
Stiekem dromen we al een tijdje van een mogelijke BMW M2 Coupé en het lijkt erop dat die droom gaat uitkomen. De laatste tijd bereiken ons namelijk steeds meer geruchten dat BMW van plan is om over twee jaar een klein broertje van de M4 Coupé op de markt te brengen.
Een BMW M2 Coupé moet uiteraard gezien worden als de spirituele opvolger van de BMW 1M Coupé. Het grootste probleem waar BMW bij de ontwikkeling van deze extra gepeperde 2 Serie tegenaan zal lopen is het feit dat hij niet in het vaarwater mag komen van de M3/M4.
Tijdens de persintroductie van de M235i Coupé vingen journalisten op dat een M2 Coupé logisch zou zijn. BMW heeft blijkbaar ook een straatversie van de M235i Racing overwogen, maar die auto zou te dicht bij de M4 Coupé in de buurt komen.
BMW insider Scott26 kan alvast het volgende verklappen:
The time frame between M4 Coupe and M2 Coupe will be around two years to on sale date so there is plenty of opportunity and of course time to establish the M4 as the mid-level Coupe. And creating space for the M2.
…
The strategy for the M2 shows how a lightweight philosophy would be the greatest advantage for an M2 along with more or less the same recipe as the 1er M Coupe.
We moeten dus nog zo’n twee jaar geduld hebben, maar dan is er waarschijnlijk wel een nieuwe hete coupé van BMW. Laten we wel hopen dat ze zo verstandig zijn om een lekkere zescilinder onder de kap te leggen en niet downsizen naar een viercilinder. (via: autoexpress.co.uk)
Doe maar een ///M3 coupe aub.
@mstiic: gone but not forgotten
mmmh: ziet er dik uit. Laat maar komen die baby M4. Nam tijdens het voorbije weekend op het salon van Brussel eens plaats achter het stuur van de nieuwe M4. Wat zag die er gelikt uit, zowel van binnen als van buiten! Kan niet wachten tot AB met een testvideo komt.
ziet er strak uit!
Dik ding! Leg er een zesinlijn in met ongeveer 350 pk en je hebt een geweldig speeltje.
Duurt dus wel een tijdje..
Dik! Dit heeft alle potentie om de beste M auto sinds jaren te worden!
Met een mechanisch sper-differentieel, geblazen zes-in-lijn en handbak toch wel de echte rijders auto. Alleen zal BMW het gaan uitrusten met elektrische stuurbekrachtiging voor nèt dat ene grammetje koolstofdioxide minder… -_-‘ Doe dan maar geen stuurbekrachtiging. :-S
En dan ook als Gran Coupe?
Diezelfde Scott26 heeft al geroepen dat het een 4-cilinder wordt:
“Drop two cylinders of the Autoexpress article.
BMW want the fastest four cylinder car in its segment. They also want the M2 to be the most progressive and dynamic car in its segment as well as the lightest performance car. They want a car that has a soul, unlike the Mercedes-Benz AMG A45/CLA 45 which are soulless to drive.”
Maar dat is een gerucht die al jaren geleden is ontstaan.
@Rick-dos: Dan zou het wel een goede opvolger van de E30 M3 kunnen zijn.
Zelfde soort smoelwerk als de nieuwe Mini, niet echt mooi die luchthappers.
Dat wordt dus een 4 cilinder met FWD…
@135i: nou lijkt mij als de normalen 2 serie rwd heeft waarom zou de m2dan fwd krijgen? En als de m135i ( m preformance ) al een 6 inline heeft waarom zou dan en echte m geen 6 inline krijgen? Ik speculeer maar wat hoor maar het lijkt me zeer aannemelijk dat hij rwd krijgt en een 6 inline
@nickjdeg: ik bedoel de m235i niet de m135i
@nickjdeg: Het is ook sarcastisch bedoeld. Gelukkig krijgen de echte M gewoon RWD.
@nickjdeg: Met het eerste punt ben ik het met je eens en ik hoop ook heel erg dat het geen FWD is.
Met de e30 deed BMW dat ook. de 325i had een 6-inline (170pk) en de m3 had een 4-inline(238 pk). Dit was zo omdat de 4-inline meer power leverde maar vooral omdat het zwaartepunt dan zoveel mogelijk binnen de wielbasis bleef waardoor het weggedrag drastisch verbeterde. Het zou historisch een leuk terugblik-momentje zijn als ze dat hier weer zouden doen.
Meer prijs-engineering dan technische engineering bepalen of hij komt dus.
Yes!! Let the little beast come!
Misschien dat ze in de tussentijd ook een 1/235is naar Nederland kunnen halen.
Het zou me niet verbazen dat de M2 een 2L biturbo van 380pk zou krijgen!