
Omrijden? Welnee. Gewoon de gok wagen en met je auto door het water rijden. Althans, zo denken veel automobilisten hier.
Je bent zuinig op je auto. Het is toch iets waar je misschien lang voor gespaard hebt of trots op bent. Wat doe je dan, als er voor je een plas water ligt? Het is echter niet in te schatten hoe diep dat het is. In het Verenigd Koninkrijk hebben ze er maar één antwoord op. Gewoon gas en met de auto door het water rijden!
Deze strategie pakt niet voor iedereen (lees: de meeste auto’s) goed uit. In het plaatsje Newark in Nottinghamshire is er een weg waar je even naar beneden gaat, om vervolgens weer omhoog te rijden. Wanneer het heeft geregend kan hier een enorme plas ontstaan. Zeg maar gerust een vijver. Automobilisten op deze weg dienen dan enkele kilometers om te rijden. Daar heeft echter niet iedereen zin in. Velen van hen rijden gewoon met hun auto door het water.
Auto door water rijden
Daar profiteert Youtuber BENGREGERS van. Die staat namelijk met zijn camera vrolijk te filmen hoe de ene na de andere auto in het water duikt. Met een hoge auto is het nog mogelijk om veilig door het water te rijden, maar de kans op overleven voor een hatchback, sedan of coupé is klein. Die stronteigenwijze Britten toch. Het levert in elk geval prima vermaak op voor bij je ontbijt of koffie. Veel kijkplezier!
Foto bovenaan artikel ter illustratie
dan wonen er zeker ook heel veel stronteigenwijze Britten in Helmond. Met de wolkbreuken vorig jaar stond daar een tunnelbak vaak vol water en iedere keer weer was het raak…. een website met groen kroontje staat er vol mee…
Wel apart dat zo weinig mensen kalm aan door dat water rijden, snapt er dan niemand dat het luchtfilter geen water mag happen?
Bizar dat er een heleboel zijn die wel heel voorzichtig de eerste 5 meter het water in rijden en daarna flink gas geven zodat er alsnog een golf water over de motorkap plenst.
Ik ken dit kanaal al een tijdje. Verbazingwekkend hoe verslavend het is om naar te kijken…
@rubenpriest het is geen plas of vijver maar een voorde (doorwaadbare plaats in de rivier)…
@tjorque: Vooral verbazingwekkend hoeveel mensen er toch doorheen rijden. Tenzij ik een Defender of iets dergelijks had reed ik liever een paar kilometer om dan met mijn auto door zo’n plas te moeten rijden.
Ze hebben idd leuke compilaties op dat kanaal. Verrassend hoe ook softroad suv’s ook de overkant halen. Ergens kunnen ze dus toch wel wat. Het mooiste blijft altijd als topnotch Range Rover’s er met het grootste gemak doorheen beuken. Dat blijft overmacht,
Die softroaders staan net even wat hoger op de poten, dat zal net het verschil maken denk ik.
Wel een bijzondere verkeerssituatie… er zal neem ik aan een waarschuwing staan, maar, hoe weet je dan hoeveel water te veel is? En waarom is er niet gewoon een brug, zoals ernaast wel voor voetgangers lijkt te zijn?
@ar156sw op die brug voor fietsers en voetgangers (die kunnen anders niet droog over de rivier) hangt een peillat die de waterhoogte aangeeft.
Waarom er geen brug voor de auto’s is weet ik niet. Misschien om de “historische situatie te bewaren” of omdat een brug te duur is of owv de onteigening die nodig zou zou zijn van die woning vlak naast de voorde…
Toch maar even omrijden.( als bmw rijder) gaat niet goed met bak met water en bmw’s in dit filmpje. ;)
Er rijden daar geen Japanse modellen? Of misschien blijven die gewoon rijden.
Nog maar eens goed kijken…..
Doet mij denken aan deze:
https://www.autoblog.nl/nieuws/video-plas-wordt-jaguar-f-pace-fataal-862108
Wat ik niet snap, volgens de comment bij die youtube video raakte de motor hydrolocked, en dan is het klaar. Echter, ik dacht dat als je cilinders water aan het fijndrukken zijn je ook niet meer met 5km/u dat heuveltje op kan rijden.
De motor hydrolocked, de gevallen die nog net een beetje het water uit kunnen rijden hebben waarschijnlijk nog een paar cylinders die nog proberen de krukas rond te krijgen, dat houden ze niet lang vol ;)
doet me bij die jag wel denken dat evt electronisch beschermd is waardoor ie afslaat als ie water detecteerd voordat t vol in t blok zit. but i dunno. Staan ook wel filmpjes tussen van autos die het op momentum net redden en bij t einde van de straat sputterend begeven. Veelal kan je denk ik t nog wel een paar herrieschoppende meters redden metkromme klepstelen/drijfstangen als t geen doorlopende toevoeging van water is.
@Johanneke: Ik snap het sowieso niet. Jaren geleden reed ik tijdens een wolkbreuk over de ring van Antwerpen en het water klotste letterlijk over de motorkap van mijn toen 22 jaar oude CX Limousine, maar die bleef rijden. Is dit een electronica probleem?
