
De gemeente Texel ziet ze in ieder geval het liefst verdwijnen…
Nou was Texel al uniek onder de waddeneilanden, want bij de overige eilanden was het sowieso al ‘not done’ om met de auto te komen. Hoe de gemeente Texel de auto wil gaan verdrijven? Door een grote parkeergarage aan te leggen bij de veerhaven en door carpoolplekken aan te leggen in Den Helder.
Maar goed. Dan ben je straks op het eiland, dat volgens de bewoners van de overige autovrije eilanden zo’n “speciale” sfeer heeft omdat er geen auto’s rijden. En dan? Bij een harde windvlaag op Vlieland waai je van de ene kant van het eiland al naar het andere, maar bij Texel is dit toch een ander verhaal. Even het eiland over wandelen doe je niet zomaar, aangezien het toch een stukje groter is.
De gemeente Texel zegt dit op te lossen door “andere vormen van vervoer” aan te bieden, wat gewoon neerkomt op een fiets huren of de bus pakken. De gemeente acht dit wel noodzakelijk, want het aantal auto’s dat jaarlijks overkomt naar het eiland blijft stijgen. Dit jaar zal het aantal auto’s dat met de boot meekomt zo’n 1,5 miljoen bedragen en volgens de verwachtingen kan dit in 2040 zelfs verder stijgen tot 2,2 miljoen auto’s. Het gaat in de plannen wel voornamelijk over toeristen, maar toch. Het actieplan wordt op 2 februari door de politieke partijen besproken. Voortaan de auto achterlaten en maar lopend naar dat huisje in de duinen? (bron: texelsecourant.nl)
Ach je kunt daar toch niet gassen
@martijn11:
Onee ga er maar eens heen. Ik kom er jaarlijks er zijn hele leuke wegen met voor mijn Gti.
@martijn11: texel heeft geen stoplichten, weinig auto’s, (bijna) geen politie op de weg, geen flitspalen en een paar lange wegen Komt aardig overweg met een circuit.
@jk911: correctie: 1 stoplicht.
Toeter toeter toeter, met Romana op de scooter!!
2040, jongens, rustââââhg!!!
Texel heeft een vliegveld? Je verwacht het niet..
@jesse_rutjes: ja, een uit de hand gelopen grasveld. Ben er wel eens geland, kost nog geld ook.
Terschelling mag je toch ook gewoon met je auto op?
@jorritdeboer: Terschelling, Ameland en dus Texel zijn niet autovrij, Vlieland en Schiermonnikoog wel.
@jorritdeboer: Daar is zelfs een vergelijkbaar ‘car2go’ project gestart. 100 Nissan Leafs zijn daar open voor verhuur, app erbij, alles. Enorm handig als toerist.
Waarom gaan mensen er überhaupt heen?
@nvn1993: Als je te veel tijd of geld über haupt dan doe je automatisch gekke dingen.
@IssamR: het exotische en dure Texel. Ik blijf ervan dromen.
@nvn1993: voor mensen die dan denken dat ze op een sub tropisch eiland terecht komen
@nvn1993: vraag ik me ook wel eens af..
@nvn1993: Ik ben er nog nooit geweest, zou ook niet weten waarom ik er naar toe zou moeten gaan..
@nvn1993: voor euh… En voor een… Nee ik kan niets bedenken.
@nvn1993:
Heb 5 jaar op Terkwelling gewoond. (Zeevaartschool) Nu gelukkig al weer ruim 10 jaar niet daar geweest.
Als je ouders er niet geboren zijn zal je je hele leven ‘import’ blijven.
Als buren elkaar op straat tegenkomen klinkt het luidkeels: HEEY BUURMAN!! Echter wanneer er een stukje hout aanspoelt slaan ze elkaar de hersens in.
Ik krijg echt vlekken van mensen met zo’n attitude…
@nvn1993: ik weet niet of jij het begrip “vakantie” kent
Jura koffiemachine afleveren misschien. Of een Telefoon ophalen.
Dat gaat ze veel tourisme kosten. Daaaag, autoclubs die er een leuk uitje van maken! Daaag, golfbaan! Daaag kartbaan!
ehh, dan is die uitbreiding van het parkeerterrein ook niet meer nodig:
http://www.texelsecourant.nl/lees/23445/-tweede-parkeerlaag-voor-vogelenzang-
en dit bericht is 2 dagen oud…
@escort77: Dat niet alleen maar TESO is een nieuwe grotere veerboot aan het bouwen om de drukte aan te kunnen. En dan wil de gemeente dit…. Zal een leuke discussie worden tussen TESO en de gemeente XD
@nielsemans:
Die grotere veerboot is nu al te klein voor de huidige groei. Verkeerde inschatting van de Teso.
Gewoon geen Duitse kentekens toelaten. Ben je van het probleem af…… Al ben je dan ook je inkomsten kwijt.
Bij Schiermonnikoog is het geen probleem om de fiets de pakken, maar bij het veel grotere Texel is het toch wel een ander verhaal….
