![Carlsson C25 China](https://static.autoblog.nl/images/wp2012/Carlsson-C25-China.jpg)
Carlsson maakt 7 exclusieve versies van de C25 voor China.
Logisch, gezien het feit dat inmiddels 70% van de aandelen in Carlsson behoren aan de Chinese autodealer Zhongsheng Group Holdings Ltd. Dan is China opeens je belangrijkste markt. Daarom maakt men 7 nieuwe versies van de C25.
De C25 was een omgebouwde SL65 AMG, maar dat is hier niet het geval. Onder de kap ligt namelijk geen 6.0 liter V12, maar een “Carlsson V8” met 418 pk. De auto weegt 1770 kilo. Overige specs zijn (nog) niet geheel duidelijk. De prijs is echter wel bekend, je kan deze C25 LE kopen voor 4.000.000 RMB. Dat is een slordige 510.000 Euro..
Interieur en achterkant kunnen wel. Maar die voorkant vind ik niet heel mooi.
Om inspiratie op te doen voor de achterkant hebben ze goed gekeken naar de Jaguar C-X16, maar mooie wagen als je het mij vraagt.
@agera: Deze was toch al eerder uit dan die CX-16?
@adyton: Als deze eerder uit is wat best zou kunnen is het andersom :)
@agera: Check de feiten anders eerst ff…
Carlsson C25: Onthuld in 2010
http://www.autoblog.nl/archive/2010/01/27/carlsson-c25-753-pk-1150-nm-holy-crap
Jaguar C-X16: Onthuld in 2011
http://www.autoblog.nl/archive/2011/09/07/jaguar-c-x16-is-seriously-cool
@agera: Auwch! :) Dan vind ik het toch wel een doodzonde om te zeggen dat deze auto de inspiratiebron was vr die fantastische CX-16! Heiligschennis zowaar! ;)
Ik zie het eerlijk gezegd echt niet hoor
@adyton: vind hem van geen kant op de jag lijken.. die is tenminste wel mooi kan je van dit kotshok niet zeggen doe mij hem maar standaard
Ziet er uit als een heel goedkope kitkar, goed dat dit in China blijft.
Wel humor op foto 1 van c25, Taipe 101 op de achtergrond.
Taiwenezen zijn niet echt vriendjes met de Chinezen.
Als ik in één zin “exclusieve versie” en “voor China” lees, dan is de eerste gedachte die er tegenwoordig bij me opkomt “verlengde uitvoering”.
God zij dank is deze nachtmerrie ons op dit model bespaard gebleven.
@RRRobert: Ik stel me eerder drakenmotieven voor. Dat is tegenwoordig heel populair bij luxemerken als ze in China aandacht willen.
510 000EUR?! Die prijs is er compleet over
Die prijs is wel heel erg hoog, maarja vind hem er best mooi uitzien. Wel jammer dat ie “gedowngrade” is naar een V8.
@syliaca: Ja, WTF is dat? En ook nog ‘magere’ peekaas…
@sacha: Inderdaad, is zijn prijs niet waard zo.
@syliaca: Dus met recht een ‘limited edition’ :-/
@sacha: Ach, ja, in China zal het wel verkopen neem ik maar aan..
@syliaca: Ik vermoed dat die hoge prijs te maken heeft met importheffingen. Ik dacht (ergens gehoord (BNR?) dat alles wat buiten China vandaan komt extreem duur gemaakt wordt door de Chinese overheid.
@Crosscabouter: Tja, maar aangezien Carlsson voor 70% in handen is van Chinezen zou je het toch kunnen beschouwen als een Chinees product.
@syliaca: Wordt het ook in China gemaakt dan? Zover gaat mijn kennis van Carlsson niet. Wanneer dat het geval is dan heb je gelijk. Dan is het een belachelijk duur speeltje. Mocht het niet in China gemaakt worden dan zal er wellicht wat korting op zitten aan importheffingen (vriendjespolitiek?), maar dan zullen ze voor de buitenwereld iig de officiële prijs communiceren.
Die chinezen zijn niet op hun achterhoofd gevallen wat dat betreft. :).
@Crosscabouter: Ik denk niet dat ze in China gemaakt zijn, maar op hun achterhoofd gevallen zijn ze zeker niet ;)
Echt bloed mooi
€500k ex btw, slurptax enz.
Kan je nagaan wat dat ding kost als je hem in NL voor woon-werk-verkeer gaat gebruiken.
Dan komt carlson met iets dat er wel goed uit ziet, is het weer alleen voor china
benieuwd of deze ooit gespot gaat worden!
‘Onder de kap ligt namelijk geen 6.0 liter V12, maar een “Carlsson V8? met 418 pk.’ Is dit een motor die zelf ontwikkeld en gebouwd wordt door Carlsson of is dit een aangepaste (SL)500 motor?
@E34M5Touring: dat laatste natuurlijk.
@robbie: Thanks! Het Carlsson V8 threw me off a little bit.
prachtige auto … niets op aan te merken.
Zijn dit dan 7 extra exemplaren? Of is het gewoon een manier om te proberen de rest van de 25 auto’s te verkopen?
knap hoor ..
alle depressiviteit er uit gehaald ..
op en top Carlsson ..
Mmm 418pk? Beetje laf voor een dik getunede Mercedes. Helemaal uit een V8/V12