Nu is alles naast een Mazda MX-5 groot, daar kunnen we niet zo veel mee. Heel hoog lijkt de Citroën echter niet. Waar je op studio-foto’s nog een soort opgesjiekte Picasso in zou kunnen beelden lijkt hier de hoogte/breedte verhouding dik in orde.

Op de achterklep een kek tweede ruitje. Dubbele uitlaten. Een ruim achterportier met (in tegenstelling tot de DS4) een ruit die zo van buitenaf gezien open lijkt te kunnen.

Hoewel niet vierkant (en dat vind ik erg belangrijk) toch een welkome aanvulling op het straat beeld wat mij betreft. De ruiten zijn zoals zo vaak bij moderne auto’s erg klein naar mijn smaak maar het is absoluut geen ’13-dozijns’ Volkswagen/Seat/Audi/ Opel/Toyota/Kia/Hyundai/. Citroën heeft haar draai opnieuw gevonden. Na de C6 en Citroën DS3 een auto die zich vaker mag laten zien. De huidige C5 is eigenlijk ook al geen straf. Bekijk de foto’s op autojunk.nl.

Met dank aan philwilmer voor de spot!

Ook interessant!

  • Video - Citroën C5 doet Adriaan van Bassie na
  • Gespot - Gele Ferrari F12berlinetta is waanzinnig lekker
  • Video: Nederlandse Citroën C1 is pure driewieler
  • Nieuwe Citroën C5
    Nieuwe Citroën C5 wordt weer briljant Frans

Nieuwste artikelen

  • Max Verstappen gaat echt voor Mercedes
  • Dit zijn de hoogtes van de boetes in 2026 (snelheid, telefoon, parkeren)
  • Video: Met een motor van de trap rijden
  • Hierom worden auto’s in 2026 nog duurder
FacebookTweetPinLinkedIn

Citroen, ds5, Gespot

Vorig bericht: « Hoe hard ga jij de spoorwegovergang over? [crashvid]
Volgend bericht: Video: puzzelen met het parapluutje van de Veyron GS »

Lees Interacties

Reacties

  1. mrbones zegt

    17 juli 2011 om 19:04

    Lekker!

    Login om te reageren
  2. cisn zegt

    17 juli 2011 om 19:06

    prachtig! maakt kans om volgende wagen te worden!!

    Login om te reageren
  3. Flamingo zegt

    17 juli 2011 om 19:07

    Jahoor ziet er best goed uit! maar als de ramen achter niet open kunnen dan heb je er echt niks aan.

    Login om te reageren
    • ThomasBol zegt

      19 juli 2011 om 12:25

      @Flamingo: Bij de DS5 kunnen ze, volgens mij, wel open, bij de DS4 niet door de oplopende lijn bij de deur.

      Login om te reageren
  4. Flamingo zegt

    17 juli 2011 om 19:12

    wat is dit trouwens vor auto van citroen? moet dit gaan concurren met de a3 1serie enz

    Login om te reageren
    • Larick zegt

      17 juli 2011 om 19:17

      @Flamingo: Dit is meer formaatje A4/3-serie. DS3 is al een A3/1serie tegenhanger.

      Login om te reageren
      • Flamingo zegt

        17 juli 2011 om 19:20

        @Larick: Ds4 bedoel je dan zeker?

        Login om te reageren
        • Larick zegt

          17 juli 2011 om 22:51

          @Flamingo: Misschien door het ontbreken van een A2 bij Audi, of slechts als 3d leveren van de DS3 is de vergelijking wat krom. Maar ik denk dat je de DS3 best tegen een A3 (3d) kan zetten.

          Login om te reageren
          • Alfaxa zegt

            18 juli 2011 om 12:59

            @Larick: DS3 is met name concurrent van de MINI Cooper.

            Login om te reageren
  5. gerard1710 zegt

    17 juli 2011 om 19:15

    De achterkant is wel mooi, maar de neus is imo echt te hoog… en de motorkap met die chromen strips ziet er een beetje raar uit.

    Login om te reageren
  6. alcantara zegt

    17 juli 2011 om 19:22

    Allemaal leuk en aardig dat hippe gedoe, maar de hamvraag blijft natuurlijk: Hoe zit het met de driftprestaties?

    Login om te reageren
    • C220AMG zegt

      17 juli 2011 om 19:36

      @alcantara: Dat vroeg je je ook af met de picasso? :P

      Login om te reageren
    • chrispothast zegt

      17 juli 2011 om 20:28

      @alcantara: Zal tegenvallen met FWD

      Login om te reageren
  7. xilver zegt

    17 juli 2011 om 19:30

    de DS-lijn van Citroën, komt dat overeen met de RS’en, M’en en AMG’s van de Duitse tegenhangers?
    Verder leuk karretje, de velgen zien er echt wel dik uit.

