
Eindelijk heeft BMW het doek getrokken van de i4. De eerste volledig elektrische Gran Coupé van het Duitse automerk.
Wees niet meteen onder de indruk van het uiterlijk van deze BMW i4 Concept. Zoals de naam al zegt: het gepresenteerde model is een concept. BMW kennende zullen er niet krankzinnig veel dingen aangepast worden aan het uiterlijk, maar we kunnen het maar gezegd hebben. De productieversie van de i4 staat gepland voor 2021.

600 kilometer bereik
De i4 Concept is volledig elektrisch en heeft een actieradius van 600 kilometer volgens de WLTP-test. Dit heeft de auto te danken aan een 80 kWh accupakket en een aanwezige elektromotor. Het vermogen komt uit op 530 pk. Daarmee is de i4 net zo krachtig als de huidige 4.4 turbo V8 motoren van BMW. De elektrische auto maakt gebruik van de vijfde generatie van BMW’s eDrive aandrijflijn. De iX3, die dit jaar in productie gaat, zal de eerste zijn die gebruik maakt van deze nieuwe aandrijflijn.

Prestaties
De i4 sprint in ongeveer vier seconden naar honderd kilometer per uur. De topsnelheid ligt op ‘meer dan’ 200 km/u. Om het gebruik aan motorgeluid te compenseren heeft BMW muziekcomponist Hans Zimmer ingeschakeld om een acceleratiegeluid te verzinnen voor de i4. Zo krijgen de inzittenden toch iets van een snelheidsbeleving mee. Er zijn meerdere geluidjes bedacht. Zo klinkt de auto in de Core-modus anders dan in de Sport-stand.
De productie van de i4 zal volgend jaar starten in München. BMW zegt dat de komst van de i4 naar de Duitse fabriek gepaard gaat met een investering van ongeveer 200 miljoen euro.

