
En jawel, de kogel is door de kerk. Hamilton verliest zijn pole van gisteren.
Jazeker, het bericht dat eigenlijk al niet uit kon blijven na het vorige bericht, is een feit. Nadat Max Verstappen een tikje op de pols kreeg voor het betasten van de Mercedes W12 van concurrent Lewis Hamilton na de kwalificatie van gisteren, was het lot van Lewis Hamilton zo goed als bezegeld. De FIA oordeelde namelijk dat onze held Max slechts insignificante kracht op de vleugel van Hamilton had uitgeoefend. Dat betekent dat de overtreding van de regels die na de kwalificatie bij HAM’s vleugel werd vastgesteld, niet aan MV33 geweten kon worden.
Dus moest die overtreding dan wel de verantwoordelijkheid van Mercedes zelf zijn. En dus is Hamilton gediskwalificeerd in de sessie van gisteren en verliest hij zijn pole. De FIA heeft geoordeeld dat Mercedes niet bewust de regels omzeild heeft, maar dat de regels desalniettemin gebroken zijn. De test die uitgevoerd wordt om de vleugel te checken is vier keer uitgevoerd.
Mercedes heeft verschillende argumenten aangedragen om geen straf te krijgen. Eentje daarvan was dat Verstappen de vleugel heeft aangeraakt na de sessie. Das Haus gaf daarbij meteen toe dat het ‘onwaarschijnlijk’ was dat dit invloed heeft gehad, maar wilde het wel uitgezocht zien. Dat heeft de FIA dus gedaan en daarbij heeft het vastgesteld dat VER weliswaar met zijn tengels van de W12 af had moeten blijven, maar dat dit nooit de oorzaak van het probleem kan zijn geweest.
The Stewards agree with the Competitor that this is something gone wrong, rather than an intentional act or design but did not find there to be mitigating circumstances. Further, Art 1.3.3 of the International Sporting Code states that “it shall be no defence to claim that no performance advantage was obtained”. Therefore, the Stewards order the usual penalty for technical non-compliance of Disqualification from the
FIA, heeft vast shirts laten printen met Max Verstappen Formula 1 World Champion 2021
qualifying session.
Hamilton zal de sprint kwalificatie van zodadelijk dus helemaal als laatste moeten starten. Verstappen erft de eerste startplaats voor deze korte race. Daarmee heeft hij dus de beste kans om drie punten te pakken. Lewis daarentegen, zal een inhaalrace moeten rijden. Dit in de wetenschap dat hij morgen ook nog vijf plekken moet inleveren vanwege zijn motorwissel.
Het wordt dus een zware dobber voor Lil’ Lewis. Niet alleen dit weekend, maar ook voor het kampioenschap. Max campeão? Jazeker! Straatfeest!
Max kan nog 4 keer uitvallen.
5x als je de sprint race meetelt. Geen idee wat we met die info moeten maar goed.
Bottas staat nu naast Max, dus de eerste bocht wordt spannend.
Niet te vroeg juichen betreffende een kampioenschap, zolang hij geen voorsprong heeft van 2 races kan er nog van alles gebeuren. 1 DNF en de voorsprong is verdampt.
Zou me ook niet verbazen dat HAM zich zo van laatste naar plek 10 zal rijden tijdens de sprintrace. Dan start hij morgen 15e en finisht piekfijn rond plek 3-5.
Daar teken ik voor. Het verschil tussen plek 1 en plek 3 is 9, 10 of 11 punten afhankelijk van wie er met de snelste raceronde vandoor gaat. De sprint zal voor Verstappen ook goed zijn voor twee of drie punten. Dan loopt hij dit weekend dus minimaal 11 punten uit.
@Rudy: ja dit dus, ik hoop dat Bottas hem er per ongeluk eraf knikkert
Nou ja zeg, die Lewis heeft al zoveel pech gehad dit weekend dat ik het hem niet gun dat hij er ook nog eens per ongeluk door BOT afgeknikkerd wordt.
@rudy: ik hoop het maar. Heb ik verdorie eindelijk én Max én Lewis in m’n F1 manager, flikken ze me dit.