    Login om te reageren
    • cisn zegt

      17 juli 2011 om 19:37

      @xilver: nee, is volgens mij gewoon een meer luxueuze uitvoering op het chassis van hun respectievelijke ‘C’ modellen. DS gaat voor luxe en premium gevoel, niet voor monsterlijke acceleraties en bandengeschreeuw. :p
      anyway, Dit wordt een topper, iemand een idee van prijs??

      Login om te reageren
    • Citrofiel zegt

      17 juli 2011 om 22:38

      @xilver: Vreemde opmerking. AMG/M/RS zijn altijd op basis van bestaande modellen. Heb jij al een gewone versie van dit model zien rijden? cisn zegt het juist.

      Login om te reageren
      • xilver zegt

        17 juli 2011 om 23:42

        @Citrofiel: Tbh ben ik niet helemaal op de hoogte van het nieuwe gamma van Citroën. Altijd al gedacht die DS3 het sportievere broertje was van de C3. Dat ‘DS’-gamma ziet er alleszins lang niet slecht uit.

        Login om te reageren
        • Citrofiel zegt

          18 juli 2011 om 00:20

          @xilver: De DS3 valt een soort van in dezelfde klasse als de C3 ja. Een B-segmenter. Maar het is toch geen sportieve C3? Een uitgebouwd bolletje? :lol:

          Nee, de DS-lijn staat eigenlijk op zichzelf. En toevallig krijgt die een wat sportievere afstelling/marketing mee dan de standaard modellen, want dat verkoopt blijkbaar.

          Login om te reageren
  8. Laue zegt

    17 juli 2011 om 19:33

    Strak langs de stoep geparkeerd trouwens, vraag me af wanneer er sidewalk-park-assistance komt om je velgen te sparen. en dat hij groot is? ja op basis van een c5 moet hij toch best groot zijn?

    Login om te reageren
    • Citrofiel zegt

      17 juli 2011 om 22:37

      @Laue: Onderstel is C4 (Picasso). Geen hydraumeuk dus. :(

      Login om te reageren
  9. DePannekoek zegt

    17 juli 2011 om 19:34

    Ik moet zeggen dat het er goed uitziet..

    Login om te reageren
  10. norge zegt

    17 juli 2011 om 19:35

    Ziet er lekker uit.

    Login om te reageren
  11. motherlover zegt

    17 juli 2011 om 19:38

    Ziet er weer goed uit…Citroen is goed bezig!

    Login om te reageren
  12. crash zegt

    17 juli 2011 om 20:08

    Ik vind um zowaar nog mooier dan op de persfoto’s! Goed bezig citroën! Zou er nog een DS5-R komen als tegenhanger van de Duitse snelle jongens?

    Login om te reageren
  13. chrispothast zegt

    17 juli 2011 om 20:27

    Niet verkeerd, hele verbetering. Al zou ik hem niet kopen
    @Alwood de C5 is echt crap

    Login om te reageren
  14. vincenzo zegt

    17 juli 2011 om 20:30

    Over design en goed naar Alfa gekeken voor de achterkant.

    Login om te reageren
    • WinkeB zegt

      17 juli 2011 om 20:47

      @vincenzo: over welke Alfa heb je het dan?

      OT: Echt een leuk ding, ik hoop echt dat we ze veel gaan zien.

      Login om te reageren
    • C220AMG zegt

      17 juli 2011 om 20:47

      @vincenzo: Vind niet dat je het ergens mee kan vergelijken, DS-lijn van Citroen staat naar mijn mening op een hoog niveau en zijn onderscheidend in uitstraling zeker als je het vergelijkt met de concurrentie. De term overdesign vind ik niet terecht, juist hierin onderscheiden ze zich van de rest en ze houden er een mooie design filosofie op na waarbij de gehele lijn herkenbaar is als zijnde DS maar steeds met een ander voorkomen.

      Login om te reageren
  15. mercedesfan zegt

    17 juli 2011 om 20:31

    Mooie wagen, wel zijn er hier en daar vreemde hoekjes, maar voor de rest een zeer mooie auto. De laatste tijd brengen de Franse mooie wagens op de markt.

    Ook de foto is van kwaliteit. Op het eerste zicht dacht ik dat het hier om een professionele reclame foto ging.

    Login om te reageren
  16. Donstil zegt

    17 juli 2011 om 20:46

    De raam lijn maakt in het achterportier wel een raar knikje. Als of ze net niet helemaal uit kwamen.

    Verder ziet het er op foto allemaal keurig uit. Het is een citroen dus echt warm zal niemand er van worden maar het is verder wel prima.

    Login om te reageren
    • Donstil zegt

      17 juli 2011 om 20:47

      @Donstil: Correctie : “Hedendaagse citroen”

      Login om te reageren
  17. wesleybaaten zegt

    17 juli 2011 om 21:17

    Ik vind het echt een schitterend model. Wel jammer dat hij zo’n klein zielig achterruitenwissertje heeft. Dat vind ik dan weer niet uitzien.

