
Op de autosalon van Parijs zal Citroën met een cabrio-variant van de DS3 komen, en dankzij deze foto (indien echt) weten we dat deze DS3 Airflow een dakje a la Fiat 500C krijgt.
De foto werd gepost op het blog News2Zest, en het ziet er vrij geloofwaardig uit. Zo te zien (aan het stuk canvas op de achterkant) schuift de hele constructie desgewenst in zijn geheel in het klepje vlak boven de achterlichten.
Hoe de stevigheid van de constructie wordt gewaarborgd weet ik niet precies, maar het lijkt logisch dat de horizontale metalen strip bovenop een constructie zit die de achterste stijl uit één stuk met de dakrand verbindt. Voor het definitieve antwoord hierop moeten we wachten op de officiële berichtgeving, maar die kan niet meer heel lang op zich laten wachten. (via Caradisiac)
Geen echte cabrio, dus gaar.
@robinio: Maar dus ook niet gay?
@mashell: Persoonlijk vind ik dit nog steeds gay. Zo’n gek opvouw-dak. Net zoals een fiat 500 cabrio; geen echt cabrio maar nog steeds gay, hoewel dat ook aan de 500’s styling kan liggen.
Een cabrio voor mensen die niet gay zijn.
@norge: Juist wel voor die doelgroep.
In een Roadster gaat je haar in de war en dat kunnen die lui niet hebben natuurlijk..
Waarom niet?
@moondustfocus: Waarom wel?
Ze zouden hier op Autoblog eens een cursusje voor homofoben moeten aanbieden.
@P1m: Goed gezegd
@P1m: Wat houdt die cursus dan in? Ik heb geen zin in vieze spelletjes met mannen.
kan je beter een panorama dak nemen die je ook kan open doen
Eindelijk een geestelijk opvolger voor deze:
C2 Pluriel heeft ook al zo’n waardeloos Frans opvouwdak. Ik vind het DS 3x niets.
@alcantara:
Maar de C3 pluriel is dan weer echt gaaf.
@Hubert: Sorry de C3 bedoelde ik ook, ik lijd sinds kort aan typekanker.
@alcantara: Persoonlijk zou ik het erg prettig vinden als je in je woordkeuze iets meer rekening wilt houden met anderen.
@moveyourmind: GAAAAAAY
@loloo: fijn voor je! Jij hebt de hulp van Arie Boonsma geloof ik ook niet nodig om uit de kast te komen.
@moveyourmind: inderdaad
@alcantara:
Ben ook geen fan van dit soort ‘cabrio’s’:
@Hubert, en zo geniaal bedacht ook, met die handige dakbogen!
@Matthijs: inderdaad! Zo handig dat je ze overal mee naartoe kunt nemen. Maar niet met de Pluriel, daar passen ze niet in.
Ik heb zelf een Pluriël en het dakmechanisme (hoe ingenieus ook) is idd niet de sterkste kant van het model. Deze DS3 is waarschijnlijk iets conservatiever opgebouwd (geen afneembare bogen etc.), dus zou normaal een hoger fool proof gehalte moeten hebben. Jammer wel dat de styling niet echt veel afwijkt van de gesloten broer; een volwaardige cabrio had leuker geweest!
Fraai. De Fiat is ook een succes geworden. Deze dus ook!
Ik hou het wel bij m’n normale DS3. ;)
Aan al de mensen die homofobe reacties plaatsen: ik mag hopen de jullie eventuele kinderen 100% hetero zijn, want mocht dat niet het geval zijn dan moet het voor hen heel erg moeilijk zijn als je ouders zulke uitlatingen doen. Jullie weten toch dat de merendeel ven de homo’s verwekt wordt de hetero ouders…. M.a.w. wees een beetje verdraagzaam!
Als citrofan ben ik lichtjes teleurgesteld maar nu geraken ze bij Citroën eindelijk die overschotdaken van de C3 Pluriel mss eens kwijt :p
Al wie de “gewone” DS3 leuk vindt, zal deze ook leuk vinden natuurlijk. Ik vind echter dat je hem niet écht met de Pluriel kan vergelijken. Ook al laat je de dakbogen bij deze laatste erop dan kan je al de ramen naar beneden laten (er is geen B-stijl) en dan heb je écht wel een heel open gevoel, én je kan de bogen er af doen, het is echt niet veel werk, en dan heb je een échte cabrio. Het blijft natuurlijk een vreemde eend in de bijt, er is niks wat je kan vergelijken met een Pluriel.
Dit ziet er niet uit als een cabrio, meer als een auto met een open dak (wat ook leuk kan zijn). En dat een cabrio gay is; alle auto’s waren vroeger open, zo is het begonnen mannen…al es in een cabrio gereden?