1.5miljoen auto’s per jaar dat zijn ruim 4000 auto’s per dag. Dat is best veel.
Ik zie niet waarom het eiland plots autoluw zou moeten worden, daar zijn andere eilanden voor. Bovendie zijn er behoorlijk aantal auto clubs die het eiland bezoeken. Ik kan me wel voorstellen dat je met goede alternatieve het aantal auto’s flink kan terug dienen.
http://www.autoblog.nl/nieuws/deze-brug-in-uruguay-klopt-voor-geen-meter-83954
Lijkt me dit een beter idee…
@norge: Je bedoeld een mooie brug naar Texel zodat we weer lekker snel weg zijn? Ik weet niet wat het geintje kost, maar een brug of een tunnel lijkt mij wel fijn.
OT, hoe ga je het doen met vrachtverkeer? De winkels op Texel moeten ook gewoon bevoorraad worden neem ik aan?
Ik stel bij deze voor om de veerdienst nar Texel onmiddellijk te staken !
Wat een gek plan, Schiermonnikoog en Vlieland zijn autovrij, maar daar heb je dan ook maar een paar weggetjes. Alles is daar prima met de fiets te bereiken. Texel is veel groter, daar heb je wel een auto nodig om zonder OV van de ene kant naar de andere kant te komen. Het past ook helemaal niet in het beeld van het eiland, ook als je bij wijze van spreken alle auto’s op de wadden even naar de wal verplaatst kun je de autovrije eilanden er zo tussenuit pikken. En als laatste denk ik dat TESO (veerdienst) er niet blij mee zal zijn, lege autodekken leveren weinig geld op.
In de bron wordt totaal niet gesproken over het verbieden van meenemen van auto’s door bezoekers? Toeristen wordt gestimuleerd hun auto in Den Helder achter te laten door daar meer/betere voorzieningen aan te leggen. Dat is toch iets heel anders.
Mooi staaltje Telegraaf-journalistiek.
@metalmike: Precies. Hetzelfde geldt voor de opmerking dat het ‘not done’ is om je auto naar andere eilanden mee te nemen. Voor sommige eilanden is dat inderdaad niet toegestaan (o.a. Vlieland), maar naar Terschelling en Ameland kun je gewoon je auto meenemen. Die overtocht is niet echt goedkoop, maar hetzelfde geldt voor parkeren aan de wal; rekensommetje dus.
@metalmike: we schrijven toch ook nergens dat het verboden is/wordt?
@autoblogger: De titel wekt deze suggestie wel
@metalmike: @autoblogger net als vele andere titels en artikelen een andere suggestie wekken dan daadwerkelijk gaande is ……
Begin een trend te zien. Telegraafffff
@autoblogger: er wordt geschreven: de overige autovrije eilanden.
Gumball3000 naar Texel? Lijkt me een super idee
Een auto verhuur bedrijfje beginnen met BMW i3-tjes en elektrische scooters. Goed voor de natuur op het eiland en mocht je een auto of vlotte scooter willen gebruiken dan is die er dus te huur.
A. Wat moet een weldenkend mens op Teksel
B. Als je er dan toch zo nodig naartoe moet, neem je lekker de B U S.
Wat hebben de mensen tegen Texel? Het is hartstikke leuk, ik ga er jaarlijks minimaal 2 keer naartoe. Ook ga ik jaarlijks naar de ring in Duitsland en op wintersport naar Zwitserland en zomers minstens 2 weken naar de zon.
Zo raar ben ik dan toch niet?
@markjor: ga je straks ook nog vertellen dat je het allemaal met een BMW doet, en wat die kost?
@lekbak: nee een polo tsi olieboot. Onder andere schoenen verkopen.
Ik bedoel meer te zeggen dat er niks mis is met Texel, het is zelfs heel leuk!
@markjor: wanneer dan?
@roppp: vooral op 30 februari
@markjor: oei, we hebben hier een deurkruk!
Gelukkig hebben ze goed streekvervoer. NOT
Dat is net volledig uitgekleed en de prijs verdrievoudigd (en nog niet kosten dekkend…), oh en de OV niet langer geldig.
Succes.
@macready:
lees: OV-jaarkaart…
Een bekende woont op Texel, hoe werkt dat dan? Die mag zijn auto gaan verkopen?
Voor een klein eilandje een prachtig idee.
“Andere vervoersvormen” hoeven niet per se fiets of bus zijn. Elektrische deelautootjes?
Ik woon op texel en Zou het een vreselijk idee vinden kan ik m’n auto’s verkopen. Al is de kans volgens mij wel erg klein dat dit gaat gebeuren.
Goed verhaal maar wat doet Texel naar de TESO met misgelopen kosten die ze van auto’s, caravans, campers hebben?
Dat zullen de postbode en pakketdiensten leuk vinden
Grappig. Ben ik benieuwd hoe ze dan de spullen gaan aanleveren voor zaken zoals de supermarkt of de brouwerij… wordt aardig wat keer op en neer pendelen met de fiets dan.
Doe maar! Minder duitsers met kut-caravans op de N9! Feest