    Login om te reageren
  18. Bobbie zegt

    17 juli 2011 om 21:28

    Vond de ds3 al super goed gelukt evenals deze.
    Mooie auto goed gelukt!

    Login om te reageren
    • Freewarefreak zegt

      17 juli 2011 om 22:28

      @Bobbie: Daar sluit ik mij bij aan. Mooie auto. Het interieur is helemaal schitterend.

      Login om te reageren
  19. LaLancia zegt

    17 juli 2011 om 22:06

    Vind dit echt een gave bak. Anders dan anders, en in tegenstelling tot de DS3 niet ‘overstyled’. Zag ‘m van de week in Belgie op de snelweg rijden (zilvergrijs, dat was dan weer jammer) en het is echt een opvallend ding!

    Login om te reageren
  20. Tommy2 zegt

    17 juli 2011 om 22:10

    Nog steeds overstyled zoals een paar weken terug. Chromen hockysticks op de zijkant, uitlaten die minimaal V12-waardig zijn en vreemd lijnenspel. Maar tock leuk dat Citroën wat variatie in het verkeer probeerd e krijgen met dit model. Er zijn vast en zeker kopers voor te vinden.

    Login om te reageren
  21. mashell zegt

    17 juli 2011 om 22:21

    Waarom zou je weer een A4 of 3 serie leasen als je ook dit kan krijgen? Zoveel origineler.

    Login om te reageren
  22. dennisr zegt

    17 juli 2011 om 22:30

    ziet er goed uit, kan citroen steeds meer waarderen kwa ontwerp.

    Login om te reageren
  23. MAB zegt

    17 juli 2011 om 22:50

    het begint gewoon bijna eng te worden.

    Login om te reageren
  24. bozewolf zegt

    17 juli 2011 om 22:56

    Ook niet bepaald een straf om daar binnenin je kilometers te moeten maken…

    Login om te reageren
  25. rufctr01 zegt

    17 juli 2011 om 22:56

    @mashell: helemaal gelijk in. Zo’n Audi is zo ontzettend saai!
    @Donstil: blijkbaar worden er wel mensen warm van want anders zou Citroen geen auto verkopen.
    OT: ik denk dat het met de kwaliteit wel goed zit. Een hele mooie auto met een orgineel ontwerp. Kunnen sommige duitse auto fabrikanten eens over gaan nadenken. Citroen laat al hun modellen tenminste niet op een grotere broer lijken.

    Login om te reageren
  26. LaLancia zegt

    17 juli 2011 om 23:07

    Zijn er eigenlijk al (richt)prijzen bekend?

    Login om te reageren
  27. Jansen zegt

    17 juli 2011 om 23:14

    Wat is dat nou! Continental banden onder een Citroën! Het moet niet mogen.

    Login om te reageren
    • Citrofiel zegt

      18 juli 2011 om 00:21

      @Jansen: Scherp! Met je eens.

      Login om te reageren
    • taxman zegt

      18 juli 2011 om 10:19

      @Jansen: Bibberband maakt niet uit als je VW publiek wil trekken.

      Login om te reageren
  28. speedie zegt

    17 juli 2011 om 23:48

    Heeft meer weg van een SUV maar dan met laag dak. Het zicht naar achter is daardoor wel heel beperkt. Deze mix van Suv en sedan/break is afwachten of het wel een langdurig succes gaat worden.

    Login om te reageren
  29. mightymike zegt

    18 juli 2011 om 01:05

    Opzig een grappige bak alleen die lijn van de koplamp naar de zijspiegel die oogt chroom te zijn vind ik niet echt aantrekkelijk en blijft een franse auto uiteindelijk

    Login om te reageren
  30. clubbtraxx zegt

    18 juli 2011 om 01:07

    Als die achterlijke chroomstrip niet over de halve auto liep had ik ‘m best mooi gevonden.

    Echt heel jammer want dat vind ik absoluut niet mooi.
    Het verpest de hele auto voor mij.

    Login om te reageren
  31. Homer55 zegt

    18 juli 2011 om 02:23

    Die het wel heel dicht tegen de stoep geparkeerd.

    Login om te reageren
  32. Stopwearingpants zegt

    18 juli 2011 om 03:14

    Echt wel een heel mooi ding

    Login om te reageren
  33. bram95 zegt

    18 juli 2011 om 10:25

    Ik vind m wel mooi, laat maar snel komen. Wordt het hier op de weg ook nog wat spannender :P.

    Login om te reageren
  34. Cantago zegt

    19 juli 2011 om 15:53

    Echt een prachtige auto om te zien! Qua design zeker een van de mooiste van dit moment, en ik heb het geeneens over de prijs! Want die is echt HEEL laag vergeleken bij de rest. Waarom zijn er niet meer autobedrijven die net als Citroen zo veel aandacht aan het design geven?

    Login om te reageren
  35. 240sx zegt

    21 juli 2011 om 10:01

    Als hij nou net zo lekker rijdt als een DS4.. Yummie. En de THP200 motor erin en gaan met de banaan. :)

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North