Zowaar nog lelijker dan de i3. Het kan blijkbaar.
Ik vind hem wel wat hebben..
Ja, een lelijke neus!
@henkp1: Vergeet de lelijke achterkant niet.
Holy fuck! Misschien moeten je de wielen laten vormgeven door hetzelfde team wat de carrosserie doet. Of in ieder geval eens met elkaar laten praten. De neus begin ik niet over, dat zullen genoeg anderen wel doen….
Je begon er wel over….
kak!
@hardleersbv: aerodynamica bro. aerodynamica.
God ik hoop toch zo dat alle spy-pics van de nieuwe 4-serie gewoon spy-pics waren van de i4. En dat de nieuwe 4-serie gewoon in lijn van de 3-serie is…
@900t: hoop doet leven….
Ik vind ‘m gaaf!
Op zich een hele mooie auto zeker ook in deze kleurstelling. Maar mijn hemel wat een afschuwelijke, afzichtelijke, debiele voorkant (‘grille’) zeg. Maakt gelijk een suf karikatuur van de auto. Jammer.
Een grille op een auto zonder motor aan de voorkant. Wat zijn zij denkende?
En ja, een accu moet ook koeling hebben. Ik weet het.
Volgens BMW wordt de “grille” nu gebruikt om alle sensoren in te plakken. Zo is het niet compleet nutteloos.
Ik vind het een knappe auto. Mooie grille ook.
Ik krijg hier spontaan Corona van. Ugh.
Poeh dat valt heeel erg mee.. hoe langer ik er naar kijk hoe mooier die wordt!! Kom nu ook maar door met de nieuwe 4 serie :)
Ik vind hem eigenlijk qua uiterlijk wel geslaagd incl. neus. Bij de nieuwe 1-serie klopt hij in het echt ook wel en de nieuwe 7-serie is ronduit imposant als hij in je spiegels verschijnt.
@eklasse: vanmorgen reed ik toevallig voor een hagel hagel nieuwe 7 serie (1 week geleden op kenteken) op de ring A10 en ik kan er echt níet aan wennen. Vind het zo uit proportie.
@olivier420: wennen heeft tijd nodig, dus zegt niks als je ‘m pas 1x in het wild hebt gezien… de meeste van ons zijn ondertussen ook gewend aan de single frame grille van Audi die eigenlijk nóg groter is…
@vroaaaaaaaaaar: jij bent er misschien aan gewend maar ik zie nog steeds een meerval op het droge.
@eklasse: de 1-serie klopt voor geen kant, totaal uit verhouding. De 3-serie klopt wel
@lekkerlinksrijden: juist, de 1-serie is in het echt nóg lelijker imo, maar de 2GC maakt het pas echt bont. Dat is een auto met het syndroom van down
Weten we ook gelijk hoe de volgende 4-serie GC er ongeveer uit komt te zien. Ik vind het wel wat hebben. Ook die gril stoort mij veel minder dan toen ik het voor het eerst zag.
Nou gaan sommigen die ouwewijvenbek nog mooi vinden ook! Waar moet dat heen met deze wereld?
Ik denk dat dit een geweldige mooie auto kan worden nadat hij door een muur is gereden. Het kan er alleen maar beter op worden. Wat een afschuwelijk lelijk hok zeg, verschrikkelijk
Al van jongs af aan liefhebber van het merk maar ik kan ze tegenwoordig niet mooi meer. Nieren zijn al veelvuldig besproken, dan zie ik een diffuser… serieus?! Ik weet waar zo’n ding voor bedoeld is maar ik vind het nogal opzichtig en overdone op een elektrische auto. Een componist voor het geluid, gaat dat dan nog de ‘rijervaring’ geven die bij het merk past? Prestaties zijn nog het enige wat de badge op de neus kan rechtvaardigen. Nee ik sla over. Hou het nog wel een poos bij m’n 3 serie.
Ik vind hem gaaf! En die nieuwe grille went ook prima.
Mooie auto maar een beetje “te”. De sleuven in de voor- en achterbumper zijn te groot, de knik in de achterbumper is te groot, velgen zijn te schreeuwerig en iets te veel blauwe lijntjes. Maar dat zal wel allemaal wat subtieler worden naarmate de auto dichterbij productie komt.
De nieren zijn eigenlijk best wel tof. Ben zeer nieuwsgierig naar de nieuwe M3/M4 na het zien van deze beelden.
Paar goeie m5 velgen eronder….
@jwst: die zullen te breed zijn.
Vind hem echt strak. Nu nog in een mooie sportieve kleur (rood ofzo) en hij is af…
Wat is de voorkant afschuwelijk zo zeg, en dan die afzichtelijke tablet als dashboard ala MB. Nee, ik zou zonder enige twijfel voor de Audi E Tron GT gaan.
Dit is een van de weinige voorbeelden waar een kentekenplaat de voorkant doet opfleuren
600 km WLTP met een 80 kWh accu? Ik weet niet wat BMW gedaan heeft maar als ze dat werkelijk gaan halen dan is dat verbazingwekkend knap.
Dat roepen ze allemaal, maar als het puntje bij paaltje komt valt het vies tegen.
Aangezien de afwijking tussen theorie en realiteit in bereik van EV’s vaak op 75% liggen, ga ik uit van 450 km
@Alex_79: ja maar dat maakt toch niet uit? Het gaat erover dat de concurrentie geen 600km WLTP range haalt met een 80kwh batterij. Dat staat los van de praktijk, de wltp is voor iedereen gelijk.
Zo heel erg lelijk vind ik hem niet eens, nog altijd beter als alle tesla modellen!
Vergelijkbare performance van hun V8 motoren gaat zich waarschijnlijk ook vertalen in vergelijkbaar prijskaartje. m.a.w. weer een (te dure) EV voor de happy few.
Zullen ook wel (iets) goedkopere versies kopen met minder range en powwwwer.
Mooie bak!
Ik vind m geweldig qua design; gewaagd, niet over de slaapverwekkende Duitse gebaande paden! Eindelijk een gedurfd en spraakmakend ontwerp. Geweldige statement!
What’s up, Doc?
Goed voor de luchtweerstand zo’n grill. Ik dacht dat in het elektrische tijdperk de luchtweerstand juist erg belangrijk was.
BMW pleeeease get your shit together. Zoveelste geweld aan de ogen van het merk dat ik tien jaar geleden met kop en schouders boven de concurrentie vond uitsteken. F.
Heel gaaf, ziet er goed uit! Over 20 jaar nog mooi.
Je wordt ouder, werkt hard, kunt een beetje sparen, een lekkere BMW wordt bereikbaar, maken ze dat niet meer….
Mooie bak. Leuke neus ook.
Dat stuurwiel gaat ‘m niet worden vrees ik. Maar voor de rest? Fraai!
Tja…….wat kun je hierover zeggen?
#autoblog. Hoe kan ik de foto’s in de app groter maken?
Wat een afschuwelijk lelijke voor – en achterkant.
Maar goed, concurrentie genoeg gelukkig.
Zo’n beetje 90% van de reaganten hier vindt ‘m lelijk. Maar let op, hij zal als het spreekwoordelijke warme broodje verkopen.
Fraai. Mooi hoe de traditionele bmw coupe vormen zijn behouden. De throwback naar de grille van klassieke bwms moet misschien nog op me groeien weet nog niet wat k daar van vind. Wat ik jammer vind is de gemiste kans om iets met de middenconsole te doen, aangezien er geen drijfstang is hadden ze alle vrijheid om iets creatiefs met die ruimte te doen. Laat de idrive besturingselementen omhoog komen wnnr nodig of iets. Zet er een uitklapbare tafel voor wnnr de auto in autonome modus gaat en maak de stoelen draaibaar. Mag iets gewaagder zijn naar mijn mening, voor een concept van iets wat we over 2 jaar pas op de weg zien
Superdik, heerlijk om te zien hoe iedereen het afzeikt. Voor die mensen is er gelukkig nog steeds een VW Golfof een Alfa Giulia! Ik weet wel wat er besteld gaat worden volgend jaar….
Configurator is live van i4