@Rudy: of hij rijdt gewoon in 24 rondjes naar plek 5
nouwh…nog veel erger dus en LH kan morgen gewoon winnen met die snelheid…
Heeft Max Verstappen jouw dochter ooit via Whatsapp gedumpt na een wilde avond? Er druipt behoorlijk wat onnodige agressie en afkeer jegens Verstappen van je reactie af.
Ik snap dat wel. Als je zelf wel van slikken houdt maar je partner niet, dat kan tot discussies leiden.
Ik ook van jou.
Zeg sorry
@mijndick : SORRY
@Edge: zijn reactie is niet heel veel anders dan die van de meeste Verstappen fans richting Hamilton. Dat die verwensingen nog steeds niet in een goede portie karma hebben geresulteerd is eigenlijk een wonder.
@ECU: mij auto?
Yep, mij Canta sexinlijn.
Alleen als max nu wint, morgen ook wint incl snelste ronde en dat bottas Hsmilton eraf knikkert en nul punten scoort dan denk ik dat max wel erg dichtbij is…. anders duurt het nog wel n weekje of 2
Hopelijk kan max er maximaal van profiteren. Zou het mooi vinden als die dit jaar kampioen wordt.
Hij zal ook wel moeten, want met de nieuwe regels en ook nog eens russel in die mercedes komen er steeds meer mensen in de positie om mee te strijden.
Zou me ook niks verbazen als Ferrari of McLaren volgend jaar opeens vooraan staat.
Red Bull en Mercedes gaan tot het gaatje met de ontwikkeling van de auto van dit jaar.
“Still I Fall”
De Ferries naar UK hebben vanavond wat vertraging…
Straatfeest! Buurtbarbecue! DouweEgberts burendag! Kaasblokjes en leverworst! Knikkeren in de hink-stap-sprong! Sjoelen met de buren!
@ECU: Heftig man, bijzonder ook dat je psychiater juist midden in die ongecontroleerde woedeaanval heeft besloten te stoppen met je medicatie.
Jawohl mijn freund Klaus der grosse klosen sauger. Es tut mir leit, ich liebe dich. Bring mir pillen und deine stink adem.
Als Max crashed heeft ie 0 punten en kan Lewis lekker naar voren rijden. Elke punt is dan mooi meegenomen. Reken jezelf allemaal nou niet gelijk rijk. Nog 4 races dan weten we het zeker
@kenner: als lewis crasht dan hebben ze ook niks . En in het verkeer is de merc niet op zijn best
@rolov: dat hebben we inderdaad gisteren gezien. Die Mercedes is zo slecht in verkeer. Van P20 naar P5 in 24 rondjes. En Verstappen beweren dat je op dit circuit niet kan inhalen. Om nog maar over Perez te zwijgen. Sainz zat halverwege de race al over zijn banden te klagen en nog kwam hij er niet voorbij.
En als de helikopter uit de lucht valt op de auto van Max heeft hoofdpijn.
Vertstappen verbuigt vleugel en komt weg met een schamele 50k… domme regels en al die domme Verstappen fans hier
@ECU: Gezien je taalgebruik lijk je mij een pauperig ordinair ventje.
Mijn app loopt steeds vast. Hebben meer mensen hier last van? Wist niet waar ik dit richting de redactie kon meedelen.
@realroadie: Yep, idem hier.
@realroadie: ja, zodra er een video in het bericht zit, loopt de boel vast.
Lincoln, Welkom terug.
Och iedereen weet dat HAM morgen gewoon weer tweede wordt.
Lincoln, we weten dat jij het bent.
@Johanneke: ik hoop het niet.
@ECU: ah een ecu failure, balen! Tijd voor een harde reset.
Net zo dodelijk vermoeiend inderdaad.
@snake Zo zeg.. Je hebt er best veel doen happen. Applaus.
Geen idee wat je gebruikt, gegeten of gedronken hebt, maar daar wil ik ook wat van.
@ECU: Lekker Duits en hard. Dat zei m’n vrouw ook vannacht.
Klausenburg is een Roemeense stad…
En zo is het. Vreselijke familie die Verstappen’s.
Maar het gaat om zijn prestaties en die is op zijn minst toch wel zeer knap te noemen. Persoonlijk heb ik 0 respect voor vader en zoon. Heb ze regelmatig meegemaakt op de kart banen..vreselijk volk.
This post didn’t age well.