Misschien zit je luchtinlaat hoger. Daarom zie je wel eens off road builds met een snorkel. Als er water door je luchtinlaat gaat komt het in de motor terecht en dan is het klaar.
Niet proberen met een BMW, vooral niet met een blauwe.
Dit is extra dom omdat dit hier in het VK geregeld voorkomt. Op veel plekken laten ze een rivier gewoon overstromen over de weg. Ik betaal daar graag 140 ipv 2500 per jaar belasting voor maar zo is het nu eenmaal. Er staat dan netjes een bord “Ford” en Impassable when flooded” Iedereen in het VK zou hier mee bekend moeten zijn tenzij je in de stad opgegroeid bent en er voor het eerst eens uitgaat.
Neemt niet weg dat elke keer als onze plaatselijke ford overstroomt er jojo’s met gewone auto’s of SUV’s door proberen te rijden. Als lid van een 4×4 response group help ik en de anderen in de groep de politie wel eens auto’s er weer uit te trekken.
Wat er trouwens waarschijnlijk gebeurd is dat deze mensen de plek wel kennen maar omdat het vaak maar een beetje overstroomt het nu onderschatten hoe diep het kan worden. Er staan daarom vaak op het diepste punt een meetlat maar ja, daar kijken ze niet naar of hebben geen idee of hun auto het kan. 40cm lijkt niet zoveel tot het water over je motorkap stroomt.
Gisteren nog de nieuwe lichting TopGear knuppels gezien die hetzelfde probeerden.
Wat zijn de gemiddelde reparaties van zulke gevallen? Iemand die het weet? Dus wat raakt er als eerste defect of verstopt enzo
In het ergste geval hele nieuwe motor als de drijfstangen verbogen zijn met alle gevolgen van dien, of als de auto het niet meer waard is total los. Soms enkel een ECU in andere gevallen was een nieuwe luchtfilter voldoende. Ik zou het niet proberen in elk geval.
@moewat: ik ken van dichtbij een gevalletje: stond laag water op de weg, ging net goed, tot een Dodge Ram voorbij kwam knallen. Water over de motorkap, auto in één keer door: waterslag. En dat houdt dus in een nieuw motorblok. Gelukkig vergoede de verzekering de schade.
@p308sw7p: pff dat is veel pech hebben!
De duitse trots kunnen velen wel laten varen, zo blijkt ook hier maar weer.
Waterslag, dus via de inlaar gaat er in plaats van lucht water de cylinders in.
Water laat zich niet comprimeren dus zuigestang krom en dus complete blok revisie.
minimaal 3500 schade schat ik
Maarre, liever leedvermaak uploaden dan die mensen gewoon tegenhouden? Wat een businesscase..
Ok ik heb dit helemaal gekeken in de hoop dat er zo’ onnozele SUV/softroader het niet haalt, leedvermaak, ik weet het, maar volgens mij alleen die Mokka die nat gaat…
Zag zelfs een eendje voorbij zwemmen.Dan weet je genoeg,lijkt me.De lesauto deed het het best.Heel langzaam naar de overkant.In dat geval is ze/hij geslaagd.
Was het een groene? Sjakie?
opvallend dat 2x een Audi A1 het redt en de blauwe BMWs afgesleept kunnen worden
De ‘gewone’ BMW’s zijn altijd slachtoffer bij het eerste de beste beetje water, die luchtinlaten zitten veelal erg laag.
Het filmpje laat het treffend zien. Die lesauto deed het goed, gewoon heel rustig zonder een ‘boeggolf’ er doorheen rijden gaat prima. Blijft je achterbumper bovendien ook zitten ;-)
Begint op 0:30 meteen goed. Je soortgenoot aan de overkant staat klaar om op de sleepwagen getakeld te worden maar je gaat het toch gewoon ook proberen?
Het aantal IN het water strandende auto’s valt behoorlijk mee (of tegen, het is hoe je er naar wil kijken).
Ik zou het in ieder geval niet proberen, zeker niet als er een auto NET niet aan de overkant stil staat… Dan moet je toch genoeg weten! In Ede heb je ook zo’n leuk punt, precies onder het spoor door, als het hard regent kan daar zomaar 20 cm water staan, toch zijn er dan nog mensen die het proberen…
Ik ben met mijm TR6 wel eens door een riviertje gereden, water liep de carrosserie in en ik had doodschrik dat mijn auto zou gaan drijven. Niet gebeurd gelukkig. De luchtinlaat zat hoog genoeg, ontsteking ook. De route was nog verkeerd ook…..
Ik moet toegeven dat ik af en toe bewust hard door diepe plassen rijd. Het aantal liters water dat de wielen alle kanten op laat springen maakt toch de wielkasten goed schoon.
zou het achteruit wel lukken?
@jollykart hangt er vanaf wat de boeggolf doet als die alsnog over de luchtinlaat komt ben je net zo goed genaaid…
Beter is om met een gangetje van 50km/u aan te komen rijden en net voor het water de motor af te zetten.
In de handleiding van onze Octavia staat opgegeven wat de maximale waaddiepte is.
Dat vind ik wel grappig om te lezen bij zo’n “lage”auto.
Waarom zou je in hemels naam de gok nemen? Dan verdien je het ook om de schade te betalen.
Tot mijn genoegen kan ik melden dat elke Lexus de overkant haalde.